official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
SHKANOVA Maria
1989
BLR
1:26.23
24.56
2
HALLER Celina
2000
ITA
+0.50
28.79
3
PERRUCHON Martina
1996
ITA
+0.51
28.88
4
LORENZI Lucrezia
1998
ITA
+0.78
31.16
5
SOLA Beatrice
2003
ITA
+0.97
32.77
6
LUGON-MOULIN Laurine
2001
FRA
+1.14
34.21
7
TOMSIC Nika
2000
SLO
+1.34
35.90
8
DAVID Candice
2000
FRA
+1.63
38.36
9
MUKOGAWA Sakurako
1992
JPN
+1.64
38.44
10
MONDINELLI Emilia
2004
ITA
+1.69
38.87
11
GIRINA Vitalina
2001
RUS
+1.87
40.39
12
ALLEMAND Sara
2000
ITA
+2.17
42.93
13
STEINMAIR Laura
2000
ITA
+2.27
43.78
14
CHRISTEN Eliane
1999
SUI
+2.41
44.96
15
KORPIO Nella
1999
FIN
+2.45
45.30
16
ZOLLER Sarah
2002
SUI
+2.56
46.23
17
FELICETTI Giorgia
2001
ITA
+2.68
47.25
18
DVORNIK Pika
1992
SLO
+2.69
47.33
19
TABARELLI Alexia
2003
ITA
+2.82
48.43
20
TOTH Zita
2002
HUN
+2.91
49.20
21
MEDINA GIRONES Iria
2003
AND
+3.01
50.04
21
PALLA Victoria
2001
GBR
+3.01
50.04
23
FUCHS Sue
2001
SUI
+3.11
50.89
24
KANG Youngseo
1997
KOR
+3.74
56.22
25
SCHRANZHOFER Emily
2002
ITA
+5.26
69.09
26
MEYER Garance
2004
FRA
+5.61
72.05
27
ABAD Celia
2000
ESP
+5.63
72.22
28
BANCHI Martina
2003
ITA
+5.88
74.34
29
KRAJEWSKA Daria
1998
POL
+6.25
77.47
30
RIM Seung-Hyun
2000
KOR
+6.26
77.56
31
KANTOROVA Barbara
1992
SVK
+6.34
78.23
32
POMARE Ambra
2004
ITA
+7.12
84.84
33
BONDARE Liene
1996
LAT
+7.96
91.95
34
SANMARTIN ARBONES Ines
2001
ESP
+9.29
103.21
35
MATTIOLO Sara
1999
ITA
+9.59
105.75
36
RECH Anna
2000
ITA
+9.63
106.08
37
RONCHI Martina
2003
ITA
+10.14
110.40
38
TASCHLER Johanna
2003
ITA
+10.73
115.40
39
ZAHALKOVA Tereza
1996
CZE
+11.33
120.48
40
BARTLETT Honor
2005
GBR
+13.46
138.51
41
CHOI Taehee
2005
KOR
+14.91
150.78
42
SHERLOCK Stella
2005
USA
+15.13
152.65
43
STINGL Larissa
2005
LIE
+19.17
186.85
44
PALANTZA Rafailia
2005
GRE
+19.25
187.53
Did not finish 2nd run
MOULIA Maria
2005
GRE
CORNU-WONG Chloe Amelia Elsa
2005
HKG
PHOTIADES Karolina
1998
CYP
LEE Wen-Yi
2002
TPE
KALTSOGIANNI Maria Nikoleta
2003
GRE
LILES Ava
2003
USA
STAFFORD Guisane
2002
AUS
BLOK Finn
2003
NED
VALLCORBA Lisa
2001
ESP
FOSTER Sophie
2003
GBR
KEMPENAERS Elle
1998
BEL
STOCK Kathrin
2002
AUT
BERTHELSEN Nuunu Chemnitz
1996
DEN
FRIDGEIRSDOTTIR Holmfridur Dora
1998
ISL
SAWICKA Aniela
2001
POL
FLATSCHER Julia
2000
AUT
BRUCE Abi
2000
GBR
ACCAMBRAY Louison
2001
FRA
SAALOVA Kristina
1991
SVK
OPLOTNIK Anja
2002
SLO
MOLLIN Axelle
2001
BEL
GIORDANO Flavia Diletta
2001
ITA
TSCHURTSCHENTHALER Vera
1997
ITA
UNTERHOLZNER Petra
1999
ITA
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
KALTSOGIANNI Rigina Eleftheria
2005
GRE
TORSANI Anna
2001
SMR
SKAPARE Emilija Anna
2004
LAT
NOVIKOVA Diana
2003
RUS
SUGIMOTO Himaka
2003
JPN
BLANDING Maggie
2004
USA
TSIOVOLOU Maria-Eleni
2001
GRE
NINAJOVA Lenka
2001
SVK
GAUL Sammie
2001
AUS
BLOK Noa
2000
NED
WOESS Laura
2000
AUT
CHEVRIER Axelle
2001
FRA
SINIGOI Caterina
2003
ITA
ELLIFF Alexa
2003
GBR
BELFROND Annette
2002
ITA
DERKS Kiara
2001
NED
POGNEAUX Chiara
2002
FRA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run