official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
GRILL Lisa
2000
AUT
2:15.47
15.77
2
BRAND Nora
2000
GER
+0.12
16.66
3
BEKKESTAD Kristiane
1998
NOR
+0.30
18.01
4
FILSER Andrea
1993
GER
+0.42
18.90
5
BUCIK Ana
1993
SLO
+0.46
19.20
6
WILLIBALD Martina
1999
GER
+0.50
19.50
7
LOIPETSSPERGER Lisa Marie
2000
GER
+0.76
21.44
8
TOIVIAINEN Julia
1998
FIN
+1.00
23.23
9
OSTLER Martina
1998
GER
+1.28
25.31
10
EGGER Magdalena
2001
AUT
+1.34
25.76
11
LIPPERT Carolin
1999
GER
+1.40
26.21
11
HRONEK Veronique
1991
GER
+1.40
26.21
13
DYGRUBER Michaela
1995
AUT
+2.30
32.92
14
LIVK Klara
1994
SLO
+2.37
33.44
15
SKJOELD Maren
1993
NOR
+2.40
33.66
16
UNTERBERGER Celina
2000
AUT
+2.68
35.75
17
SCHWAIGER Magdalena
1999
AUT
+2.79
36.57
18
MARGREITER Lucy
2001
GER
+2.92
37.54
19
ECKSTEIN Sophia
2000
GER
+3.01
38.21
20
RIML Sophie
1999
AUT
+3.11
38.96
21
SALZGEBER Amanda
2002
AUT
+3.49
41.79
22
WOODWARD Sarah
2001
GBR
+3.55
42.24
23
SCHILLINGER Anna
2001
GER
+3.66
43.06
24
ARRER Melanie
1998
AUT
+3.80
44.10
25
MOERZINGER Elisa
1997
AUT
+4.05
45.96
26
KAPPAURER Magdalena
2000
AUT
+5.00
53.05
27
KLEIN Lea
2001
GER
+5.14
54.09
28
EDER Julia
1997
AUT
+5.20
54.54
29
SCHLOSSER Paulina
2001
GER
+5.35
55.66
30
PALLA Victoria
2001
GBR
+5.92
59.91
31
SCHILCHER Anna
2000
AUT
+7.08
68.56
32
BRUCE Abi
2000
GBR
+7.24
69.75
33
STECHER Selina
2001
AUT
+8.36
78.10
34
MEHNER Julia
1999
GER
+8.57
79.66
35
MITTERDORFER Sophie
2001
AUT
+9.04
83.17
36
FLAMM Paula
2000
GER
+9.25
84.73
37
BERGER Franziska
2000
GER
+9.39
85.78
38
SIMADER Sabrina
1998
KEN
+9.51
86.67
39
MEZABROVSCHI Selina
2001
GER
+9.89
89.51
40
HUBER Katharina
2002
GER
+10.09
91.00
41
NAGL Paulina
2001
GER
+10.42
93.46
42
KERMER Antonia
2002
GER
+10.48
93.90
43
WALLINGER Maria-Anna
2001
AUT
+10.52
94.20
44
STOCK Kathrin
2002
AUT
+10.65
95.17
45
KLAPPROTT Luisa
2002
GER
+10.92
97.18
46
LIPP Elina
2002
GER
+11.04
98.08
47
SCHOERGHOFER Alina
2000
AUT
+11.77
103.52
48
STUART Katie
2001
GBR
+13.77
118.43
49
KOHL Jana
2000
GER
+14.21
121.71
50
GRUBER Marie-Theres
2002
AUT
+15.90
134.31
Did not finish 2nd run
STRUTHERS Ciorstaidh
2001
GBR
WOESS Laura
2000
AUT
PILZ Lisa
2000
AUT
ROSA Johanna
2002
AUT
KAPFER Nadine
2000
GER
SCHULHOFER Mairin
2001
AUT
GRILL Sophie
1999
AUT
HAKALA Kia-Emilia
1998
FIN
WIDMOSER Monika
2000
AUT
GRASSER Perrine
2002
AUT
STUFFER Carina
1999
GER
FLATSCHER Julia
2000
AUT
SCHAEDLE Tina
2001
AUT
MANGOLD Luisa
2000
GER
ANDERSON Jessica
1998
GBR
NIEDERDORFER Melanie
2000
AUT
NIEDERWIESER Michelle
1999
AUT
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
Disqualified 1st run
Did not start 1st run