official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
TOERNQVIST David
1998
SWE
1:45.30
27.79
2
WISSTING Gustav
2005
SWE
+0.13
28.69
3
PALMER Adam
2003
SWE
+0.23
29.38
3
JONSSON Philip
2005
SWE
+0.23
29.38
5
PETTERSSON Emil
2002
SWE
+0.98
34.58
6
VAENJE Wilhelm
2000
SWE
+1.39
37.43
7
KONGSHOLM Lucas
2003
SWE
+1.88
40.82
8
KEMPPAINEN Jesperi
2004
FIN
+1.89
40.89
9
LUNDQUIST Philip
2003
SWE
+2.05
42.00
10
HOLMQVIST Oscar
2002
SWE
+2.23
43.25
11
SILFWERPLATZ Max
2002
SWE
+2.38
44.29
12
PALOSAARI Joel
2001
FIN
+2.51
45.19
13
NYBERG Emil
2003
SWE
+3.31
50.74
14
BARSCH Jonas
2001
SWE
+3.34
50.94
15
WALLIN Atle
2001
SWE
+3.38
51.22
16
MARKLUND Emil
1999
SWE
+3.47
51.85
17
FOLKESSON Hjalmar
2000
SWE
+3.59
52.68
18
JAKOBSEN William
2003
SWE
+3.99
55.45
19
AAHS Albin
2002
SWE
+4.45
58.64
20
LILJENBORG Liam
2006
SWE
+5.04
62.73
21
FOSSER Vincent
2001
SWE
+5.12
63.28
22
MALKER Filip
2004
SWE
+5.77
67.79
23
NILSSON Adam K
2002
SWE
+5.82
68.14
24
WRENKLER Adam
2002
SWE
+6.24
71.05
25
GRAPE LARSSON David
1995
SWE
+7.03
76.53
26
LINNATSALO Rene
2005
FIN
+7.18
77.57
27
OEMAN Jonathan
2003
SWE
+7.33
78.61
28
ANGSTROEM Gustaf
2003
SWE
+7.68
81.03
29
MOERK Otto
2005
SWE
+8.41
86.09
30
SULKAKOSKI Oskari
2000
FIN
+8.48
86.58
31
SIMONELLI Edoardo
2006
ITA
+8.61
87.48
32
ASPLUND ISAKSSON Hugo
2006
SWE
+8.78
88.66
33
NIKOLA Oskari
2004
FIN
+9.04
90.46
34
FRANKENDAL Carl
2003
SWE
+9.21
91.64
35
LIGNELL Theodor
2004
SWE
+12.43
113.96
36
HANSSON Sebastian
2006
SWE
+13.31
120.06
37
DAMEN-BLAD Victor
2005
SWE
+14.05
125.19
38
TOVAAS Oscar
2005
SWE
+15.36
134.27
39
GROSSKOPF Simon
2006
SWE
+21.64
177.81
40
TOVAAS Teodor
2005
SWE
+24.99
201.04
41
ERIKSSON Filip
2006
SWE
+28.55
225.71
Did not finish 2nd run
LINDBOM Valter
2006
SWE
ZIHERL Emil
2006
SWE
BERGMAN Sigge
2004
SWE
LUNDSTROEM Viktor
2004
SWE
JORAELV Filip
2001
SWE
SIDEBAECK Linus
2003
SWE
DE POURTALES Louis
2002
GBR
LAUGHLAND Maximilian
2004
GBR
LUNDBAECK Edwin
2001
SWE
PEJOK Maans
2001
SWE
ALM Alexander
2001
SWE
EDMARK Hugo
2000
SWE
KERANEN Emil
1999
FIN
GILLBERG Oskar
2002
SWE
JONSSON William
2001
SWE
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
LARSSON Baltzar
2006
SWE
EGNELL Assar
2006
SWE
GRANLUND Alexander
2006
SWE
KOORN Loke
2006
SWE
STARROST Viggo
2006
SWE
DAHLSTEN Oskar
2006
SWE
EBENFELDT Jesper
2004
SWE
SKOGLUND Ovlla
2004
SWE
LOMANDER Felix
2003
SWE
RAMNOE Niklas
2004
SWE
MIKELSSON Olle
2005
SWE
ZACKRISSON Alvin
2004
SWE
OREDSSON Elias
2005
SWE
NILSSON Victor
2005
SWE
BONDE Erik
2005
SWE
HELSEN Oscar
2003
SWE
BORG Arvid
2002
SWE
VALEK Jakub
2002
SVK
BENNETT Elliott
2003
GBR
SCOTT Vilgot
2003
SWE
BERGKLINT-TOERNROS Oliver
1998
SWE
NIEMI Kasper
2004
FIN
MIKELSSON Bosse
2003
SWE
UHLIR Max
2004
SWE
SARAVUO Erik
2003
FIN
Disqualified 1st run
Did not start 1st run