official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
TORSTI Samu
1991
FIN
2:32.66
21.30
2
ROENNGREN Mattias
1993
SWE
+0.02
21.43
3
HEDSTROEM Tobias
1998
SWE
+3.35
43.46
4
WINDINGSTAD Tobias
1995
SWE
+3.44
44.06
5
ERMESKOG Lucas
2003
SWE
+3.47
44.26
6
SILFAELT Johan
1996
SWE
+3.49
44.39
7
FOSSLAND Markus Nordgaard
1999
NOR
+3.52
44.59
8
HEDSTROEM Isac
2000
SWE
+3.55
44.79
9
HOFSTEDT Adam
2002
SWE
+3.80
46.44
10
BRAENDHOLM Jesper
1999
SWE
+3.93
47.30
11
TOERNQVIST David
1998
SWE
+4.32
49.88
12
LINDQVIST Axel
2000
SWE
+4.39
50.34
13
LINDQVIST Gustaf
2001
SWE
+4.53
51.27
14
KONGSHOLM Lucas
2003
SWE
+4.56
51.47
15
VOSS-SCHRADER Erik
2000
SWE
+5.27
56.17
16
LINDBERG Malte
1997
SWE
+5.41
57.09
17
AX SWARTZ Fabian
2004
SWE
+5.65
58.68
18
LUNDQUIST Philip
2003
SWE
+5.93
60.53
19
HEDELIN Olof
1998
SWE
+6.22
62.45
20
NETINDER Melker
2000
SWE
+6.31
63.05
21
NORDLANDER Sebastian
1999
SWE
+6.97
67.41
22
BACHE-WIIG Andreas
2001
NOR
+7.73
72.44
23
NYBERG Emil
2003
SWE
+9.08
81.37
24
HOLMQVIST Oscar
2002
SWE
+9.57
84.62
25
LOENNBERG Philip
1996
SWE
+10.14
88.39
26
LASMARIAS Anton
2001
SWE
+10.98
93.94
27
SCHEFTE Oliver
2001
SWE
+11.12
94.87
28
UHLIR Max
2004
SWE
+11.14
95.00
29
CANDERT Joel
2004
SWE
+11.30
96.06
30
LUND Oskar
2000
SWE
+11.34
96.33
31
HJORTH Gustav
2002
SWE
+11.74
98.97
32
WALLIN Atle
2001
SWE
+11.99
100.63
33
EKSTRAND Niklas
2003
SWE
+12.91
106.71
34
MALKER Filip
2004
SWE
+14.45
116.90
35
OEHMAN Lowe
2004
SWE
+15.84
126.10
36
KARBACH Maximillian
2000
SWE
+17.87
139.53
37
NYMAN Axel
2003
SWE
+17.96
140.12
38
ANGSTROEM Gustaf
2003
SWE
+20.39
156.20
39
MOLIN Thed
2003
SWE
+23.42
176.25
40
FLODBERG Hugo
2003
SWE
+23.57
177.24
41
ERIKSSON Johan
2003
SWE
+25.35
189.02
42
MELLGREN Simon
2004
SWE
+26.53
196.82
43
MANDAHL Love
2004
SWE
+29.24
214.75
44
WILLADSEN Joachim Andreas
1999
DEN
+32.92
239.10
45
ALVAREZ Lucas
1995
ESP
+34.97
252.66
Did not finish 2nd run
LORD Max
2004
SWE
WAHLBERG Erik
2002
SWE
WALLMAN Fabian
2002
SWE
NILSSON Fredrik
2002
SWE
LIND Lucas
2004
SWE
HANSSON Benjamin
2003
SWE
LARSSON Albin
2004
SWE
HAMREN Ture
2002
SWE
SOEDERLIND Linus
2004
SWE
HAGBLOM Olle
2001
SWE
PEJOK Maans
2001
SWE
FOSSER Vincent
2001
SWE
EDMARK Hugo
2000
SWE
PALMER Adam
2003
SWE
JORAELV Filip
2001
SWE
BAESEN Hugo
2000
SWE
BARSCH Jonas
2001
SWE
GILLBERG Oskar
2002
SWE
FOLKESSON Hjalmar
2000
SWE
PETTERSSON Emil
2002
SWE
TEGSTROEM Pontus
2001
SWE
MARKLUND Emil
1999
SWE
GRYM Elias
1998
SWE
FINNE Carl
2001
NOR
HAGBERG Johan
1999
SWE
STRAND Andreas
1998
NOR
MOELLER Fredrik
2000
NOR
OLSSON Alfred
2000
SWE
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
RAMNOE Niklas
2004
SWE
PALMER Pontus
2003
SWE
LOENNBERG Petter
2002
SWE
EDHOLM Kalle
2002
SWE
LINDSTROEM Karl
2002
SWE
JERNKROK Carl-Isac
2004
SWE
HOLMQVIST Hugo
2003
SWE
DALMALM Carl
2002
SWE
LUNDSTROEM Jacob
2002
SWE
EK John
2002
SWE
HAMREN Rufus
2004
SWE
ENGSTROEM Anton
2003
SWE
SVELANDER Simon
2004
SWE
NILSSON Adam K
2002
SWE
OEHMAN Edvin
2000
SWE
UHRAS Benjamin
1999
SWE
RAVEGARD John
2003
SWE
LARSSON Mikael
2000
SWE
WRENKLER Adam
2002
SWE
SILFWERPLATZ Max
2002
SWE
BORG Arvid
2002
SWE
KAMMERER Jonathan
2000
SWE
SVENSSON Isac
2003
SWE
HOLMLUND Carl-Johan
2002
SWE
JOHANSSON Timmy
2001
SWE
GUSTAFSSON Emil
2001
SWE
LUNDQUIST Fabian
2000
SWE
GUTELAND BEIMING Alvin
2003
SWE
OLSSON Linus
2001
SWE
LUNDBAECK Edwin
2001
SWE
LOEF Max
1997
SWE
NILSSON Edvin
1999
SWE
LUNDQUIST Linus
1999
SWE
HJARTARSON Odin
1997
SWE
HAHLIN Olle
1997
SWE
BERGMAN Johan
1998
SWE
JONSSON Carl
2000
SWE
JONSSON William
2001
SWE
SUNDIN Olle
1997
SWE
STAURSET Isak
1999
NOR