official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
VIDOVIC Matej
1993
CRO
1:58.59
19.02
2
FOURNIER Simon
1997
CAN
+0.84
24.19
3
PALMQUIST Camden
2003
USA
+0.97
24.99
4
SOEVIK Christian Oliveira
2001
NOR
+1.23
26.59
5
LESSARD Raphael
2001
CAN
+1.53
28.44
6
MEISEN Adrian
1997
GER
+1.60
28.87
7
JONSSON William
2001
SWE
+1.84
30.35
8
POULTER Jay
2003
USA
+1.95
31.02
9
LAGIER Jeremie
1998
FRA
+1.98
31.21
10
MCKINLAY Thomas
2004
CAN
+2.09
31.89
11
ST-GERMAIN William
1992
CAN
+2.11
32.01
12
MCCORMACK Declan
1999
CAN
+2.22
32.69
13
PARAZETTE Oliver
2002
USA
+2.25
32.87
14
CHABLE Loic
2000
SUI
+2.29
33.12
15
KERTESZ-KNIGHT Jesse
2003
CAN
+2.33
33.36
16
KIPPEL Dionys
1998
SUI
+2.54
34.66
17
SPOERRI Nick
2000
SUI
+2.57
34.84
17
STYREN Magnus Berge
2002
NOR
+2.57
34.84
19
VOGT Florian
2003
SUI
+2.59
34.96
20
BUZEK Stanley
2005
USA
+2.62
35.15
21
MARTIN Max
2000
USA
+2.84
36.50
22
JONSSON Philip
2005
SWE
+2.85
36.56
23
MAZELLIER Etienne
2001
CAN
+2.99
37.43
24
BIGATEL Justin
2003
USA
+3.46
40.32
25
DILLING Jacob
1999
USA
+3.49
40.50
26
RIEMENSCHNEIDER Noah
2001
USA
+3.68
41.67
27
WOOD Mackenzie
2002
CAN
+4.01
43.70
28
PUCKETT Cooper
2003
USA
+4.56
47.09
29
HERRMANN Luc
2000
SUI
+5.19
50.97
30
LINDENMAYER Felix
2002
GER
+6.80
60.88
31
HOFFMAN Thomas
2002
AUS
+7.24
63.59
32
YATES Dawson
2000
CAN
+7.32
64.08
33
CASSELMAN Jamie
2000
CAN
+7.81
67.10
34
PALMQUIST Jevin
2007
USA
+8.43
70.91
35
NERSNAES Peder
2000
NOR
+8.82
73.31
36
VILLGRATTER Denis
2003
ITA
+9.20
75.65
37
REED Sawyer
2005
USA
+9.32
76.39
38
NOLAN Alec
2002
USA
+9.91
80.02
38
ARTHUR Julian
2005
USA
+9.91
80.02
40
LATULIPPE Louis
2002
CAN
+9.99
80.52
41
HEDSTROEM Isac
2000
SWE
+10.52
83.78
42
MULLIGAN Sam
1997
CAN
+10.85
85.81
43
FROST Roman
1999
GER
+11.48
89.69
44
NOVAK Milan
2005
CAN
+11.91
92.33
Did not qualify for 2nd run
OTTOSSON Carl
2006
USA
MENNEN Thomas
2005
USA
LEIGHTELL Tristan
2006
CAN
MEIKLE Hemi
2006
NZL
BURNS Caden
2007
USA
THOMPSON Gered
2004
CAN
HUME Carson
2005
USA
ARMSTRONG Filip
2005
CAN
SCHRADY Jack
2006
USA
YOUNG Oliver
2004
CAN
GILBERT Sascha
2004
CAN
REICH Jack
2002
USA
LARIN Vincent
2005
CAN
BROWN Benny
2003
USA
DETS Taras
2001
CAN
TSCHAN Fynn-Jorgen
2003
GER
ROACH Hunter
2004
USA
BROOKS Caleb
2004
CAN
AINSLIE Rowen
2001
USA
RICHEDA Nicolas
2002
USA
ARMSTRONG Duncan
2005
CAN
Did not finish 2nd run
BIANCHI Ryan
2002
USA
HUNSHAMMER Adrian Minde
2002
NOR
DAHL Hayden
2000
USA
LANG Charlie
2000
USA
CHAREST Pierick
2004
CAN
SEYMOUR Trey
2000
USA
KENOSH Tommy
2000
USA
KUNZ Delio
1999
SUI
GILLIS Daniel
2002
USA
MYKLEBUST Sindre
2002
NOR
VON GRUENIGEN Noel
1995
SUI
O BRIEN Preston
2001
USA
TIMM Dylan
2002
CAN
SOLA Heming
2003
CAN
SARCHETT Ryder
2003
USA
BOEHM Gianluca
2000
SUI
Did not finish 1st run
KOMETZ Aidan
2005
CAN
COURNOYER Lexis
2005
CAN
STEVENS Dylan
2004
CAN
SHEARS Bredy
2003
CAN
GIRARD Thomas
2006
CAN
MCGOWN Kyle
2003
AUS
HANNA Colin
2004
USA
FULGA Luca
2005
CAN
HAGEN Grant
2003
USA
VALADKA Aleksas
2003
CAN
SALANI Hunter
2005
USA
SHACKLETON Dominic
2004
GBR
DULANEY Taylor
2004
USA
KIRWOOD Nick
2004
USA
LINSE Aleix
2001
NED
TEMERTZOGLOU Zachary
2001
CAN
KERBAUGH John
2005
USA
GOULET Charles-Antoine
2005
CAN
MORKEN David
2005
USA
DEMARCO Nick
2005
USA
STEED William
2005
CAN
NOLTING Jeremy
2005
USA
CARNAHAN Thomas
2006
CAN
KERTESZ-KNIGHT Jake
2005
CAN
PARK Oscar
2004
CAN
BRAYTON Hunter
1999
USA
ROTH Laiken
2004
USA
VILLENEUVE Kobe
2001
CAN
CENERELLI Enzo
2000
FRA
BUCKRELL Jayden
2004
CAN
HEDELIN Olof
1998
SWE
HAUSSMANN Maximilian
2001
GER
HEAYDON Henry
2001
AUS
ROESNAES Anton
2002
SWE
PALCHAK Cole
2000
USA
WAHLQVIST Filip
2001
NOR
BOWERS Jack
2000
USA
TOSCANO Federico
2001
SUI
KRUPKA Jimmy
1998
USA