official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
DORNER Thomas
1998
AUT
1:38.09
32.77
2
ZAECHLING Florian
1995
AUT
+0.11
33.58
3
OBERLADER Lukas
1997
AUT
+0.38
35.56
4
NIKIC Leon
1999
CRO
+0.50
36.44
5
SKORNSCHEK Robin
1998
AUT
+0.75
38.28
6
THAURER Stefan
1999
AUT
+0.79
38.57
7
NAIRZ Gabriel
1999
AUT
+0.85
39.01
8
YOUNG Joseph
1996
CAN
+1.04
40.40
9
KERBER Maximilian
1997
AUT
+1.19
41.50
10
LANZENBERGER Luca
1999
AUT
+1.83
46.20
11
SOMWEBER Andre
1998
AUT
+1.84
46.28
12
SPIEGL Michael
1997
AUT
+2.12
48.33
13
ZINNATO Lucas
1995
FRA
+2.30
49.65
14
BORSBOOM Olaf
1995
NED
+2.58
51.71
15
UNTERWEGER Florian
1998
AUT
+2.69
52.52
16
STEINER Klaus
1997
AUT
+2.73
52.81
17
PFLUG Florian
1996
AUT
+3.00
54.79
18
GRASSER Julian
1999
AUT
+3.33
57.21
19
GRAMSHAMMER Mario
1999
AUT
+3.45
58.09
20
VASULIN Marek
1995
CZE
+3.69
59.86
21
VRZGULA Lukas
1993
CZE
+3.81
60.74
22
NORRIS Kieran
1995
IRL
+3.87
61.18
23
RUDIGIER Peter
1999
AUT
+3.90
61.40
24
KNORPP Griffin
1998
USA
+3.93
61.62
25
WAHRSTAETTER Andreas
1998
AUT
+3.98
61.98
26
SNYDER Will
1998
USA
+4.04
62.42
27
RONNER Jan
2000
AUT
+4.98
69.32
28
WIELAND Paul
1999
AUT
+5.15
70.57
29
LECHNER Fabian
1999
AUT
+5.44
72.70
30
REISSNER David
1994
AUT
+5.82
75.49
31
HORBER Yannik
2000
SUI
+5.91
76.15
32
BARKOV Daniil
2000
RUS
+6.34
79.31
33
KUWALL Duncan
1998
GBR
+6.61
81.29
34
GOENITZER Patrick
2000
AUT
+7.32
86.50
35
POLINKOVSKIY Viktor
1993
RUS
+7.81
90.10
36
LACKNER Philipp
2000
AUT
+7.91
90.83
37
GUETTINGER Basil
2000
SUI
+7.97
91.27
38
HIRTLER Stefan
2000
AUT
+8.38
94.28
39
THALER Thomas
2000
AUT
+9.04
99.13
40
BREITFUSS Gregor
1997
AUT
+9.32
101.18
41
POELL Marco
2000
AUT
+10.38
108.96
42
HENNLICH Benjamin
1999
AUT
+10.59
110.50
43
PERSCHLER Lukas
1999
AUT
+11.72
118.80
44
KITZBICHLER Josef
1999
AUT
+11.93
120.34
45
LOOSER Ramon
2000
SUI
+12.88
127.31
46
KERN Julian
1999
AUT
+14.92
142.29
47
HABERL Nico
2000
AUT
+16.05
150.58
48
ZUBERBUEHLER Raphael
2000
SUI
+16.79
156.01
Did not finish 2nd run
HOEPER Maximilian
1994
GER
POLZHOFER Karl
1998
AUT
GMEINBAUER Lukas
1999
AUT
BOLLHALDER Marco
2000
SUI
GRIESSER Benedikt
2000
AUT
HOELZL Leander
2000
GER
TRAPL Sebastian
2000
AUT
MAIR Pascal
2000
AUT
MIDDLETON Fraser
1998
GBR
VON DER THANNEN Raphael
1999
AUT
ALKIER Justin
1998
CAN
FUMERY Mathieu
1997
FRA
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
MAYRHOFER Maximilian
2000
AUT
THAKUR Rajat
1994
IND
HARUTYUNYAN Harutyun
2000
ARM
EHRHART Maximilian
1999
AUT
DEIGHTON Harry
2000
GBR
MATHE Louis
2000
GER
BAUMGARTNER Dennis
2000
AUT
HOERL Daniel
1999
AUT
HUTTEGGER Daniel
1999
AUT
HEIN Julian
1999
AUT
BERGER Stefan
2000
AUT
HOELZER Elias
2000
AUT
SEMKIN Nikita
1998
RUS
HRABAK Martin
1999
CZE
MCCANN Ryan
1999
GBR
WIESER Luca
1999
AUT
EBERL Florian
1999
AUT
KOHLER Matthias
1999
AUT
HOHENAUER Manuel
1999
AUT
SCHROECKSNADEL Moritz
1995
AUT
WALIGORA Michael
1990
CZE
KREUZWIESER Andreas
1994
AUT
PICHLER Nico
1998
AUT
HOELLER Elias
2000
AUT
PRIKRYL Frantisek
2000
CZE
SCHMIDT Tobias
1999
GER
KICK Euan
1997
GBR
ISAEV Nikita
1999
RUS
RODARTE Luke
1998
USA
VOLGGER Thomas
1999
AUT
MEISSL Christoph
2000
AUT
BREITFUSS Maximilian
1999
AUT
SCHENNACH Alexander
1999
AUT
DORNAUER Armin
2000
AUT
PETELIN Helmuth
1999
AUT
PELTOLA Olli
1998
FIN
POMBERGER Alexander
1995
AUT
GSTREIN Luca
2000
AUT
YATES Cooper
1997
CAN
LAINE Tormis
2000
EST
OBERHAMBERGER Simon
2000
AUT
STARZYK Pawel
1993
POL
KOTZMANN Adam
1993
CZE
ORTNER Felix
1996
AUT
JUFFINGER Dominik
1998
AUT
GRUBER Christof
1995
AUT
Did not start 1st run