official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
KOLEGA Samuel
1999
CRO
1:33.63
17.04
2
STURM Joshua
2001
AUT
+0.11
17.90
3
LOPEZ Theo
2000
FRA
+0.94
24.37
4
HOFFMANN Philip
2002
AUT
+2.27
34.74
5
SOMWEBER Andre
1998
AUT
+2.46
36.22
6
NORAZ Tony
2000
FRA
+2.77
38.64
7
OBERHAMBERGER Simon
2000
AUT
+3.16
41.68
8
PINTURAULT Cedric
2000
FRA
+3.19
41.91
9
NAIRZ Gabriel
1999
AUT
+3.23
42.22
10
PARAND Loevan
1999
FRA
+3.27
42.54
11
GRATZER Daniel
2001
AUT
+4.09
48.93
12
EICHBERGER Stefan
2000
AUT
+4.28
50.41
13
PRAMSTALLER Kilian
2002
AUT
+4.29
50.49
14
RUDIGIER Peter
1999
AUT
+4.49
52.05
15
VONIER Paul
2000
AUT
+4.72
53.84
16
ROHRMOSER Lucas
2002
AUT
+4.92
55.40
17
LJUTIC Tvrtko
2002
CRO
+5.21
57.66
18
KOTHGASSER Pirmin
2001
AUT
+5.25
57.97
19
LOTTER Valentin
2002
AUT
+5.29
58.28
20
PFURTSCHELLER David
2001
AUT
+6.54
68.03
21
FEURSTEIN Lukas
2001
AUT
+7.18
73.02
22
KACIC Maximilian
2000
AUT
+7.44
75.05
23
RIEDMANN Nicolas
2001
AUT
+7.81
77.93
24
GAGLIANO David
2001
AUT
+8.89
86.35
25
VARCIN Nils
2001
FRA
+9.14
88.30
26
FAVRE Guerlain
2000
FRA
+9.95
94.62
27
HAID Fabian
2001
AUT
+10.73
100.70
28
BOECK Kilian
2002
AUT
+10.78
101.09
29
MARKSTEINER Felix
2002
AUT
+11.04
103.11
30
SAGER Gianluca
2002
AUT
+12.11
111.46
Did not finish 2nd run
EHRENMUELLER David
2002
AUT
STEFANESCU Alexandru Stefan
1999
ROU
FLEISCHMANN Matteo
2002
AUT
MEIER David
2001
AUT
RINDLER Benjamin
2002
AUT
PUTZ Michael
2001
AUT
BRANDT Moritz
2000
AUT
KRISTLER Laurin
2002
AUT
PICHLER Rupert
1999
AUT
STARK Florian
2001
AUT
THALER Thomas
2000
AUT
GEIHSEDER Noah
2002
AUT
VON DER THANNEN Raphael
1999
AUT
SCHRAGL Stefan
1999
AUT
NIKIC Leon
1999
CRO
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
ZURL Alexander
2002
AUT
TRITSCHER Luis
2002
AUT
MAGNET Stefan
2002
AUT
WEGERER Claudio
2002
AUT
LEBELHUBER Tobias
2002
AUT
KOCH Florian
2001
AUT
SCHEYERER Daniel
2002
AUT
OLTEANU Mihnea Ioan
1999
ROU
FRANK Maximilian
2002
AUT
WACHTER Lukas
2002
AUT
BAUMGARTNER Dennis
2000
AUT
THURNER Markus
2001
AUT
PRACHENSKY Lucas
2002
AUT
HUETER Jonas
2001
AUT
KLAMMER Fabian
2002
AUT
HOERL Daniel
1999
AUT
KIRCHEBNER Kevin
2002
AUT
AUFSCHNAITER Anton
2000
AUT
BERGER Michael
2002
AUT
DANCIU Raul
2000
ROU
ANGERER Benjamin
2002
AUT
TUDORAN Stefan Claudiu
1994
ROU
SCHUBERT Alexander
2001
AUT
BERGER Stefan
2000
AUT
HROVATH David
2002
AUT
SCHIESTL Markus
2002
AUT
GSTREIN Nicolas
2002
AUT
OBERLECHNER Daniel
2002
AUT
REICHENBACH Fabian
2001
AUT
LEITGEB Martin
1998
AUT
WIESER Vincent
2002
AUT
BROSCHEK Lukas
2002
AUT
PERSCHLER Lukas
1999
AUT
STROMMINGER Marc
2001
AUT
KUMMERER Niklas
2002
AUT
GUEM Franz
2001
AUT
KREUZWIESER Andreas
1994
AUT
BARTOLOME Alexander
2001
AUT
SKAARDAL Niklas
2002
AUT
EBERL Florian
1999
AUT
TRAPL Sebastian
2000
AUT
BREITFUSS Maximilian
1999
AUT
SAGMEISTER Felix
2001
AUT
HOELLER Elias
2000
AUT
ROSA Antonio
2000
AUT
GASSER Lukas
2001
AUT
GREBER Max
2001
AUT
BLANC Gaspard
2000
FRA
STEINTHALER Georg
2000
AUT
GRASSER Julian
1999
AUT
POMBERGER Alexander
1995
AUT
PROFANTER Santino
2001
AUT
GAHR Lukas
1999
AUT
RIEDERER Raphael
2001
AUT
KREILHUBER Severin
1999
AUT
RONNER Jan
2000
AUT
LIPBURGER Manuel
2000
AUT
BAUER Manuel
2000
AUT
LESSARD Raphael
2001
CAN
SCHENNACH Alexander
1999
AUT
GSTREIN Luca
2000
AUT
MEISSL Christoph
2000
AUT
PASSRUGGER Lukas
2001
AUT
MEKLAU Andreas
1997
AUT
MENCACCINI Lorenzo
1998
ITA
DORNAUER Armin
2000
AUT
GRAMSHAMMER Mario
1999
AUT
OPETNIK Moritz
1998
AUT
HAASER Raphael
1997
AUT
Disqualified 1st run
Did not start 1st run