official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
BRAENDHOLM Jesper
1999
SWE
1:19.27
25.56
2
AMIEZ Steven
1998
FRA
+0.08
26.30
3
PIOLAINE Simon
1997
FRA
+0.42
29.43
4
ZLATKOV Kamen
1997
BUL
+0.48
29.98
5
RASSAT Paco
1998
FRA
+0.49
30.07
6
WINDINGSTAD Tobias
1995
SWE
+0.53
30.44
7
LUNDBAECK Gustav
1993
SWE
+0.59
30.99
8
DILLING Jacob
1999
USA
+0.70
32.01
9
ORECCHIONI Diego
2000
FRA
+0.74
32.37
10
CANINS Matteo
1998
ITA
+1.03
35.05
11
WALLACE Liam
1999
CAN
+1.07
35.41
12
TAKEUCHI Rion
1999
JPN
+1.39
38.36
13
ESTEVE Axel
1994
AND
+1.45
38.91
14
DIMIER CHAMBET Sacha
2002
FRA
+1.56
39.93
15
MATHERS Jeremy
2001
USA
+1.61
40.39
16
KARLBERG Lukas
1999
SWE
+1.68
41.03
17
ROSSUM VAN Max
1998
NED
+1.73
41.49
18
ZINGERLE Alex
1992
ITA
+1.77
41.86
19
RIUS GIMENEZ Alex
1998
AND
+1.86
42.69
20
AIHARA Shiro
2001
JPN
+2.04
44.35
21
AULNETTE Auguste
2002
FRA
+2.10
44.90
22
HOFER Damian
1999
ITA
+2.61
49.60
23
ZAZZARO Giovanni
1999
ITA
+2.72
50.61
24
FRANCESCHETTI Pietro
1993
ITA
+2.74
50.79
25
JORDAN Tait
2002
CAN
+2.98
53.00
26
GEDRA Zaks
1998
LAT
+3.01
53.28
27
GABRIEL GUTIERREZ Bartumeu
2000
AND
+3.52
57.98
28
ALLIOD Benjamin Jacques
2000
ITA
+3.69
59.54
29
SALINI Alessandro
1998
ITA
+4.07
63.04
30
BINI Lorenzo Thomas
2002
ITA
+4.09
63.22
31
SARACCO Edoardo
2003
ITA
+4.31
65.25
32
TALACCI Simon
2001
ITA
+4.47
66.72
33
ABBRUZZESE Marco
2002
ITA
+4.95
71.14
34
DI PAOLO Gianlorenzo
2001
ITA
+4.98
71.42
35
VAN LOON Patrick
1998
ITA
+5.17
73.17
36
BERTOLDINI Andrea
2003
ITA
+5.57
76.85
37
PIZZATO Stefano
2003
ITA
+5.81
79.06
38
DE ZANNA Elia
2002
ITA
+5.82
79.16
39
BENETTON Luca
2000
ITA
+6.00
80.81
40
CINCELLI Fabian
2002
ITA
+6.04
81.18
41
MAMMARELLA Goffredo
2001
ITA
+6.13
82.01
42
CORDONE Carlo
2001
ITA
+6.26
83.21
43
SOLA Heming
2003
CAN
+6.28
83.39
44
DAMANTI Davide
2001
ITA
+7.14
91.31
45
PERRETTA Elliot Michael
2002
ITA
+7.96
98.86
46
BERNARDI Mattia
2000
ITA
+8.26
101.63
47
PAPOTTI Edoardo Franco
2001
ITA
+8.76
106.23
48
BUCCIARDINI Diego
2004
ITA
+8.90
107.52
49
BELFROND Jacques
2004
ITA
+9.09
109.27
50
CLAUDANI Alberto
2003
ITA
+9.12
109.55
51
FERRETTI Jacopo
2004
ITA
+9.94
117.10
52
RIVA Pietro
2004
ITA
+9.95
117.19
53
MAGRI Gabriele
2003
ITA
+10.79
124.93
54
GOBBI TEDOLDI Lorenzo Maria
