official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
JAKOBSEN Kristoffer
1994
SWE
1:28.89
9.21
2
LUNDBAECK Gustav
1993
SWE
+0.93
16.74
3
HENTTINEN Jens
1993
FIN
+1.46
21.04
4
JOHANSSON Emil
1988
SWE
+1.66
22.66
5
ASK Jesper
1994
SWE
+2.95
33.10
6
LETITRE Theo
1997
FRA
+3.07
34.08
7
BRAENDHOLM Jesper
1999
SWE
+3.38
36.59
8
CASSMAN Ludwig
1995
SWE
+3.60
38.37
9
FRISK David
1997
SWE
+3.62
38.53
10
GABRIELSSON Bjoern
1991
SWE
+4.08
42.26
11
LINDQVIST Axel
2000
SWE
+4.42
45.01
12
RIDDARSTROEM Peter
1994
SWE
+4.72
47.44
13
HEDELIN Olof
1998
SWE
+4.83
48.33
14
LOENNBERG Philip
1996
SWE
+4.86
48.58
15
PERSSON Jacob
1998
SWE
+4.90
48.90
16
HOLMGREN Oscar
1997
SWE
+4.96
49.39
17
STEINWALL Filip
1997
SWE
+5.23
51.57
18
BIALOBRZYCKI Dominik
1995
POL
+5.44
53.27
19
NYMAN Fabian
1997
SWE
+5.53
54.00
20
PAOLY Thibault
1998
FRA
+5.71
55.46
21
HAGBERG Johan
1999
SWE
+5.89
56.92
22
BREITFUSS KAMMERLANDER Simon
1992
BOL
+6.25
59.83
23
HAHLIN Olle
1997
SWE
+6.62
62.83
24
AAKERSTROEM Joel
1999
SWE
+6.68
63.32
25
JONSSON Carl
2000
SWE
+7.35
68.74
26
BAMERT Robin
1998
FRA
+7.42
69.31
27
KLEIN Johan
2000
SWE
+7.79
72.31
28
OLSSON Alfred
2000
SWE
+8.11
74.90
29
WALLGREN Kalle
1999
SWE
+8.30
76.44
30
NILSSON Edvin
1999
SWE
+8.76
80.17
31
HUURINAINEN Markus
1999
FIN
+8.83
80.73
32
BERGKLINT-TOERNROS Oliver
1998
SWE
+9.99
90.13
33
ADAMS Jack
1998
AUS
+10.13
91.26
34
PLATTER Jonas
2000
SWE
+10.25
92.23
35
HEDSTROEM Isac
2000
SWE
+10.80
96.69
36
DALMALM Oscar
1999
SWE
+11.26
100.41
37
FORSMAN Rickard
2000
SWE
+12.43
109.89
38
DETS Taras
2001
CAN
+15.82
137.35
39
ALEKSANDRAVICIUS Vilius
1995
LTU
+16.01
138.89
40
SMALL James
2001
CAN
+16.06
139.29
41
RANDRIAMIARISOA Andy
1984
MAD
+23.91
202.88
42
OLAFSON Rowan
2001
CAN
+30.40
255.45
43
SOKOLI Besnik
1981
KOS
+41.13
342.36
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
BIALOBRZYCKI Przemyslaw
2001
POL
VOSS-SCHRADER Erik
2000
SWE
BERGMAN Johan
1998
SWE
SEMDAHL Mikael
2000
SWE
HJARTARSON Odin
1997
SWE
BIBOLLET Joseph
1998
FRA
LINDEROTH NAGY Jonathan
1999
SWE
BARALO Elliott
1998
SWE
POETTOZ Michael
1998
COL
KAPUSCINSKY Noe
1999
CAN
LUNDQUIST Linus
1999
SWE
COLLOMBET Ryan
1998
FRA
PLATTER Filip
1997
SWE
PICCARD Daron
1996
FRA
AASTROEM Ludvig
1998
SWE
JOHANSSON Filip
1999
SWE
DALMALM Gustav
1999
SWE
MONSEN Zack
1997
SWE
CASSMAN Oscar
1998
SWE
NILSSON Didrik
1997
SWE
SKOERELID Jonathan
1997
SWE
HEDENBERG Wilhelm
1995
SWE
HEDSTROEM Tobias
1998
SWE
GRYM Hannes
1996
SWE
SUNDQUIST Max-gordon
1994
SWE
SUNDIN Olle
1997
SWE
Disqualified 1st run
Did not start 1st run