official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
TREMMEL Anton
1994
GER
1:47.88
16.31
2
HOLZMANN Sebastian
1993
GER
+0.27
18.14
3
RAUCHFUSS Julian
1994
GER
+0.54
19.96
4
ROCHAT Marc
1992
SUI
+0.87
22.20
5
SALARICH Joaquim
1994
ESP
+0.92
22.54
6
MCGRATH Atle Lie
2000
NOR
+1.03
23.28
7
KASTLUNGER Tobias
1999
ITA
+1.40
25.78
8
LIBERATORE Federico
1995
ITA
+1.53
26.66
9
ZINGERLE Hannes
1995
ITA
+1.55
26.80
10
LETITRE Theo
1997
FRA
+1.63
27.34
11
AMIEZ Steven
1998
FRA
+1.81
28.56
12
BRUDEVOLL Bjoern
1997
NOR
+1.91
29.23
13
PFOEDERL Nikolaus
1998
GER
+1.97
29.64
14
DORNER Thomas
1998
AUT
+2.02
29.98
15
HACKER Pirmin
1996
AUT
+2.09
30.45
16
GORI Francesco
1997
ITA
+2.42
32.69
17
HIMMELSBACH Fabian
1999
GER
+2.47
33.02
18
KIPPEL Dionys
1998
SUI
+2.76
34.99
19
BIANCHINI Augustin
2000
FRA
+2.86
35.66
20
NORMANNSETH Wilhelm
2000
NOR
+3.72
41.48
20
RASCHNER Dominik
1994
AUT
+3.72
41.48
22
LUETOLF Joel
2000
SUI
+5.42
52.99
23
KUONEN Lars
1995
SUI
+5.61
54.27
24
ROEISLAND Max
1994
NOR
+5.75
55.22
25
SCHRAGL Stefan
1999
AUT
+5.91
56.30
26
WAKATSUKI Hayata
1999
JPN
+6.28
58.81
27
DVORNIK Aljaz
1995
SLO
+6.51
60.36
28
ORTEGA Albert
1998
ESP
+6.57
60.77
29
BERNDT Ondrej
1988
CZE
+6.99
63.61
30
ZINANT Eliot
2001
FRA
+7.55
67.40
31
MOLLARD Leo
2000
FRA
+8.86
76.26
32
HANSSON William
2001
SWE
+9.44
80.19
Did not finish 2nd run
ORECCHIONI Diego
2000
FRA
LORIOT Florian
1998
FRA
CANINS Matteo
1998
ITA
SIMONET Livio
1998
SUI
BRAENDHOLM Jesper
1999
SWE
ANGUENOT Leo
1998
FRA
RASSAT Paco
1998
FRA
VAN DEN BROECKE Dries
1995
BEL
TAYLOR Laurie
1996
GBR
ZLATKOV Kamen
1997
BUL
FALAT Matej
1993
SVK
JONSSON Carl
2000
SWE
MEISEN Adrian
1997
GER
VON GRUENIGEN Noel
1995
SUI
RUELAND Simon
1997
AUT
ALLIOT LUGAZ Baptiste
1995
FRA
BACHER Fabian
1993
ITA
VACCARI Hans
1996
ITA
GRAF Mathias
1996
AUT
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
ALARCON Bautista
2002
ARG
GRAVIER Tiziano
2002
ARG
CENERELLI Enzo
2000
FRA
TAKEUCHI Rion
1999
JPN
POGNEAUX Matteo
2000
FRA
LOPEZ Theo
2000
FRA
RIUS GIMENEZ Alex
1998
AND
DESGRIPPES Hugo
2000
FRA
ZIMMER Oscar
2001
NOR
HYSKA Martin
1994
SVK
ZVEJNIEKS Miks
1995
LAT
VERBEKE Tom
1997
BEL
STEEN OLSEN Alexander
2001
NOR
SOLHEIM Fabian Wilkens
1996
NOR
FAUSA Louis Gustav
2000
NOR
STRAND Andreas
1998
NOR
PIOLAINE Simon
1997
FRA
ZEIRINGER Fabian
1996
AUT
GARAY Aingeru
1998
ESP
WASMEIER Lukas
1994
GER
WINDINGSTAD Tobias
1995
SWE
KATO Seigo
1998
JPN
ITEN Matthias
1999
SUI
CANZIO Pietro
1998
ITA
PUENTE TASIAS Alejandro
1994
ESP
MOSCHINI Lorenzo
1997
ITA
PERTL Adrian
1996
AUT
HEDSTROEM Tobias
1998
SWE
CHRISTENSEN Simen Ramberg
1993
NOR
REYMOND Marco
1994
SUI
Did not start 1st run