official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
ZHILIN Alexey
1992
RUS
1:48.39
20.74
2
FISCHBACHER Marco
1997
SUI
+0.23
22.88
3
JUNG Donghyun
1988
KOR
+0.34
23.91
4
STAUBITZER Benedikt
1990
GER
+0.58
26.14
5
KUZNETSOV Ivan
1996
RUS
+0.89
29.03
6
ALEKHIN Nikita
1998
RUS
+1.04
30.43
7
KRYZL Krystof
1986
CZE
+1.10
30.99
8
HANSSON William
2001
SWE
+1.19
31.83
9
KARLBERG Lukas
1999
SWE
+1.20
31.92
10
OVCHINNIKOV Aleksey
1997
RUS
+1.51
34.81
11
ISHII Tomoya
1989
JPN
+1.62
35.84
12
KATO Seigo
1998
JPN
+1.79
37.42
13
JASICZEK Michal
1994
POL
+1.93
38.72
14
TOMII Taiga
1998
JPN
+2.03
39.66
15
KASHINTCEV Artem
1999
RUS
+2.09
40.22
16
KAZAZAEV Nikita
2001
RUS
+2.24
41.61
17
LINDQVIST Gustaf
2001
SWE
+2.32
42.36
18
JONSSON William
2001
SWE
+2.34
42.54
19
JARVIKARE Niklas
1999
FIN
+2.46
43.66
20
LINDQVIST Axel
2000
SWE
+2.50
44.04
21
PYSHKIN Dmitrii
2000
RUS
+2.91
47.86
22
MATSUMOTO Tatsuki
1996
JPN
+3.19
50.47
23
MITSUI Kyohei
1993
JPN
+3.30
51.49
24
SHIN Masanori
1993
JPN
+3.36
52.05
25
HONG Dongkwan
1995
KOR
+3.42
52.61
26
WAHLQVIST Filip
2001
NOR
+3.46
52.98
27
PARK Je-yun
1994
KOR
+3.69
55.12
27
KYUNG Sung Hyun
1990
KOR
+3.69
55.12
29
AIHARA Taro
1999
JPN
+3.99
57.92
30
NAKAMURA Shun
1995
JPN
+4.13
59.22
31
NAKAGAWA Shin
1998
JPN
+4.88
66.21
32
KUBOTA Taku
1998
JPN
+5.03
67.61
33
SHIMADA Kento
1998
JPN
+5.11
68.36
34
JARVIKARE Henrik
1999
FIN
+5.14
68.64
35
MIYAMOTO Shinya
1992
JPN
+5.20
69.19
36
SATO Ryuma
1999
JPN
+5.54
72.36
37
FUJIYOSHI Ren
1998
JPN
+5.64
73.29
38
MATSUURA Shotaro
1998
JPN
+5.73
74.13
39
TAKEUCHI Rion
1999
JPN
+6.09
77.49
40
SATO Shintaro
2001
JPN
+6.49
81.22
41
SHIN Jeong-Woo
1999
KOR
+6.52
81.49
42
MIKAMI Taiga
1998
JPN
+6.76
83.73
43
KIMISHIMA Ohra
2002
JPN
+6.82
84.29
43
HYSKA Martin
1994
SVK
+6.82
84.29
45
TAKAGI Togo
2001
JPN
+7.54
91.00
46
YOSHIDA Shunta
1999
JPN
+8.06
95.84
47
TANAKA Shun
1999
JPN
+8.32
98.27
48
RHEE Dong Geun
1994
KOR
+8.44
99.39
49
GOTO Yushi
1997
JPN
+8.46
99.57
50
NAKAMATA Kazuki
1997
JPN
+8.82
102.93
51
NAKAYAMA Daiki
1998
JPN
+9.63
110.47
52
YOKOYAMA Ryutaro
1997
JPN
+11.41
127.06
Did not qualify for 2nd run
HUANG Jinlu
2002
CHN
HOU Zhifeng
2000
CHN
OTSU Ayumu
2003
JPN
FUNAMOTO Arata
2003
JPN
MIYAJIMA Taiyo
2003
JPN
ZHAO Shuyang
2002
CHN
YAMAISHI Kanato
2003
JPN
LIAN Jinhua
2001
CHN
ZHANG Zengyan
2000
CHN
SU Bensheng
2001
CHN
ZHAO Jianqing
2002
CHN
MULATI Akezhuoli
1998
CHN
MURATA Yuto
2002
JPN
KATAYAMA Ryoma
2003
JPN
GAO Qun
1996
CHN
GIM Kun-Hui
2000
KOR
KIM Siwon
2002
KOR
HASHIMOTO Izumi
1997
JPN
KIM Jonghwan
2001
KOR
AOKI Rion
2002
JPN
CHO Bum-Hee
2000
KOR
KOBAYASHI Keisuke
2000
JPN
YOSHIDA Kaimu
2000
JPN
KONNO Chikara
2000
JPN
MIYAZAKI Yu
2000
JPN
CHOI Min-seok
2000
KOR
ENDZHIEVSKIY Anton
1996
RUS
SATORI Kazuki
2001
JPN
PELTOLA Olli
1998
FIN
ISHIJIMA Yuichiro
2000
JPN
KOSE Yamato
1998
JPN
LEE Jae-Jun
2000
KOR
SATO Taiga
2001
JPN
Did not finish 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run