official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
DRUKAROV Andrej
1999
LTU
1:56.25
23.00
2
SIMONET Livio
1998
SUI
+0.02
23.17
3
NOGER Cedric
1992
SUI
+0.39
26.39
4
MOSER Andri
2001
SUI
+0.74
29.43
4
JANUTIN Fadri
2000
SUI
+0.74
29.43
6
KASTLUNGER Tobias
1999
ITA
+0.75
29.52
7
VON GRUENIGEN Noel
1995
SUI
+0.78
29.78
8
KUNZ Florian
2000
SUI
+0.79
29.86
9
SPOERRI Nick
2000
SUI
+1.02
31.86
10
ZIPPERT Lukas
1998
SUI
+1.08
32.38
11
WYLER Eric
2001
SUI
+1.14
32.90
12
MONNIER Leo
2000
SUI
+1.21
33.51
13
ZURBRIGGEN Alain
1998
SUI
+1.28
34.12
14
TORRENT Christophe
1999
SUI
+1.43
35.42
15
MANI Yanick
1999
SUI
+1.46
35.68
16
ZULAUF Gael
2000
SUI
+1.57
36.64
17
ABPLANALP Kilian
2002
SUI
+1.61
36.99
18
CHABLE Loic
2000
SUI
+1.64
37.25
19
MAECHLER Reto
2001
SUI
+1.65
37.34
20
OTT Elias
2000
SUI
+1.66
37.42
21
EBERLE Cyril
2002
SUI
+1.76
38.29
22
OTT Dominic
2000
SUI
+2.15
41.68
23
ZURBRUEGG Sandro
2002
SUI
+2.20
42.11
24
LUSSNIG Nicolas
2001
AUT
+2.28
42.81
25
VON SIEBENTHAL Patrick
2001
SUI
+2.38
43.68
26
WOLF Jan
2001
SUI
+2.40
43.85
27
ZIPPERT Thomas
2003
SUI
+2.42
44.03
28
HAECHLER Lenz
2003
SUI
+2.59
45.50
29
GRUENENWALD Matthias
1999
SUI
+2.92
48.37
30
RODUIT Luc
2002
SUI
+3.15
50.37
31
TORTAJADA BAUTISTA Adrian
2000
ESP
+3.18
50.63
32
MACHERET Nicolas
2002
SUI
+3.38
52.37
33
GREBER Max
2001
AUT
+3.50
53.41
34
BLOM Morris
2000
SUI
+3.56
53.93
35
BAEHLER Jann
2000
SUI
+3.59
54.19
36
ACKERMANN Nicolas
2001
SUI
+3.78
55.84
37
MAYER Aaron Christian
2002
SUI
+3.87
56.62
38
ZYBACH Luca Yannic
2002
SUI
+4.20
59.49
39
AMSTUTZ Matteo
2000
SUI
+4.22
59.66
40
CORTHAY Emric
2001
SUI
+4.38
61.05
41
KELLERHALS Kaspar
2002
SUI
+4.51
62.18
42
SPRING Fabian
2002
SUI
+4.55
62.53
43
FEISS Kilian
2002
SUI
+4.68
63.66
44
VON GRUENIGEN Lian
2001
SUI
+4.79
64.62
45
SINNESBERGER Lenny
2003
SUI
+4.89
65.49
46
JOBIN Clemens
2003
SUI
+5.07
67.05
47
HERRMANN Luc
2000
SUI
+5.18
68.00
48
MIGGIANO Alessio
2002
SUI
+5.20
68.18
49
VOGT Florian
2003
SUI
+5.34
69.39
50
MESOT Quentin
1998
SUI
+5.37
69.66
51
TRUMMER Niklas
2004
SUI
+5.43
70.18
52
BARACCHI Alessio
2003
SUI
+5.46
70.44
53
BOCHATAY Benoit
2002
SUI
+5.70
72.52
54
OESTER Kevin
2001
SUI
+6.13
76.26
55
