official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
REMSOEY Mikkel
2002
NOR
1:41.31
20.00
2
KEMPPAINEN Jesperi
2004
FIN
+0.72
25.19
3
TAPANAINEN Jaakko
2002
FIN
+0.80
25.76
4
TORVINEN Turo
2000
FIN
+0.97
26.99
5
LIBERATORE Federico
1995
ITA
+1.69
32.18
6
LUNDQUIST Philip
2003
SWE
+1.84
33.26
7
HOLTER Mikael Oscar
2002
NOR
+1.90
33.69
8
ALLEGRINI Riccardo
2000
ITA
+1.96
34.12
9
PALMER Adam
2003
SWE
+1.97
34.20
10
SARAVUO Erik
2003
FIN
+2.03
34.63
11
HOEIBY Mathias
2003
NOR
+2.07
34.92
12
KUNZ Florian
2000
SUI
+2.14
35.42
13
DE ALMEIDA Mauro
2003
SUI
+2.20
35.85
14
MONNIER Leo
2000
SUI
+2.22
36.00
15
MCADAM Hugh
2000
AUS
+2.42
37.44
16
KERANEN Emil
1999
FIN
+2.62
38.88
17
SZOLLOS Barnabas
1998
ISR
+2.65
39.09
18
RODUIT Luc
2002
SUI
+2.67
39.24
19
KUNZ Delio
1999
SUI
+2.85
40.54
20
LEGGETT Connor
2000
AUS
+2.99
41.54
20
SASAKI Akira
1981
JPN
+2.99
41.54
22
KRISTOFFERSEN Marius
2003
NOR
+3.30
43.78
23
SHIOIRI Takashi
1998
JPN
+3.70
46.66
24
DYRBYE Casper
1996
DEN
+3.74
46.95
25
LARSEN Mathias Skaaland
2003
NOR
+3.85
47.74
26
COLLINI Filippo
2000
ITA
+4.99
55.96
27
ANTONIOU Ioannis
1995
GRE
+5.77
61.58
28
QUINTERO Nicolas
2006
ARG
+6.02
63.38
29
CORNELLA GUITART Xavier
2001
AND
+6.52
66.98
30
STOILOV Konstantin
2002
BUL
+7.94
77.21
31
JEURISSEN Jurre
2003
NED
+8.14
78.65
32
LUZZARDI Joaquin
2005
ARG
+8.87
83.91
33
DANCIU Raul
2000
ROU
+10.80
97.82
34
KROTA Lorenzo
2006
CRO
+16.01
135.36
35
NAZGAIDZE Levani
2005
GEO
+17.40
145.38
36
ASVESTAS Dimitrios
2003
GRE
+17.66
147.25
37
LUDWIG Max
2002
GER
+18.16
150.85
38
MENZIES Ian
2007
GBR
+19.24
158.64
39
HORN Freddie
2005
GBR
+22.03
178.74
40
COLUMB Cameron
1999
IRL
+30.49
239.70
Did not finish 2nd run
MCINTOSH Michael
2007
GBR
MATHESON Angus
2007
GBR
MAZZOLENI Pietro
2006
ITA
NORHEIM Oliver
2002
NOR
CALVO SANTOS Alvar
2005
AND
ALONSO Bautista
2000
ARG
HIRSCH Alec
2004
SUI
COMERFORD Cormac
1996
IRL
HIRAI Kakeru
2000
JPN
LOKMIC Emir
1997
BIH
JASICZEK Jedrzej
1997
POL
TOERNQVIST David
1998
SWE
LINDQVIST Gustaf
2001
SWE
SPOERRI Nick
2000
SUI
JASICZEK Michal
1994
POL
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
ARGVLIANI Irakli
2003
GEO
HOUNSHAM Geno
2007
GBR
KOZANASHVILI Nodar
2002
GEO
CUTTING Isaac
2004
IRL
VATAHOVYCH Sviatoslav
2006
UKR
HARUTYUNYAN Harutyun
2000
ARM
SZOKE Hunor
2002
ROU
GRIEVE Joe
2003
GBR
DRILEA Alexandru Teodor
2005
ROU
PETEREIT Facundo
2006
ARG
SOLDATENKO Artem
2003
UKR
FERNANDEZ PAEZ Marc
2004
AND
FILIAK Taras
2002
UKR
MARIICHYN Maksym
2003
UKR
HARTIG Jiri
1998
CZE
ROESJORDE Noah Sjoevik
2003
NOR
GREBENAR Milan
2006
ARG
SINNESBERGER Lenny
2003
SUI
VAN DITMAR Delfin
2000
ARG
SATO Shintaro
1996
JPN
HABDAS Piotr
1998
POL
TOMII Taiga
1998
JPN
HERLAND Johs Braathen
2003
NOR
LJUTIC Tvrtko
2002
CRO
GASTALDI Sebastiano
1991
ARG
RIUS GIMENEZ Alex
1998
AND
Disqualified 1st run