official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
WALLACE Liam
1999
CAN
1:54.63
15.87
2
FOURNIER Simon
1997
CAN
+1.59
26.00
3
NELSON Isaiah
2001
USA
+1.80
27.33
4
KRUPKA Jimmy
1998
USA
+1.86
27.72
5
LEEVER Alex
1995
USA
+1.87
27.78
6
ALKIER Justin
1998
CAN
+1.91
28.03
7
VOELLO Gustav Rosberg
1999
NOR
+1.98
28.48
8
DRILLER Garret
1996
USA
+2.03
28.80
9
PALMQUIST Camden
2003
USA
+2.32
30.64
10
PUCKETT Cooper
2003
USA
+2.70
33.06
11
HERRMANN Luc
2000
SUI
+2.72
33.19
12
MARSHALL Tucker
1990
USA
+2.86
34.08
13
STYREN Magnus Berge
2002
NOR
+2.94
34.59
13
PUCKETT Cole
2000
USA
+2.94
34.59
15
ESTEVE Axel
1994
AND
+3.05
35.29
16
KOGLER Tobias
1996
AUT
+3.06
35.36
17
DILLING Jacob
1999
USA
+3.12
35.74
18
MULLIGAN Sam
1997
CAN
+3.36
37.27
19
PARAZETTE Oliver
2002
USA
+3.88
40.58
20
KERTESZ-KNIGHT Jesse
2003
CAN
+4.15
42.30
20
ROMANIN Nathan
2001
CAN
+4.15
42.30
22
RIEMENSCHNEIDER Noah
2001
USA
+4.18
42.49
23
SARCHETT Ryder
2003
USA
+4.22
42.74
24
BOWERS Jack
2000
USA
+4.26
43.00
25
DUNN Logan
2001
CAN
+4.37
43.70
26
BUESCHLEN Dario
1999
SUI
+4.50
44.53
27
GILLIS Daniel
2002
USA
+4.67
45.61
28
RONNER Jan
2000
AUT
+4.75
46.12
29
LANE Tristan
1998
USA
+7.36
62.74
30
BARABE Alexis
2003
CAN
+7.46
63.38
31
DETS Taras
2001
CAN
+8.95
72.87
32
KERBAUGH John
2005
USA
+9.37
75.54
33
BLANDFORD Kyle
2003
CAN
+9.48
76.24
34
RAINVILLE Dominic
2001
CAN
+9.87
78.73
35
BIGATEL Justin
2003
USA
+9.97
79.36
36
REED Brooks
2002
USA
+10.14
80.44
37
SEYMOUR Trey
2000
USA
+10.50
82.74
38
TIMM Dylan
2002
CAN
+11.82
91.14
39
CHAREST Pierick
2004
CAN
+12.37
94.65
40
BIANCHI Ryan
2002
USA
+12.91
98.08
41
THOMSON Ryan
2004
USA
+16.31
119.74
42
DAVENPORT Topher
2003
USA
+18.24
132.03
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
EIGENMANN Edoardo Carlo
2004
ITA
DELAY Kieran
2005
USA
WALLACE Ben
2003
CAN
DEGUARDIA Dominick
2005
USA
FOGARTY Andrew
2002
USA
VISNIC Drew
2003
USA
CARRUTHERS Caeden
2001
CAN
PENNINGTON Trent
2002
USA
VAN SOEST Gerrit
2001
CAN
MOLESKY Daniel
2001
CAN
HOFFMAN Harry
2004
AUS
KURSH Gerrit
2003
USA
VALADKA Aleksas
2003
CAN
IACOBELLI Cooper
2001
USA
TEMERTZOGLOU Zachary
2001
CAN
POITRAS Pierre-Elliot
2001
CAN
JORDAN Tait
2002
CAN
BROWN Benny
2003
USA
CORNELIUS Cooper
1999
USA
ALARIE Charles-Antoine
2000
CAN
GRAMMEL Anton
1998
GER
HAUG Fredrik Willumsen
2001
NOR
CASSELMAN Jamie
2000
CAN
HOFFMAN Thomas
2002
AUS
BRUDEVOLL Bjoern
1997
NOR
NIKIC Leon
1999
CRO
MAZELLIER Etienne
2001
CAN
POULTER Jay
2003
USA
AX SWARTZ Fabian
2004
SWE
SEGER Riley
1997
CAN
ALEXANDER Kyle
1999
CAN
FERRI James
1996
USA
JORDAN Asher
1999
CAN
Disqualified 1st run
Did not start 1st run