official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
KOLEGA Samuel
1999
CRO
1:26.82
23.05
2
HACKER Felix
1999
AUT
+0.61
28.18
3
STURM Joshua
2001
AUT
+1.04
31.79
4
MEKLAU Andreas
1997
AUT
+1.27
33.73
5
OPETNIK Moritz
1998
AUT
+1.33
34.23
6
NIKIC Leon
1999
CRO
+1.52
35.83
7
HENTTINEN Jens
1993
FIN
+1.60
36.50
8
KUNZ Delio
1999
SUI
+1.69
37.26
9
HETTEGGER Thomas
1994
AUT
+1.75
37.76
10
SZOLLOS Benjamin
1996
ISR
+1.77
37.93
11
YAMAKOSHI Ryohei
1996
JPN
+1.90
39.03
12
VERBEKE Tom
1997
BEL
+2.10
40.71
13
KUNZ Florian
2000
SUI
+2.32
42.56
14
BOLZ Jonas
1999
GER
+2.42
43.40
15
RONNER Jan
2000
AUT
+2.68
45.58
16
GRODECKI Jan
2000
POL
+2.96
47.94
17
FETSCHER Moritz
1999
GER
+2.98
48.11
18
TODOROV Yoan
1997
BUL
+3.06
48.78
19
SOMWEBER Andre
1998
AUT
+3.07
48.86
20
SHIOIRI Takashi
1998
JPN
+3.17
49.70
21
OBARA Kenta
1994
JPN
+4.15
57.94
22
KRAUSE Werner
2000
GER
+4.62
61.90
23
BUESCHLEN Dario
1999
SUI
+5.25
67.19
24
SZOLLOS Barnabas
1998
ISR
+5.29
67.53
25
GEISSLER-HAUBER Max
2002
GER
+5.36
68.12
26
WOLF Simon Luca
2001
GER
+6.19
75.10
27
SCHWARZ Maximilian
2002
GER
+6.42
77.03
28
ZLATKOV Kalin
2001
BUL
+6.66
79.05
29
LINDENMAYER Felix
2002
GER
+8.43
93.93
30
CASE Toby
2002
GBR
+8.91
97.97
31
AMMAN Hannes
2002
GER
+9.23
100.66
32
STEINDL Tobias
2001
GER
+9.84
105.79
33
KAGLEDER Matthias
2003
GER
+9.86
105.95
34
ORRELL Jamie
2002
GER
+10.38
110.33
35
URY Balint
2003
HUN
+10.93
114.95
36
TRUNK Tamas
2003
HUN
+12.06
124.45
37
WILKE Jeremias
1999
GER
+12.29
126.39
38
SESLAR Andraz
2003
SLO
+13.70
138.24
39
RAINER Thomas
2003
AUT
+13.77
138.83
40
JASANSKY Max
2002
CZE
+13.95
140.34
41
YAMAKOSHI Takafumi
1997
JPN
+14.00
140.76
42
FOSSLAND Warner
2001
USA
+14.27
143.04
43
KONO Taro
2002
JPN
+14.52
145.14
44
DAVIES Alex
2002
GBR
+19.54
187.35
45
AYIKEN Ayiboli
1996
CHN
+28.43
262.10
46
ZHA Na
2001
CHN
+31.14
284.88
47
KLINGLER Felix
1999
GER
+31.63
289.00
48
TUOHETAERAILI Yisimaer
2001
CHN
+32.36
295.14
Did not finish 2nd run
NOMOTO Kazuchika
2003
JPN
DANCIU Raul
2000
ROU
MAROTY Matyas
2000
HUN
CHRISTEY David
1999
GBR
MOEHRING Roy
1999
NED
SZKOLA Bartosz
2002
POL
SCHMID Simon
2001
GER
SENNHOFER Marinus
2002
GER
FIALA Eduard
1999
CZE
KROTA Filip
2000
CRO
AMMAN Sebastian
2000
GER
ERGIN Georgi
2001
BUL
POELL Marco
2000
AUT
MAECHLER Reto
2001
SUI
KOMSIC Dario
2000
CRO
HAUSSMANN Maximilian
2001
GER
OBERHAMMER Matthias
1998
ITA
ZERHOCH Dominik
2001
GER
PROIOS Ioannis
1995
GRE
COMERFORD Cormac
1996
IRL
FROST Roman
1999
GER
MOSESOV Gleb
1998
RUS
DYRBYE NAESTED Casper
1996
DEN
NAIRZ Gabriel
1999
AUT
PASSRUGGER Lukas
2001
AUT
GRAMSHAMMER Mario
1999
AUT
MEISSL Christoph
2000
AUT
RUELAND Simon
1997
AUT
DORNAUER Armin
2000
AUT
PERTL Adrian
1996
AUT
DORN Carlo
1998
GER
ZEIRINGER Fabian
1996
AUT
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
Did not start 1st run