official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
MAJOR Billy
1996
GBR
1:16.26
20.70
2
TAYLOR Laurie
1996
GBR
+0.12
21.85
3
BIANCHINI Augustin
2000
FRA
+0.32
23.76
4
RUELAND Simon
1997
AUT
+0.46
25.10
4
HIMMELSBACH Fabian
1999
GER
+0.46
25.10
6
ALKIER Justin
1998
CAN
+0.59
26.35
7
KETTERER David
1993
GER
+0.82
28.55
8
NIKIC Leon
1999
CRO
+1.00
30.27
9
RASSAT Paco
1998
FRA
+1.01
30.37
10
LEITGEB Richard
1994
AUT
+1.05
30.75
11
MAECHLER Reto
2001
SUI
+1.24
32.57
12
KUNZ Delio
1999
SUI
+1.35
33.62
13
TREMMEL Anton
1994
GER
+1.38
33.91
14
CHABLE Loic
2000
SUI
+1.49
34.96
15
DESGRIPPES Hugo
2000
FRA
+1.56
35.63
16
SNORRASON Sturla Snaer
1994
ISL
+1.69
36.88
17
GRAMSHAMMER Mario
1999
AUT
+1.73
37.26
18
VON ALLMEN Franjo
2001
SUI
+1.78
37.74
19
PIOLAINE Simon
1997
FRA
+1.80
37.93
20
HERRMANN Luc
2000
SUI
+1.92
39.08
21
KUNZ Florian
2000
SUI
+2.01
39.94
22
BIRAN Itamar
1998
ISR
+2.21
41.86
23
WYLER Eric
2001
SUI
+2.37
43.39
24
WOLF Jan
2001
SUI
+2.56
45.21
25
BAEHLER Jann
2000
SUI
+2.70
46.55
26
TOSCANO Federico
2001
SUI
+2.80
47.50
27
ZURBRIGGEN Alain
1998
SUI
+2.96
49.03
28
OTT Dominic
2000
SUI
+3.03
49.70
29
BUESCHLEN Dario
1999
SUI
+3.27
52.00
30
MIGGIANO Alessio
2002
SUI
+3.34
52.67
31
TRUMMER Niklas
2004
SUI
+3.45
53.73
32
STUCKI Gino
2002
SUI
+3.47
53.92
33
GRUENENWALD Matthias
1999
SUI
+3.48
54.01
34
MONNIER Leo
2000
SUI
+4.16
60.52
35
RODUIT Luc
2002
SUI
+4.21
61.00
36
GEDRA Zaks
1998
LAT
+4.24
61.29
37
ZIROVNIK Zak
1999
SLO
+4.35
62.34
38
HILTBRAND Livio
2003
SUI
+4.43
63.11
39
SPRING Fabian
2002
SUI
+4.74
66.07
40
KELLERHALS Kaspar
2002
SUI
+4.91
67.70
41
SINNESBERGER Lenny
2003
SUI
+4.98
68.37
42
ZURBRUEGG Sandro
2002
SUI
+5.00
68.56
43
REISER Nando
2002
SUI
+5.01
68.66
44
REVEY Damien
2003
SUI
+5.06
69.14
45
OESTER Kevin
2001
SUI
+5.19
70.38
46
MACHERET Nicolas
2002
SUI
+5.27
71.15
47
ITEN Joel
2003
SUI
+5.31
71.53
48
HAECHLER Lenz
2003
SUI
+5.38
72.20
49
JANET Gabin
2004
SUI
+5.51
73.44
50
FLORIN Oliver
2003
SUI
+5.53
73.64
51
MAYER Aaron Christian
2002
SUI
+5.67
74.98
52
HUBER Samuel
2003
SUI
+5.83
76.51
53
JOBIN Clemens
2003
SUI
+5.92
77.37
54
NAEGELI Janis
2003
SUI
+6.18
79.86
55
MURER David
2003
SUI
+6.21
80.15
56
ABPLANALP Kilian
2002
SUI
+6.45
82.44
57
ZIPPERT Thomas
2003
SUI
+6.46
82.54
58
FEISS Kilian
2002
SUI
+6.53
83.21
59
HERMANN Julien
2002
SUI
+6.57
83.59
60
ZYBACH Luca Yannic
2002
SUI
