official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
MILLER Andrew
1998
USA
1:49.71
20.50
2
WOOLSON Thomas
1993
USA
+1.90
33.14
3
GUTSTEIN Trent
1998
USA
+2.02
33.94
4
HARRISON Charles
1995
USA
+2.08
34.34
5
BRAYTON Hunter
1999
USA
+2.26
35.54
6
MCCONVILLE Corey
1997
CAN
+2.35
36.14
7
SULLIVAN Aleck
1996
USA
+2.38
36.34
8
MACEDO Michel
1998
BRA
+2.47
36.94
9
DOMONOSKE David
1997
USA
+2.66
38.20
10
MCKIM Liam
1998
USA
+3.21
41.86
11
KENOSH Tommy
2000
USA
+3.44
43.39
12
VAN VUUREN Arie
1997
GBR
+3.56
44.19
13
WILSON Cody
1996
USA
+4.14
48.05
14
SNYDER Will
1998
USA
+5.32
55.90
15
GILLIS Joseph
1998
USA
+5.76
58.83
16
BAMBER Moro
2001
USA
+5.79
59.03
17
TOWNSEND Michael
1996
USA
+6.07
60.89
18
CALARCO Matthew
1996
USA
+6.08
60.96
19
PRICE Matthew
1999
USA
+6.26
62.15
20
MARTIN Logan
1997
USA
+6.30
62.42
21
CLERMONT Ryan
1997
USA
+7.23
68.61
22
GENTILE Crowley
1998
USA
+7.26
68.81
23
BERTRAM Christopher
1997
USA
+7.78
72.27
24
FERRI Paul
1999
USA
+8.16
74.80
25
UNDERHILL Robert
2000
USA
+8.26
75.46
26
KROGH Constantin
1998
NOR
+8.95
80.05
27
WILSON Calvin
1998
USA
+9.78
85.58
28
FAY Crosby
2000
USA
+11.34
95.96
29
LANGMUIR Calum
2002
GBR
+11.41
96.42
30
PROFITT John Daniel
2002
CAN
+11.60
97.69
31
WINGARD Max
1999
USA
+12.28
102.21
32
BIANCHI John
1999
USA
+13.47
110.13
33
TABER Benjamin
2000
USA
+15.58
124.17
34
HANUS Matthew
1997
USA
+15.82
125.76
35
HUMPHREYS R J
1998
USA
+16.70
131.62
36
DERWIN Colbey
1997
NZL
+17.14
134.55
37
CZARNIK Nicholas
2002
POL
+19.23
148.45
38
FLANAGAN Gray
2001
USA
+21.10
160.90
39
COUGHLIN Patrick
2001
USA
+26.99
200.09
40
PALCHAK Cole
2000
USA
+32.67
237.88
41
RUSIS Andrew
2001
USA
+41.03
293.51
42
HARRELL Andrew
2001
USA
+50.23
354.73
43
JONES Dow
2000
USA
+50.40
355.86
Did not finish 2nd run
FRANCIS Brian
1995
USA
HALLAGAN Leo
2002
USA
HARRELL Thomas
2002
USA
LASH Ben
2000
USA
GILLIS Daniel
2002
USA
SHEA Jack
2000
USA
BEARDSLEY Ryan
2001
USA
REED Brooks
2002
USA
MORGAN Oliver
2001
USA
GILLIS Robert
2000
USA
CADARIU Sasha
1998
GER
CAMPBELL Pate
1997
USA
UNDERHILL Bradshaw
2000
USA
HANLON Luke
1999
USA
YATES Cooper
1997
CAN
WEISEL Kipling
1995
USA
AUSTIN Matt
1999
USA
MCKIM Shamus
1999
USA
KIRWOOD Clayton
1996
USA
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
SMITH Aiden
2001
USA
VAN SLYKE Andrew
2001
USA
FEINGOLD Sean
2001
USA
MADDEN William
1997
USA
DEMPSEY Hugh
2001
USA
GARBER Devon
1999
USA
MALCOLM Finnbahr
1999
USA
WOLFF Kyle
2001
USA
WETZEL Tyler
1998
USA
VILANDRIE Nevin
2002
USA
REYNOLDS Jake
2001
USA
DAIGNEAULT Maxime
2001
CAN
POSTAL Andrew
2002
USA
SMITH Cameron
2001
USA
VANDERHOEF Otto
1999
USA
SCHULTZ Tanner
2001
USA
JEWELL Jackson
2001
USA
GOLDEN Christopher
2001
USA
SAFFO John
1999
USA
BOWES Finn
2001
AUS
MCCLURE Yuri
1998
USA
LUCAS John
2001
USA
CHARLESTON Ben
2001
USA
WOOLSON Ian
1999
USA
JONES Crawford
1999
USA
SCHMIDT Ryan
1997
USA
RAINVILLE Dominic
2001
CAN
HARTNETT Marc
1999
FRA
GALLAGHER Patrick
1998
USA
LAZZARI Giovanni
1999
USA
MORGAN Chauncey
1999
USA
RYAN Bobby
1999
USA
GONZALEZ Ander
1997
ESP
SHEILS Paul
1997
USA
GALLAGHER Christian
1997
USA
WILSON Matthew
1998
USA
KANNEGIESER William
1997
USA
FUCIGNA Peter
1996
USA
TZIOVAS Nikolaos
1997
GRE
Disqualified 1st run
Did not start 1st run