official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
PASSRUGGER Lukas
2001
AUT
1:22.36
29.36
2
DYRBYE NAESTED Casper
1996
DEN
+0.47
33.53
3
DORN Carlo
1998
GER
+1.19
39.91
4
HOFSTAEDTER Christoph
1995
AUT
+1.41
41.86
5
OBARA Kenta
1994
JPN
+1.46
42.30
6
JARVIKARE Henrik
1999
FIN
+1.59
43.45
7
NEUMANN Tobias
2000
AUT
+2.59
52.32
8
WILLS Angus
1999
GBR
+3.79
62.95
9
HAUSSMANN Maximilian
2001
GER
+4.03
65.08
10
VON DER THANNEN Raphael
1999
AUT
+4.32
67.65
11
GEIHSEDER Noah
2002
AUT
+4.41
68.45
12
FLORITZ Nico
2001
GER
+4.69
70.93
13
HOFFMANN Philip
2002
AUT
+5.43
77.49
14
OPMANIS Lauris
2001
LAT
+5.50
78.11
15
BRANDT Moritz
2000
AUT
+5.95
82.10
15
GRODECKI Jan
2000
POL
+5.95
82.10
17
LORENZ Andreas
2002
AUT
+6.71
88.83
18
AMMAN Hannes
2002
GER
+6.80
89.63
19
CASE Toby
2002
GBR
+8.65
106.03
20
WITTICH Stephan
1996
AUT
+9.06
109.66
21
SEIDLER Ralph
2002
AUT
+10.06
118.53
22
HOLMES Robert
2002
GBR
+12.99
144.50
23
MATTHEWS Brandon
1999
GBR
+14.67
159.39
24
SHEPHERD Calum
2000
GBR
+22.31
227.11
25
HAY Adam
2001
GBR
+22.60
229.68
26
STUDANS Karlis Aleksandrs
2002
LAT
+37.48
361.56
27
PANTELIC Ugljesa
2002
SRB
+42.68
407.66
28
NESBITT Ross
2002
GBR
+44.42
423.08
29
GLUECK Gerald
1954
AUT
+45.45
432.21
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
ROHRMOSER Lucas
2002
AUT
RINDLER Benjamin
2002
AUT
BROSCHEK Lukas
2002
AUT
KUMMERER Niklas
2002
AUT
KRISTLER Laurin
2002
AUT
ROLFE Joshua
2002
GBR
CUNNINGHAM Jack
2002
GBR
BERGER Michael
2002
AUT
PINI Max
2002
GBR
LINDENMAYER Felix
2002
GER
LUCAS Oliver
2002
GBR
BEHRINGER Marco
2002
GER
GEISSLER-HAUBER Max
2002
GER
JINKS Thomas
2001
GBR
GILLETT James
2002
GBR
MCROBB Cameron
2000
GBR
KEIJZER DE Victor
2002
NED
WALLISER Felix
2000
GER
UPTON Thomas
2001
GBR
VONK Daniel
2002
NED
SMAK Martijn
2000
NED
LEACH Charlie
2001
GBR
VONK Timo
2001
NED
STEINDL Tobias
2001
GER
KALELA Akseli
1999
FIN
HOERL Daniel
1999
AUT
RANKIN Charles
2001
GBR
SAMGUL Kaan
2000
TUR
GRATZER Daniel
2001
AUT
STEINTHALER Georg
2000
AUT
KROL Peter
2001
NED
HORTENSIUS Tom
2001
NED
GRIESSER Benedikt
2000
AUT
VINTER Owen
2001
GBR
GASSER Lukas
2001
AUT
BREITFUSS Maximilian
1999
AUT
OPMANIS Elvis
1997
LAT
BORSBOOM Olaf
1995
NED
URLAUB Felix
2000
GER
PELTOLA Olli
1998
FIN
PYJAS Pawel
1999
POL
COMERFORD Cormac
1996
IRL
JARVIKARE Niklas
1999
FIN
Disqualified 1st run
Did not start 1st run