official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
BERNDT Ondrej
1988
CZE
1:37.53
15.52
2
KYUNG Sung Hyun
1990
KOR
+0.78
21.28
3
NARITA Hideyuki
1993
JPN
+0.80
21.43
4
NAKAMURA Kazushi
1989
JPN
+1.25
24.75
5
SCHWAIGER Hansi
1994
GER
+1.27
24.90
6
LEE Han-Hee
1997
KOR
+1.85
29.18
7
RIABITCA Konstantin
1997
RUS
+1.97
30.06
8
SHIN Masanori
1993
JPN
+2.72
35.60
9
JUNG Minsik
1997
KOR
+3.07
38.18
10
SATO Ryuma
1999
JPN
+3.74
43.13
11
YAMADA Kyosuke
1997
JPN
+3.96
44.75
12
ZHILIN Alexey
1992
RUS
+3.98
44.90
13
BUSTA Julian
1997
AUT
+4.19
46.45
14
DVORNIK Jaka
1997
SLO
+4.22
46.67
15
SATO Shintaro
1996
JPN
+4.60
49.48
16
ZAKURDAEV Igor
1987
KAZ
+4.80
50.96
17
TAKEUCHI Rion
1999
JPN
+6.26
61.73
18
MIKAMI Taiga
1998
JPN
+6.31
62.10
19
KOYAMA Takayuki
2001
JPN
+6.73
65.20
20
KUDO Yoshihiro
1995
JPN
+7.25
69.04
21
ITO Shugo
2000
JPN
+8.74
80.04
22
KUCHIN Zakhar
1997
KAZ
+12.15
105.22
23
KOYANAGI Kazuha
2000
JPN
+14.61
123.38
24
CONG Liang
1997
CHN
+14.87
125.30
25
WANG Liwei
1999
CHN
+16.01
133.71
26
HAGIUDA Sumitaka
1999
JPN
+16.97
140.80
27
KAKIZAKI Naoki
2001
JPN
+19.34
158.29
28
INOMATA Yu
2000
JPN
+19.93
162.65
29
WANG Jisen
1996
CHN
+22.25
179.78
30
YANG Hao
2001
CHN
+24.96
199.78
31
MAKINO Toki
2001
JPN
+25.95
207.09
32
GIM Kun-Hui
2000
KOR
+27.11
215.66
33
ISHII Ikkoku
2001
JPN
+29.29
231.75
34
KUDO Ryota
2001
JPN
+32.73
257.14
35
SAITO Fuyuki
1998
JPN
+59.56
455.21
Did not finish 2nd run
SAILIKEBIEKE Baoerjiang
1997
CHN
SATO Shintaro
2001
JPN
HO Ping-Jui
1998
TPE
ZHOU Dongjun
1989
CHN
FUJIWARA Hirotsugu
1999
JPN
ZHANG Xiaosong
1997
CHN
ZHURAVCHENKO Stepan
2000
RUS
ZHANG Yangming
1994
CHN
TUKHTAEV Komiljon
1997
UZB
FUKUDA Tsukasa
1995
JPN
KANG Chang-Yeon
1999
KOR
RICHARDS Ben
2000
NZL
CARLSON Hunter
1998
USA
BAE Jun-Woo
1998
KOR
KOBAYASHI Hiroto
1999
JPN
HAYASHI Tatsuaki
2000
JPN
TAKAHASHI Taisei
1997
JPN
KIM Dong-Cheul
1997
KOR
SHIMADA Kento
1998
JPN
HAFERMAN Eric
1994
USA
KUBOTA Taku
1998
JPN
NAKAMATA Kazuki
1997
JPN
BIRKNER Alexander
1998
USA
TAKEDA Kazumasa
1994
JPN
KIM Hyeon-soo
1995
KOR
KIM Hyeontae
1990
KOR
HONG Dongkwan
1995
KOR
VUKELIC William
1998
CRO
DVORNIK Aljaz
1995
SLO
YOKOYAMA Ryutaro
1997
JPN
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
AZZAM Suhail
1983
JOR
KOIKE Taisuke
2001
JPN
KIM Byeong-Cheol
2000
KOR
YANG Chengze
2000
CHN
XU Mingfu
1997
CHN
WANG Rongtao
1999
CHN
JANG Jae-Young
1999
KOR
KNOWLES Thomas
2000
NZL
DANOV Sergey
1997
KAZ
OKAMOTO Ryu
2000
JPN
TAKAHASHI Takuya
1998
JPN
SATO Shu
1999
JPN
CHO Bum-Hee
2000
KOR
SHIMADA Kazuki
2000
JPN
ANDREWS Sam
1996
NZL
ITO Hodaka
1996
JPN
MASAKI Itsuki
1996
JPN
VORONOV Aleksandr
1997
RUS
VALYNKIN Mikhail
1996
RUS
NAKAJIMA Goru
1998
JPN
YOKOKAWA Satoru
1999
JPN
YOSHIZAWA Shuzo
1997
JPN
SULLIVAN Bridger
1995
USA
KONNO Chikara
2000
JPN
STRAKA Jan
1997
CZE
FUJIYOSHI Ren
1998
JPN
OMORI Mon
1997
JPN
MORITA Koya
1997
JPN
DRUGOV Yuriy
1995
RUS
OVCHINNIKOV Aleksey
1997
RUS
PARK Je-yun
1994
KOR
JASICZEK Michal
1994
POL
ZABYSTRAN Jan
1998
CZE
JASICZEK Jedrzej
1997
POL
Disqualified 1st run