official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
DYGRUBER Michaela
1995
AUT
1:27.57
23.00
2
TKACHENKO Ekaterina
1995
RUS
+0.17
24.42
3
ST-GERMAIN Laurence
1994
CAN
+1.37
34.42
4
WIDMOSER Monika
2000
AUT
+1.53
35.75
5
LINGG Pia
2000
AUT
+2.82
46.51
6
HUDSON Piera
1996
NZL
+2.97
47.76
6
STIMAC Ida
2000
CRO
+2.97
47.76
8
SPORER Marie- Therese
1996
AUT
+3.28
50.34
9
MELNIKOVA Polina
2001
RUS
+3.30
50.51
10
KAPPAURER Magdalena
2000
AUT
+3.35
50.93
11
FINNBOGADOTTIR Maria
2000
ISL
+3.39
51.26
11
SALZGEBER Amanda
2002
AUT
+3.39
51.26
13
OBERLADER Carolina
1999
AUT
+3.55
52.59
14
DERKS Kiara
2001
NED
+3.64
53.34
15
GIRINA Vitalina
2001
RUS
+3.77
54.43
16
MOERZINGER Elisa
1997
AUT
+3.89
55.43
17
REICHHOLF Elena
2003
AUT
+4.06
56.84
18
HERZ Celina
2000
AUT
+4.07
56.93
19
NIEDERNDORFER Maria
2002
AUT
+4.34
59.18
20
PFURTSCHELLER Valentina
2002
AUT
+4.42
59.85
21
RETTENWENDER Anna
2000
AUT
+4.50
60.51
22
RIEDER Selina
2001
AUT
+4.51
60.60
23
GIGLER Sonja
2001
AUT
+4.64
61.68
24
DVORNIK Pika
1992
SLO
+4.71
62.26
25
HILLER Linda
2002
AUT
+5.29
67.10
26
MOSER Anna
2000
AUT
+5.75
70.93
27
WEISSENSTEINER Chiara
2001
AUT
+5.84
71.68
28
FUCHS Lisa - Marie
2001
AUT
+8.01
89.77
29
FLETZBERGER Lara
2003
AUT
+8.08
90.36
30
KOFLER Eva-Maria
2002
AUT
+8.24
91.69
31
SZOLLOS Noa
2003
ISR
+8.33
92.44
31
KUNTSCHNER Linda
1999
AUT
+8.33
92.44
33
LIPBURGER Lea
2003
AUT
+9.60
103.03
34
STROLZ Laura
2000
AUT
+9.97
106.11
35
NEUHAUSER Lena
2003
AUT
+10.31
108.95
36
KRAFT Lisa
2001
AUT
+10.41
109.78
37
KEGELE Nina
2002
AUT
+11.13
115.78
38
MATT Anna
2003
AUT
+11.37
117.78
39
DISCH Laura
2003
GER
+11.59
119.62
40
MATTERSBERGER Bibiana
2003
AUT
+12.20
124.70
41
KONRAD Cheyenne
2002
AUT
+13.96
139.37
42
ESS Nina
2003
AUT
+14.06
140.21
43
BERG VAN DEN Iris
2003
NED
+14.29
142.12
44
EMBACHER Elena
2002
AUT
+14.68
145.38
45
MAIR Theresa
2003
AUT
+16.03
156.63
46
SALCHEGGER Melanie
2002
AUT
+16.38
159.55
47
KIRCHNER Victoria
2003
AUT
+17.99
172.97
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
BARTHOLOMEUS Leonie
2003
GER
GAUSTERER Ronja
2002
AUT
RANALTER Magdalena
2003
AUT
SCHAEDLE Tina
2001
AUT
GRUENER Teresa
2002
AUT
WIESMUELLER Nina
2002
AUT
ZIKOVA Barbora
2001
CZE
FRITZENWALLNER Teresa
2002
AUT
UNTERBERGER Celina
2000
AUT
FARBMACHER Lea
2002
AUT
FLATSCHER Julia
2000
AUT
GORNOSTAEVA Anastasia
1999
RUS
SCHATTBACHER Josefina
1998
AUT
WALDAUF Sophia
2001
AUT
Disqualified 1st run
Did not start 1st run