official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
RASCHNER Dominik
1994
AUT
1:36.21
23.00
2
DORNER Thomas
1998
AUT
+0.51
26.87
3
NORYS Frederik
1996
GER
+0.96
30.28
4
GRAF Mathias
1996
AUT
+1.34
33.17
5
TAYLOR Laurie
1996
GBR
+1.38
33.47
6
MAJOR Billy
1996
GBR
+1.59
35.06
7
SIMONET Livio
1998
SUI
+1.67
35.67
8
STRAND Andreas
1998
NOR
+1.68
35.75
9
RUELAND Simon
1997
AUT
+1.76
36.35
10
OPETNIK Moritz
1998
AUT
+1.82
36.81
11
HACKER Pirmin
1996
AUT
+2.11
39.01
12
ALEKHIN Nikita
1998
RUS
+2.13
39.16
13
VERBEKE Tom
1997
BEL
+2.21
39.77
14
RIUS GIMENEZ Alex
1998
AND
+2.31
40.53
15
FEURSTEIN Patrick
1996
AUT
+2.43
41.44
16
HABDAS Piotr
1998
POL
+2.59
42.65
16
MEISSL Christoph
2000
AUT
+2.59
42.65
18
SOEVIK Christian Oliveira
2001
NOR
+2.77
44.02
19
SOMWEBER Andre
1998
AUT
+3.08
46.37
20
BUESCHLEN Dario
1999
SUI
+3.11
46.60
21
PASSRUGGER Lukas
2001
AUT
+3.43
49.03
22
SMITH Andreas Unhjem
2000
NOR
+5.52
64.88
23
ADAMS Jack
1998
AUS
+5.98
68.37
24
GSTREIN Luca
2000
AUT
+6.11
69.36
25
MARTIN Max
2000
USA
+6.26
70.50
26
BLOM Morris
2000
SUI
+6.39
71.48
27
STARK Florian
2001
AUT
+6.76
74.29
28
PRAMSTALLER Kilian
2002
AUT
+6.89
75.28
29
HOFFMANN Philip
2002
AUT
+7.80
82.18
30
SEIDLER Ralph
2002
AUT
+8.52
87.65
31
GUEM Franz
2001
AUT
+9.56
95.54
32
GREBER Max
2001
AUT
+10.38
101.76
33
TABERNIG Nicolas
2003
AUT
+12.00
114.05
34
BREIVIK Joergen Hedenstad
2000
NOR
+12.47
117.62
35
SCHRANZ Lukas
2003
AUT
+13.41
124.75
36
WALCH Martin-Luis
2003
AUT
+15.75
142.50
37
BOECK Niklas
2003
AUT
+16.83
150.70
Did not finish 2nd run
HEUVEL VAN DEN Kaj
2002
NED
UNTERWURZACHER Maximilian
2003
AUT
POELL Christoph
2003
AUT
KIRCHEBNER Kevin
2002
AUT
OESTBY Vermund
2000
NOR
BOECK Kilian
2002
AUT
KLAMMER Fabian
2002
AUT
GAGLIANO David
2001
AUT
ENDSTRASSER Felix
2003
AUT
EISNER Jakob
2003
AUT
NARDELLI Martin
1998
ITA
WALCH Fabio
2003
AUT
GREBER Jakob
2003
AUT
LOTTER Valentin
2002
AUT
ZWISCHENBRUGGER Noel
2001
AUT
RONNER Jan
2000
AUT
HACKL Noah
1999
AUT
SALVADORES Xavier
1996
AND
GRUENENWALD Matthias
1999
SUI
GRAMSHAMMER Mario
1999
AUT
FALAT Matej
1993
SVK
PFIFFNER Marco
1994
LIE
ZEIRINGER Fabian
1996
AUT
ZLATKOV Kamen
1997
BUL
EFIMOV Simon
1996
RUS
Did not finish 1st run
RIEDLSPERGER Elias
2003
AUT
WIJMAN Thijmen
2002
NED
VERVOORT Max
1996
NED
KIEN Lukas
2002
AUT
WEINHAEUPL Nico
2003
AUT
FOSSLAND Warner
2001
USA
NADERHIRN Quirin
2003
AUT
WALSER Noah
2003
AUT
PULVER Zac
2001
AUS
WOLF Jan
2001
SUI
JEURISSEN Jurre
2003
NED
PRACHENSKY Lucas
2002
AUT
SCHIESTL Markus
2002
AUT
RAINER Thomas
2003
AUT
BARMAN-JENSSEN Herman
2000
NOR
GINI Silvano
2002
SUI
HEINE Oscar
2003
AUT
CASAGRANDE Tommaso
2000
ITA
MEIER David
2001
AUT
CAMPOSILVAN Filippo
1999
ITA
SCHMIDT Tobias
1999
GER
NARDI Tommaso
1999
ITA
GASSER Lukas
2001
AUT
KVENO Eirik Ranheim
2000
NOR
HAUSSMANN Maximilian
2001
GER
PFURTSCHELLER David
2001
AUT
GSTREIN Nicolas
2002
AUT
GUSEV Grigoriy
1998
RUS
MCADAM Hugh
2000
AUS
ROHRMOSER Lucas
2002
AUT
BIRAN Itamar
1998
ISR
MAECHLER Reto
2001
SUI
TODOROV Yoan
1997
BUL
BOEHM Gianluca
2000
SUI
POTH Robert
1997
GBR
SJOBERG Marlon
1997
FIN
NAIRZ Gabriel
1999
AUT
ROSSUM VAN Max
1998
NED
MEKLAU Andreas
1997
AUT
MAROVT Tijan
1998
SLO
SPARR Maurus
1998
SUI
FAUSA Louis Gustav
2000
NOR
Did not start 1st run