official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
ANDERSON Tommy
1998
USA
1:24.62
20.39
2
MOYER Bobby
1994
USA
+0.07
20.99
3
VOELLO Oskar Rosberg
1996
NOR
+0.26
22.60
4
CARRY Roger
1993
CAN
+0.38
23.62
5
WAHL Mikkel K.
1996
NOR
+0.54
24.98
6
KETTERER David
1993
GER
+1.02
29.07
7
HALL Max
1995
USA
+1.23
30.86
8
CARRY Patrick
1995
CAN
+1.45
32.73
9
MACEDO Michel
1998
BRA
+1.47
32.90
9
MUHLEN-SCHULTE Louis
1998
AUS
+1.47
32.90
11
SPROCK Ty
1995
USA
+2.15
38.68
12
BIRKNER Alexander
1998
USA
+2.77
43.96
13
BENDA Jake
1993
USA
+4.41
57.91
14
BRYAN Lucien
1999
USA
+4.45
58.25
15
BATHUM Blake
2000
USA
+4.75
60.81
16
RODARTE Luke
1998
USA
+5.14
64.12
17
LAMB Charlie
1999
USA
+5.39
66.25
18
CARLSON Hunter
1998
USA
+5.47
66.93
19
COLLINI Filippo
2000
ITA
+5.57
67.78
20
GRAHAM Hayes
1994
USA
+5.70
68.89
21
ELLER Bryce
1993
USA
+6.02
71.61
22
GREENE Riley
1995
USA
+6.18
72.97
23
BOCOCK Scott
2000
USA
+6.58
76.38
24
VAN DEURSEN Jake
1994
USA
+7.75
86.33
25
SCHAFFNER Jack
2000
USA
+8.86
95.78
26
MICHAEL Liam
1999
AUS
+9.36
100.03
27
MCCONNELL Will
1998
USA
+9.53
101.48
28
DART Cooper
1999
USA
+10.57
110.33
29
GILLIS Robert
2000
USA
+11.00
113.98
30
PLANK Julian
2000
GER
+11.22
115.86
31
DAVENPORT Luke
2000
USA
+11.46
117.90
32
DENIS Chris
2000
USA
+12.12
123.51
33
BENDER Timothy
1999
USA
+12.82
129.47
34
EISEN Erik
2000
USA
+13.67
136.70
35
CHAFFEE Jordan
1999
USA
+14.01
139.60
36
GOOCH James
2000
USA
+14.74
145.81
37
DALTON Jack
1999
USA
+15.27
150.32
38
CARAVELLI Kevin
1999
USA
+15.85
155.25
39
TROYER Stockton
1997
USA
+18.14
174.74
40
POMPA Izik
2000
USA
+18.60
178.65
41
HANNA Ian
2000
USA
+19.83
189.12
42
SIEGWART Ethan
2000
USA
+21.04
199.41
43
BRANDON Will
1999
USA
+23.72
222.21
44
TALBOTT Marc
1995
USA
+24.53
229.11
45
SCHMIDT Ryan
1997
USA
+25.05
233.53
46
FONTAINE Nicholas
1998
USA
+28.50
262.89
47
CUMMING Shane
2000
USA
+29.08
267.82
48
HOCKRIDGE Ethan
2000
USA
+29.12
268.16
Did not finish 2nd run
FIVEASH Charlie
2000
USA
STRAHAN Ben
1999
AUS
FORREST Reaves
1999
USA
MOYER Perry
1998
USA
CARRON Calen
1999
USA
GEE James
1999
USA
WOLD Keegan
2000
USA
RIZZOTTI Trevor
1999
USA
SHEA Steve
1999
USA
PICOT Declan
1999
USA
TERJESON Hayden
1999
USA
STRAUCH Tucker
2000
USA
BLACK Garett
1996
USA
OSSELAER Ian
1998
USA
SHEILS Paul
1997
USA
CHRAPEK Adam
1993
POL
DEMSCHAR Dominic
1993
AUS
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
JACOBS Ned
2000
USA
BUONGIORNO Trevor
1999
USA
REICHERT Forest Griffin
1999
USA
BARLOW Will
1998
USA
FELGAR Casey
2000
USA
BISKUP Lukasz
2000
USA
PERCY Alexander
1999
AUS
KLOSE Thomas
2000
GER
LEININGER Noah
1999
USA
CANCLINI Marco
2000
USA
BLACKBURN Jake
2000
USA
JENDREZAK Carter
2000
USA
SCHADLICH Peter
2000
USA
MCKENZIE Angus
2000
AUS
DRAKE Jacob
1999
USA
LAWSON Ben
2000
USA
NODDINGS Max
2000
USA
O CONNOR Matt
2000
USA
MULLIGAN Daniel
1999
USA
WINGARD Max
1999
USA
WRIGHT Spencer
1999
USA
NEILL Ned
1999
AUS
FELDMAN John
1998
USA
OLIN Teagan
1995
USA
TAYLOR Darwin
1995
USA
VALENTIN Alexander
1999
CAN
MIKKELSON Zachary
1998
USA
SCHARAPAN Jules
1995
FRA
GENTILE Crowley
1998
USA
VAN VUUREN Arie
1997
GBR
JORDAN Asher
1999
CAN
ALEXANDER Kyle
1999
CAN
NOGARA Nicolo
1992
ITA
NYBERG Jonas
1990
SWE
BAKKE Morten Ungersness
1994
NOR
GRASIC Martin
1995
CAN
SULLIVAN Bridger
1995
USA
LUUKKO Max
1994
FIN
Disqualified 1st run
Did not start 1st run