official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
REHA Mika Anne
2001
CAN
1:41.04
23.00
2
CLEMENT Justine
1999
CAN
+1.24
31.96
3
REYNOLDS Emma
2004
USA
+1.37
32.90
4
CLEMENTSON Moa
2000
SWE
+1.39
33.04
5
TIMMERMANN Cydnie
2003
CAN
+1.78
35.86
6
HODER Juliette
2004
USA
+2.44
40.63
7
TRUDEAU Samantha
2002
USA
+2.50
41.06
8
WASHBURN Isabelle
2003
USA
+2.58
41.64
9
LARSSON NATHHORST Hanna
2001
SWE
+2.91
44.02
10
LIEBLEIN Cassie
1999
USA
+3.28
46.70
11
HALVORSEN Elsie
2000
USA
+3.38
47.42
12
COUTU Tatum
2000
USA
+3.45
47.93
13
HALL Emma
2000
USA
+3.71
49.80
14
AMICO Bella
2001
USA
+3.73
49.95
15
WATTENMAKER Gwen
2001
USA
+3.82
50.60
16
KAISER Marit
2003
USA
+3.87
50.96
16
SORIA Hannah
2000
USA
+3.87
50.96
18
OLSEN Meagan
2001
USA
+3.99
51.83
19
CALORO Benedetta
2003
ITA
+4.01
51.97
20
CASSIDY Carissa
2002
USA
+4.10
52.62
21
KRISTOFFERSEN Helene
2000
NOR
+4.20
53.34
22
DAHLIN Ronja
2002
SWE
+5.00
59.12
23
BERGSTRAND Tindra
2001
SWE
+5.34
61.58
24
LEONARD Avery
2001
USA
+6.23
68.01
25
COSSETTE Alexandra
2000
CAN
+6.37
69.02
26
HUNTER Lauren
2002
CAN
+6.41
69.31
27
ROY Caroline
2003
USA
+6.73
71.62
28
ELLIS Morgan
2001
USA
+7.05
73.94
29
SNYDER Olyvia
2003
USA
+7.17
74.80
30
LIEDHOLM Linn
2003
SWE
+7.72
78.78
31
ZIPP Elena
2001
USA
+7.95
80.44
32
WHITTAKER Jasmine
2004
USA
+8.13
81.74
33
GATCLIFFE Emma
2005
CAN
+8.52
84.56
34
ANSTINE Sequoia
2001
USA
+9.00
88.02
35
SPEISER Emma
2004
USA
+9.31
90.26
36
RENZONI Ella
2000
CAN
+9.32
90.34
37
GJETSUND Sofie
2002
NOR
+9.74
93.37
38
DEMPSEY Norah
2003
USA
+10.53
99.08
39
GEARY Lauren
2000
USA
+11.03
102.69
40
NOYES Althea
2005
USA
+11.27
104.42
41
MACDONELL Claire
2002
CAN
+12.42
112.73
42
REGRUT Caity
2001
USA
+12.96
116.63
Did not qualify for 2nd run
DONAGHUE Elyse
2004
USA
GARSIDE Ashley
2005
USA
LARRABEE Abigail
2002
USA
ELVIDGE Maren
2003
USA
NAPLES Samantha
2001
USA
TREVISAN Ginevra
2003
ITA
TRACY Jacklyn
2003
USA
HAAIJER Caroline
2002
USA
KELSEY Virginia Rice
2000
USA
STENE Emilie Reinert
2002
NOR
ANDERSON Ava
2007
USA
LEACH Mackenzie
2005
USA
FROELAND Margrethe
2001
NOR
Did not finish 2nd run
JANKOVIC Helena
2006
USA
FERRARI Chiara Maria
2001
ITA
BELL Emerson
2005
USA
PALAMARA Gaia
2002
ITA
AUST Chloe
2003
USA
REICHHELM Nina
1999
USA
CUBINA Victoria
2002
ESP
NAAS Vanessa
2002
NOR
BOISSONNEAULT Finn
2005
USA
METZGER Camryn
1999
CAN
MUELLER Molly
2002
USA
ATEN Lindsey
2004
USA
FYNN Kaitlyn
2003
CAN
HOLM Olivia
2001
USA
KANDELL Tilde
2001
SWE
MICHAEL Zoe
2002
AUS
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
DISHONG Molly
2004
USA
BUTLER Ava
2005
USA
LOWE Teegan
2000
USA
TRAVIS Morrison
2005
USA
ARNOTT Mackenzie
2002
USA
HANSON Cora
2006
USA
DOYLE Paige
2003
USA
KELLEHER Abby
2006
USA
GRAVES Shelby
2005
USA
LEHR Charlotte
2006
USA
REGAN Annika
2006
USA
RIDDELL Lydia
2001
USA
ELLIFF Alexa
2003
GBR
MACDONALD Frances
1999
CAN