+6.65
84.36
61
EBERLE Cyril
2002
SUI
+6.97
87.42
62
ZALA Alessio
2003
SUI
+7.26
90.20
63
WASESCHA Silvan
2003
SUI
+7.31
90.68
64
GLASSEY Maxime
2002
SUI
+7.48
92.30
65
BIRCHER Nils
2004
SUI
+7.75
94.89
66
ETZENSPERGER Lionel
2003
SUI
+7.89
96.23
67
ZEISER Benoit
2003
SUI
+8.07
97.95
68
SCHWENDELER Rafael
2003
SUI
+8.18
99.00
69
HERRMANN Livio
2002
SUI
+8.33
100.44
70
WOLF Levin
2003
SUI
+8.71
104.08
71
SPIEGELBERG Loic
2004
SUI
+8.72
104.17
72
NEUKOM Simeon
2001
LIE
+8.82
105.13
73
SCHRAG Yann
2004
SUI
+8.93
106.18
74
ROMER Marvin
2004
SUI
+9.00
106.85
75
MARCHESE Alessio
2003
SUI
+9.07
107.52
76
CORTHAY Denis
2003
SUI
+9.25
109.25
77
KADE Matteo
2003
SUI
+9.38
110.49
78
SIDLER Kilian
2004
SUI
+9.55
112.12
79
MAYER Elia
2004
SUI
+9.61
112.69
80
HIRSCH Alec
2004
SUI
+9.74
113.94
81
HERRMANN Janis
2004
SUI
+9.81
114.61
82
REICHMUTH Noa
2004
SUI
+9.86
115.08
83
VOCAT Cyril
2004
SUI
+9.88
115.28
84
BIRCHER Nicolas
2004
SUI
+10.03
116.71
85
ZURNIWEN Johann
2004
SUI
+10.29
119.20
86
MUNTWYLER Raphael
2004
SUI
+10.64
122.55
87
MOSER Andri
2001
SUI
+10.82
124.27
88
BERTHER Nino
2004
SUI
+11.59
131.65
89
FAESSLER Florian
2004
SUI
+12.08
136.34
90
CALUORI Matteo
2004
SUI
+12.11
136.62
91
REISER Curdin
2004
SUI
+13.59
150.79
92
GADMER Joel
2003
SUI
+14.04
155.10
93
LENHERR Jeremy
2004
SUI
+15.14
165.63
94
BIZZOZERO Michele
2004
SUI
+17.30
186.30
95
SCHLAEPPI Sebastian
2003
SUI
+21.25
224.12
Did not finish 2nd run
FRITSCHI Kevin
2004
SUI
NIEDERBERGER David
2004
SUI
HUTTER Tobias
2004
SUI
HERRMANN Raphael
2004
SUI
WITTWER Jan
2004
SUI
MANZ Mattia
2002
SUI
BUCHHOLZ Tim Robin
2002
SUI
VOGT Florian
2003
SUI
CAMENZIND Livio
2001
SUI
VOEGELI Julian
2001
SUI
BRUEGGER Michel
2002
SUI
VON GRUENIGEN Lian
2001
SUI
GRANDJEAN Eliot
2000
BEL
VON SIEBENTHAL Patrick
2001
SUI
WALPEN Dario
1996
SUI
JARVIKARE Henrik
1999
FIN
TORVINEN Turo
2000
FIN
SCHRAGL Stefan
1999
AUT
MAROVT Tijan
1998
SLO
KUONEN Lars
1995
SUI
LETITRE Theo
1997
FRA
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
TRINKLER Fadri
2004
SUI
FISCHER Owen
2004
SUI
KRETZ Jan
2004
SUI
BERNEY Benjamin
2004
SUI
ZBINDEN Lukas
2004
SUI
FOURNIER Illan
2004
SUI
HARTMANN Fabian
2003
SUI
ARNOLD Jan
2003
SUI
FILLI Nino
2001
SUI
FONTAINE Nicolas
2002
SUI
DE ALMEIDA Mauro
2003
SUI
BOCHATAY Benoit
2002
SUI
BLOM Till
2003
SUI
GALLINA Simone
2000
ITA
BLOM Morris
2000
SUI
BOEHM Gianluca
2000
SUI