official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
STROLZ Johannes
1992
AUT
1:26.94
9.69
2
RASCHNER Dominik
1994
AUT
+0.20
11.35
3
HACKER Pirmin
1996
AUT
+1.29
20.37
4
GSTREIN Fabio
1997
AUT
+1.34
20.79
5
ERLER Tobias
1995
AUT
+1.35
20.87
6
RUELAND Simon
1997
AUT
+1.43
21.53
7
LEITGEB Richard
1994
AUT
+1.48
21.95
8
HAASER Raphael
1997
AUT
+1.59
22.86
9
TANNER Luca
1997
AUT
+1.68
23.60
10
HANDOLIN Juho
1997
FIN
+1.74
24.10
11
PFIFFNER Marco
1994
LIE
+1.83
24.85
12
HETTEGGER Thomas
1994
AUT
+1.88
25.26
13
JASICZEK Michal
1994
POL
+1.93
25.67
14
GASSNER Philipp
1992
GER
+1.95
25.84
14
MAES Sam
1998
BEL
+1.95
25.84
16
KONO Kyosuke
1991
JPN
+1.96
25.92
17
DVORNIK Aljaz
1995
SLO
+2.05
26.67
18
KATO Seigo
1998
JPN
+2.64
31.55
19
LOKMIC Emir
1997
BIH
+2.75
32.46
20
HACKER Felix
1999
AUT
+2.78
32.71
20
MARKO Moritz
1997
AUT
+2.78
32.71
22
MANKINEN Miikka
1997
FIN
+2.86
33.38
23
OPETNIK Moritz
1998
AUT
+3.06
35.03
24
THAURER Stefan
1999
AUT
+3.61
39.59
25
FEURSTEIN Patrick
1996
AUT
+3.67
40.08
26
MEKLAU Andreas
1997
AUT
+3.78
40.99
27
DORNAUER Armin
2000
AUT
+4.83
49.69
28
GRAMSHAMMER Mario
1999
AUT
+5.59
55.98
29
SKORNSCHEK Robin
1998
AUT
+6.55
63.93
30
STURM Joshua
2001
AUT
+7.08
68.32
31
JAPHARIDZE Soso
1996
GEO
+7.17
69.07
32
SALMENKIVI Otto
1996
FIN
+7.20
69.32
33
BARBU Alexandru
1987
ROU
+7.25
69.73
34
TITSCHER Lukas
1998
AUT
+7.44
71.30
35
NEUMANN Tobias
2000
AUT
+8.74
82.07
36
TRAPL Sebastian
2000
AUT
+9.00
84.22
37
PICHLER Rupert
1999
AUT
+9.02
84.39
38
KRAEMMER Matthias
2000
AUT
+9.18
85.71
39
STEINTHALER Georg
2000
AUT
+9.43
87.79
40
OPMANIS Elvis
1997
LAT
+10.10
93.33
41
LIPBURGER Manuel
2000
AUT
+10.14
93.67
42
REICHENBACH Fabian
2001
AUT
+10.67
98.05
43
KRAMER Mathias
2001
AUT
+11.85
107.83
44
KOTHGASSER Pirmin
2001
AUT
+12.69
114.78
45
PUTZ Michael
2001
AUT
+13.64
122.65
46
MARIICHYN Andriy
1995
UKR
+14.81
132.34
47
BINNA Felix
2000
AUT
+17.21
152.22
48
OPMANIS Lauris
2001
LAT
+19.73
173.09
49
GRATZER Daniel
2001
AUT
+20.47
179.21
50
RAMUSCH Ronald Leon
2001
AUT
+24.25
210.52
51
ARAKELYAN Vazgen
2000
ARM
+48.79
413.75
Did not finish 2nd run
FEURSTEIN Lukas
2001
AUT
LEIKAM Stefan
2001
AUT
HOFAUER Valentin
2001
AUT
LECHNER Matteo
2001
AUT
RIEDMANN Nicolas
2001
AUT
KERN Julian
1999
AUT
RIEGER Sean
2001
AUT
HOELZER Elias
2000
AUT
RODLHOFER Josef
2000
AUT
GRIESSER Benedikt
2000
AUT
KREUZWIESER Andreas
1994
AUT
GAHR Lukas
1999
AUT
HOELLER Elias
2000
AUT
SCHUSTER Michael
1998
AUT
PELTOLA Olli
1998
FIN
GSTREIN Luca
2000
AUT
BENIAIDZE Aleksi
1991
GEO
KEKESI Marton
1995
HUN
TRANINGER Manuel
1998
AUT
ABRAMASHVILI Iason
1988
GEO
OBERLADER Lukas
1997
AUT
PITTERLE Martin
1995
AUT
SORIO Francesco
1997
ITA
OBAUER Gotthard
1996
AUT
SCHWAIGER Hansi
1994
GER
GABIOUD Dylan
1995
SUI
PERTL Adrian
1996
AUT
SAMSAL Dalibor
1985
HUN
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
BRANDT Moritz
2000
AUT
BAUMGARTNER Dennis
2000
AUT
PERSCHLER Lukas
1999
AUT
FLEISCH Simon
2000
AUT
BERGER Stefan
2000
AUT
THALER Thomas
2000
AUT
GOENITZER Patrick
2000
AUT
SCHMIDT Alexander
1999
AUT
POELL Marco
2000
AUT
REITER Jonas
1999
AUT
EICHBERGER Stefan
2000
AUT
MANTSIOS Vasileios
1998
GRE
LECHNER Fabian
1999
AUT
BAUER Manuel
2000
AUT
VONIER Paul
2000
AUT
WIELAND Paul
1999
AUT
KOVBASNYUK Ivan
1993
UKR
SCHMIDT Tobias
1999
GER
ROSA Antonio
2000
AUT
RUDIGIER Peter
1999
AUT
MEISSL Christoph
2000
AUT
BREITFUSS Maximilian
1999
AUT
RIESER Stefan
1999
AUT
SCHENNACH Alexander
1999
AUT
PETELIN Helmuth
1999
AUT
POMBERGER Alexander
1995
AUT
SPIECKER Florian
1998
AUT
OSCH Matthieu
1999
LUX
KERBER Maximilian
1997
AUT
NAIRZ Gabriel
1999
AUT
JUFFINGER Dominik
1998
AUT
STEINMAIR Matthias
1997
ITA
RISTEVSKI Antonio
1989
MKD
PFLUG Florian
1996
AUT
SOMWEBER Andre
1998
AUT
SLJIVIC Marko
1996
BIH
OBARA Kenta
1994
JPN
ROSSUM VAN Max
1998
NED
NIKIC Leon
1999
CRO
SJOBERG Marlon
1997
FIN
HELL Damian
1997
ITA
KOHLER Marco
1997
SUI
TAKKI Teddy
1996
FIN
WINKELHORST Steffan
1992
NED
Disqualified 1st run
Did not start 1st run