official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
RUELAND Simon
1997
AUT
1:49.52
20.39
2
KIPPEL Dionys
1998
SUI
+0.27
22.19
2
SALARICH Joaquim
1994
ESP
+0.27
22.19
4
KETTERER David
1993
GER
+0.52
23.86
4
DEL CAMPO Juan
1994
ESP
+0.52
23.86
6
HIMMELSBACH Fabian
1999
GER
+0.70
25.06
7
LEITGEB Richard
1994
AUT
+0.71
25.12
8
NORYS Frederik
1996
GER
+1.02
27.19
9
PUENTE TASIAS Alejandro
1994
ESP
+1.07
27.52
10
PFOEDERL Nikolaus
1998
GER
+1.26
28.79
11
WINTERS Luke
1997
USA
+1.27
28.86
12
CANINS Matteo
1998
ITA
+1.41
29.79
13
VAN DEN BROECKE Dries
1995
BEL
+1.44
29.99
14
OBERHAMBERGER Simon
2000
AUT
+1.54
30.65
15
KUONEN Lars
1995
SUI
+1.57
30.85
16
GARAY Aingeru
1998
ESP
+1.72
31.85
17
ISHII Tomoya
1989
JPN
+1.95
33.39
18
BRAENDHOLM Jesper
1999
SWE
+1.96
33.45
19
GILE Bridger
1999
USA
+1.98
33.59
20
BIRKNER DE MIGUEL Tomas
1997
ARG
+2.09
34.32
21
SZOLLOS Barnabas
1998
ISR
+2.21
35.12
22
POHJOLAINEN Jesper
2001
FIN
+2.22
35.19
23
ORTEGA Albert
1998
ESP
+2.97
40.19
24
ESTEVE Axel
1994
AND
+3.06
40.79
25
KUNZ Florian
2000
SUI
+4.15
48.05
26
ZVEJNIEKS Miks
1995
LAT
+4.60
51.05
27
VON SIEBENTHAL Patrick
2001
SUI
+4.82
52.52
28
RIUS GIMENEZ Alex
1998
AND
+4.99
53.65
29
MAECHLER Reto
2001
SUI
+5.04
53.98
30
MIZINTSEV Ivan
2003
RUS
+5.27
55.52
31
SALINI Alessandro
1998
ITA
+5.61
57.78
32
ANTONIOU Ioannis
1995
GRE
+6.37
62.85
33
ADAMS Jack
1998
NZL
+6.74
65.32
34
JARVIKARE Henrik
1999
FIN
+6.82
65.85
35
LUNDQUIST Philip
2003
SWE
+8.43
76.58
36
COMERFORD Cormac
1996
IRL
+8.64
77.98
37
SLADE Ted
2003
GBR
+9.29
82.31
38
SNORRASON Sturla Snaer
1994
ISL
+11.30
95.71
39
OPMANIS Elvis
1997
LAT
+12.45
103.37
40
OPMANIS Lauris
2001
LAT
+14.73
118.57
41
DAUKULS Georgs
2004
LAT
+28.51
210.42
Did not finish 2nd run
SHRESTHA Saphal Ram
1998
NEP
PYE Ryan
2004
GBR
BERKIN Derin
2002
TUR
LEGGETT Connor
2000
AUS
AX SWARTZ Fabian
2004
SWE
CORDONE Stefano
1999
ITA
SJOBERG Marlon
1997
FIN
DYRBYE Casper
1996
DEN
ZAZZARO Giovanni
1999
ITA
KRAUSE Werner
2000
GER
HOFER Damian
1999
ITA
WAKATSUKI Hayata
1999
JPN
MATSUMOTO Tatsuki
1996
JPN
BIRAN Itamar
1998
ISR
MILLER Andrew
1998
USA
GREBER Jakob
2003
AUT
ROSSUM VAN Max
1998
NED
POTH Robert
1997
GBR
RADAMUS River
1998
USA
SIMARI BIRKNER Cristian Javier
1980
ARG
DILLING Jacob
1999
USA
KUNZ Delio
1999
SUI
HACKER Pirmin
1996
AUT
LEEVER Alex
1995
USA
OPETNIK Moritz
1998
AUT
KASTLUNGER Tobias
1999
ITA
Did not finish 1st run
GERMANIS Emils
2002
LAT
YUNG Hau Tsuen Adrian
2004
HKG
BERGMANIS Aksels
2003
LAT
ABELE Gustavs Harijs
2003
LAT
PARELLADA Enric
1998
ESP
HUDSON Tom
2001
GBR
ALONSO Bautista
2000
ARG
DOYLE Jake
2001
GBR
SZKOLA Bartosz
2002
POL
SURKOS Ondrej
2000
CZE
CAMPOSILVAN Filippo
1999
ITA
OSCH Matthieu
1999
LUX
RICCUCCI Alessandro
1997
ITA
BIALOBRZYCKI Przemyslaw
2001
POL
NARDI Tommaso
1999
ITA
TODD-SAUNDERS Samuel
1996
GBR
ARMSTRONG Carter
1997
CAN
GEDRA Zaks
1998
LAT
VALLECILLO Juan Pablo
1999
ARG
RONCHI Giorgio
1999
ITA
ERMESKOG Lucas
2003
SWE
SLJIVIC Marko
1996
BIH
GASSER Lukas
2001
AUT
GSTREIN Nicolas
2002
AUT
ZINGERLE Alex
1992
ITA
HOFER Alex
1994
ITA
ZINGERLE Hannes
1995
ITA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run