official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
ZERHOCH Dominik
2001
GER
1:34.39
32.71
2
GEISSLER-HAUBER Max
2002
GER
+0.21
34.33
3
SENNHOFER Marinus
2002
GER
+0.24
34.57
4
WYLER Eric
2001
SUI
+0.58
37.20
5
LUNDQUIST Philip
2003
SWE
+0.66
37.81
6
DORN Carlo
1998
GER
+0.92
39.83
7
TOSCANO Federico
2001
SUI
+1.06
40.91
8
PALAMARAS Nickco
2004
USA
+1.39
43.46
9
KUNZ Florian
2000
SUI
+1.49
44.23
10
SCHIESTL Markus
2002
AUT
+1.84
46.94
11
KRAUSS Lukas
2005
GER
+2.33
50.73
12
ABPLANALP Kilian
2002
SUI
+2.45
51.66
13
WEISS Sebastian
2004
GER
+2.65
53.20
14
KLAMMER Fabian
2002
AUT
+2.83
54.60
15
FIALA Eduard
1999
CZE
+2.95
55.52
16
TSCHAN Fynn-Jorgen
2003
GER
+3.53
60.01
17
LIMMER Noel
2004
GER
+3.59
60.47
18
SCHMID Philipp
2000
GER
+3.98
63.49
19
MUIGG Manuel
2004
AUT
+4.21
65.27
20
ROESLE Felix
2005
GER
+4.41
66.82
21
IRMEN Ayk
2003
GER
+4.44
67.05
22
VON STEUN Vincent
2001
GER
+5.70
76.79
23
HEUSEL Cedric
2004
GER
+6.06
79.58
24
MURBOECK Kilian
2004
GER
+6.61
83.83
25
POLLER Max
2005
GER
+7.04
87.16
26
SIEGWOLF Christian
2005
GER
+7.39
89.86
27
MUELLER Nico
1997
GER
+8.18
95.97
28
FOSSLAND Warner
2001
USA
+8.38
97.52
29
SCHULLER Daniel
2005
GER
+8.43
97.91
30
STUCKI Gino
2002
SUI
+8.94
101.85
31
KLEINE Luis
2005
GER
+10.64
115.00
32
BOYER Kai
2005
USA
+10.69
115.39
33
PASEL Leo
2004
GER
+10.70
115.46
34
HEUVEL VAN DEN Kaj
2002
NED
+10.98
117.63
35
MUELLER Fabian
1995
GER
+11.18
119.17
36
MANHART David
2004
GER
+11.29
120.03
37
GRAUER Timon
2004
GER
+13.55
137.50
38
ZEMAN Florian
2005
GER
+15.53
152.82
39
RICHTER Pit
2005
GER
+16.27
158.54
40
HARRER Joshua
2005
GER
+21.28
197.29
41
WEGLARZ Louis
2005
GER
+22.69
208.19
Did not finish 2nd run
UNTERMANN Sven Gero
2000
GER
FRIBERT Henrik
2001
GER
RAINER Alexander
2004
AUT
STEFAN Dominik
2005
AUT
MALKUS David
2000
CZE
HEISLITZ Paul
2002
GER
BESSER Felix
2003
GER
EPPLE Lorenz
2005
GER
MUSSNER Joseph
2005
GER
SCHWARZ Fabian
2005
GER
VOM HAGEN Konstantin
2004
GER
KLOTZ Adrian
2004
AUT
MIGGIANO Alessio
2002
SUI
ANGERER Benjamin
2002
AUT
KLIMA Adam
2001
CZE
SEIDLER Ralph
2002
AUT
WITTE Linus
2001
GER
POTH Robert
1997
GBR
BOEHM Gianluca
2000
SUI
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
WIEBER Jakob
2005
GER
BAUER Nemo
2005
GER
SEIDEMANN Anton
2003
GER
RENDL Laurence
2005
GER
BAUMHOF Niclas
2003
GER
BRODKORB Maximilian
2005
GER
GERSTL Tim
2000
GER
SIGLHUBER Martin
2004
GER
WAHLER Valentin
2004
GER
FIALA Matyas
2003
CZE
UNGER David
2003
GER
ELLER Maximilian
2004
GER
VOIGT Tobias
2004
GER
NORYS Felix
2005
GER
WEINMANN Gustav
2004
GER
MAYR Lukas
2004
GER
SZELAG Piotr
2004
POL
WITTE Jonas
2003
GER
URY Balint
2003
HUN
BLOM Morris
2000
SUI
SCHWARZ Maximilian
2002
GER
Disqualified 1st run
Did not start 1st run