2003
ITA
+10.89
125.85
55
RICHIEDEI Simone
2004
ITA
+11.19
128.61
56
PECCATI Francesco
2003
ITA
+12.68
142.33
57
BETHAZ Stephane
2002
ITA
+12.97
145.00
58
SAMBUGARO Filippo
2004
ITA
+13.41
149.05
59
BOMBARDIERI Michele
2001
ITA
+13.54
150.25
60
RICHIEDEI Davide
2004
ITA
+15.87
171.71
61
ROSSINI Michele
2003
ITA
+16.89
181.10
Did not finish 2nd run
GATTI Matteo
2001
SMR
KIRCHMAYER Robin
2002
SUI
PENNINGTON Trent
2002
USA
PACI Gian Marco
2003
ITA
XHEPA Denni
2003
ITA
OCCHI Davide
2001
ITA
GOTTARDI Alessio
2001
ITA
PISANESCHI Niccolo
2001
ITA
VAN SOEST Gerrit
2001
CAN
TANGHETTI Dino
1996
ITA
PERATHONER Max
2003
ITA
ATHANS Marcus
2000
CAN
SARCHETT Ryder
2003
USA
COMPLOJ Matthias
2002
ITA
SARTORI Gabriele
2001
ITA
BATTISTI Alberto
2001
ITA
SCURI Alessandro
1997
ITA
MOSCHINI Lorenzo
1997
ITA
ARMSTRONG Carter
1997
CAN
CORNELLA GUITART Xavier
2001
AND
PARAZETTE Oliver
2002
USA
ALARIE Charles-Antoine
2000
CAN
DYRBYE Casper
1996
DEN
DESGRIPPES Hugo
2000
FRA
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
ELLIS Lucas
2004
GBR
LANGHI Matteo
2001
ITA
CARTA MANTIGLIA Lorenzo
2002
ITA
PISCANEC Alessandro
2004
ITA
CIGOLINI Nicola
2002
ITA
BERTAGNOLLI Alessandro
2004
ITA
VALOTI Paolo
2004
ITA
MALVOLTI Giacomo
2002
ITA
ARDUINO Carlo Giulio
2003
ITA
VALDITARA Filippo
2004
ITA
ZANETTI Andrea
2003
ITA
CREMASCHINI Luca
2002
ITA
PIXNER Daniel
2003
ITA
VILLGRATTER Denis
2003
ITA
NORIS Matteo
2001
ITA
CLAUS Luca
2002
ITA
PIZZATO Matteo
2000
ITA
EIRAS Felipe
2002
ARG
SEGALA Filippo
2003
ITA
SURINI Marco Luigi
2002
ITA
ROMELE Federico
2004
ITA
CASAGRANDE Tommaso
2000
ITA
TANGHETTI Davide
2002
ITA
LARIVIERE Thomas
2002
ITA
PEDRONCELLI Valerio
2002
ITA
BONIFACE Emile
2002
ITA
SANTACROCE Francesco
2001
ITA
COSTELLA Niccolo
2001
ITA
RIGAMONTI Leonardo
2003
ITA
ROMANIN Nathan
2001
CAN
CANCLINI Tommaso
1999
ITA
ISABELLA Luca
2001
ITA
NARDI Tommaso
1999
ITA
TODD-SAUNDERS Samuel
1996
GBR
DA PRADA Simone
2000
ITA
KINSELLA Kellen
2001
USA
LANIEL Jeremy
2001
CAN
SEPPI Davide Leonardo
2002
ITA
CORDONE Stefano
1999
ITA
BACHER Jonas
2002
ITA
GALLINA Simone
2000
ITA
ZERHOCH Dominik
2001
GER
ALLEGRINI Riccardo
2000
ITA
ALLIOT LUGAZ Baptiste
1995
FRA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run