official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
LUESCHER Tim
1990
SUI
1:23.67
31.65
2
NORAZ Tony
2000
FRA
+1.14
41.46
3
PAOLY Thibault
1998
FRA
+2.01
48.95
4
SALERNO Hugo
1995
FRA
+2.31
51.53
5
POETTOZ Michael
1998
COL
+2.41
52.39
6
ANDRES Sebastien
1997
FRA
+2.67
54.63
7
SCHMITT Thomas
1999
FRA
+3.20
59.19
8
KEJVAL Martin
1995
CZE
+3.35
60.48
9
MONDINELLI Ferruccio
1996
ITA
+3.66
63.15
10
ZINANT Eliot
2001
FRA
+4.64
71.58
11
TREBILCOCK Robert
1993
GBR
+4.69
72.01
12
DUCROS Leo
2001
FRA
+4.86
73.47
13
SIMOND Vincent
2000
FRA
+5.38
77.95
14
BARRIOL Thibaut
2001
FRA
+5.48
78.81
15
FRACHEBOUD Bastien
1999
SUI
+5.59
79.75
16
BARTHELEMY Remi
1999
FRA
+5.77
81.30
17
HANSE Arthur
1993
POR
+5.85
81.99
18
LAMON Leo
1996
BEL
+6.10
84.14
19
CHRISTEY David
1999
GBR
+6.44
87.07
20
CALCAVECCHIA Alexis
1997
FRA
+6.61
88.53
21
FARREN Rory
1998
GBR
+6.76
89.82
22
YARD Alexis
2000
FRA
+11.31
128.98
23
JEFFROY Hugo
2000
FRA
+11.48
130.44
24
BETHENOD Thibauld
2000
FRA
+11.52
130.78
25
GAUTHIER Romain
2000
FRA
+11.57
131.21
26
GELLIE Timothe
2001
FRA
+12.21
136.72
27
FINANCE Edgar
2001
FRA
+12.73
141.19
28
PECHOUX Tanguy
2001
FRA
+12.79
141.71
29
BRISSEAU Antoine
2001
FRA
+13.06
144.03
30
KURE GRIMM Theo
1999
JPN
+13.17
144.98
31
JEAN Nathanael
2001
FRA
+13.20
145.24
32
CONCEILLON Leo
2000
FRA
+13.35
146.53
33
ARANJO Baptiste
2001
FRA
+14.14
153.33
34
SEYLLER Victor
2000
FRA
+14.63
157.54
35
DOYLE Jake
2001
GBR
+15.44
164.51
36
ESNEAULT Thomas
2001
FRA
+16.79
176.13
37
OKUMA Osamu
2000
GBR
+17.36
181.04
38
SANDRA Baptiste
2000
FRA
+18.67
192.31
39
LE ROY Tristan
2001
FRA
+22.33
223.80
40
MIESCH Fernand
2001
FRA
+22.99
229.48
41
CHARPENTIER Florent
2001
FRA
+23.53
234.13
42
ROCH NEIREY Martin
2001
FRA
+23.76
236.11
43
SCARPA Florian
2000
FRA
+24.37
241.36
44
GAUTHIER Axel
2001
FRA
+24.56
242.99
45
BOUCHET Lucas
2001
FRA
+32.11
307.96
Did not finish 2nd run
LANGHI Matteo
2001
ITA
THOMPSON Jordan
1999
AUS
MICHAUD Bastien
1999
FRA
BRIFFOTEAU Clement
2001
FRA
SCHIBLER Ron Samuel
1999
SUI
WORRELL Zane
2001
USA
THUERIG Robin
1997
SUI
AVENT Mathieu
1999
GBR
DE GALBERT Arnaud
2000
FRA
REILLER Antonin
1999
FRA
SCHARAPAN Jules
1995
FRA
SIEGMUND Tim
1998
GER
REYNAUD Bastien
1998
FRA
HOKSBERGEN Sam
1997
NED
BOULANGER Alexis
1994
FRA
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
PELLEGRIN Emeryc
2000
FRA
GARNIER Nathan
1998
FRA
FARIN Alban
2001
FRA
LACROIX Maxime
2000
FRA
WENK Alfred
1999
AUS
GAMBA Victor
2000
FRA
LE SELLIN Ewen
1999
FRA
HENRY Nelson
2000
FRA
WOOD Edmund
1999
GBR
VENTURI Sylvain
1999
FRA
NICOLAI Mael
1999
FRA
PASINI Victor
2001
FRA
BREESE Nathan
1999
GBR
BERTHET Matteo
2001
FRA
LASRY Michael
1998
FRA
YVROUD Matisse
1999
FRA
COQUET Kilian
1998
FRA
DELECLUSE Theo
2001
FRA
JAY Alexis
2000
FRA
TODD-SAUNDERS Samuel
1996
GBR
LOIRE Florian
1997
ESP
Disqualified 1st run
Did not start 1st run