KAMER Mario
2001
SUI
+6.39
78.52
56
FLORIN Oliver
2003
SUI
+6.41
78.69
56
CORTHAY Denis
2003
SUI
+6.41
78.69
58
NAEGELI Janis
2003
SUI
+6.96
83.47
59
WALCH Martin-Luis
2003
AUT
+7.03
84.08
60
ZALA Alessio
2003
SUI
+7.15
85.12
61
FUX Robin
2001
SUI
+7.70
89.90
62
BIRCHER Nils
2004
SUI
+7.71
89.99
63
BERTHER Nino
2004
SUI
+7.84
91.12
64
SCHRAG Yann
2004
SUI
+7.90
91.64
65
BIRCHER Nicolas
2004
SUI
+7.94
91.98
66
WASESCHA Silvan
2003
SUI
+7.98
92.33
67
ZEISER Benoit
2003
SUI
+8.09
93.29
67
HERRMANN Raphael
2004
SUI
+8.09
93.29
69
SPIEGELBERG Loic
2004
SUI
+8.14
93.72
70
EBERLE Joel
2004
SUI
+8.30
95.11
71
HIRSCH Alec
2004
SUI
+8.59
97.63
72
REISER Curdin
2004
SUI
+8.87
100.06
73
HUBER Samuel
2003
SUI
+8.92
100.50
74
NIEDERBERGER David
2004
SUI
+9.21
103.02
75
HERRMANN Janis
2004
SUI
+9.25
103.37
76
ZURNIWEN Johann
2004
SUI
+9.37
104.41
77
ZBINDEN Lukas
2004
SUI
+9.45
105.10
78
BERNEY Benjamin
2004
SUI
+9.58
106.23
79
BORTIS Gian-Luca
2002
SUI
+9.74
107.62
80
SIDLER Kilian
2004
SUI
+10.06
110.40
81
SCHWENDELER Rafael
2003
SUI
+10.09
110.66
82
CAMENZIND Livio
2001
SUI
+10.27
112.23
83
REICHMUTH Noa
2004
SUI
+10.47
113.97
84
KADE Matteo
2003
SUI
+10.63
115.36
85
CALUORI Matteo
2004
SUI
+10.74
116.31
86
GLAUSER Leo
2004
SUI
+10.94
118.05
87
MUNTWYLER Raphael
2004
SUI
+11.11
119.53
88
ROMER Marvin
2004
SUI
+11.35
121.61
89
FOURNIER Illan
2004
SUI
+11.48
122.74
90
OPPLIGER Julien
2002
SUI
+11.60
123.78
91
PALLY Nico
2001
SUI
+12.38
130.56
92
FAESSLER Florian
2004
SUI
+12.42
130.91
93
HARTMANN Fabian
2003
SUI
+12.81
134.30
94
FISCHER Owen
2004
SUI
+13.59
141.07
95
HIRSCHI Bastien
2002
SUI
+14.03
144.90
96
BUMANN Yadin
2004
SUI
+16.70
168.09
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
OPPLIGER Ludovic
2004
SUI
CHRISTEN Mike
1999
SUI
FONTAINE Nicolas
2002
SUI
ETZENSPERGER Lionel
2003
SUI
BLEISCH Samuel
2003
SUI
JANET Gabin
2004
SUI
ARNOLD Jan
2003
SUI
PEDRAZZI Yannick
2003
SUI
OERGEL Leon
2002
SUI
REISER Nando
2002
SUI
VOEGELI Julian
2001
SUI
HERMANN Julien
2002
SUI
ADAMS Jack
1998
NZL
SASTRE Conrad
2003
ESP
FLEISCH Simon
2000
AUT
STUCKI Gino
2002
SUI
KUNZ Delio
1999
SUI
ROCHAT Marc
1992
SUI
KIPPEL Dionys
1998
SUI
Disqualified 1st run