official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
FILSER Andrea
1993
GER
1:30.38
23.00
2
KOECK Hannah
1994
AUT
+1.11
31.97
3
ASTNER Nina
2000
AUT
+1.40
34.31
4
MARGREITER Lucy
2001
GER
+1.54
35.44
5
MELNIKOVA Polina
2001
RUS
+1.60
35.92
6
TKACHENKO Ekaterina
1995
RUS
+1.61
36.00
7
GORNOSTAEVA Anastasia
1999
RUS
+1.76
37.22
7
SHKANOVA Maria
1989
BLR
+1.76
37.22
9
MANGOLD Luisa
2000
GER
+1.99
39.07
10
NIEDERDORFER Melanie
2000
AUT
+2.15
40.37
11
BERGER Franziska
2000
GER
+2.34
41.90
12
FLATSCHER Julia
2000
AUT
+3.09
47.96
13
FARBMACHER Lea
2002
AUT
+3.11
48.12
14
KAPPAURER Magdalena
2000
AUT
+3.14
48.36
15
SCHATTBACHER Josefina
1998
AUT
+3.30
49.65
16
SOMMEROVA Elese
2001
CZE
+3.34
49.98
17
HAAS Katharina
2002
GER
+3.41
50.54
18
FINNBOGADOTTIR Maria
2000
ISL
+3.92
54.66
19
KLEIN Lara
2003
GER
+4.01
55.39
20
KERMER Antonia
2002
GER
+4.03
55.55
21
PILZ Lisa
2000
AUT
+4.13
56.36
22
WEISSENSTEINER Chiara
2001
AUT
+4.14
56.44
23
FISCHER Pauline
2003
GER
+4.21
57.00
24
TOTH Zita
2002
HUN
+4.36
58.22
25
KLAPPROTT Luisa
2002
GER
+4.54
59.67
26
WOESS Laura
2000
AUT
+5.63
68.47
27
GRILL Sophie
1999
AUT
+6.49
75.42
28
KUNTSCHNER Linda
1999
AUT
+6.67
76.87
29
PFURTSCHELLER Valentina
2002
AUT
+6.79
77.84
30
PRANTL Sarah
2002
AUT
+6.99
79.46
31
HUBER Katharina
2002
GER
+7.30
81.96
32
PULT Elisabeth
2003
AUT
+7.38
82.61
33
LIPP Elina
2002
GER
+8.77
93.84
34
DISCH Laura
2003
GER
+9.16
96.99
35
MATTERSBERGER Bibiana
2003
AUT
+10.22
105.55
36
MAEDA Marino
2000
JPN
+10.67
109.18
37
MESSMER Marisa
2002
GER
+11.48
115.72
38
HOFHERR Anne
2001
AUT
+11.99
119.84
39
WILKE Kimberly
2000
GER
+12.82
126.55
40
GRUBER Marie-Theres
2002
AUT
+13.04
128.32
41
MEZOVSKA Denisa
2003
SVK
+13.58
132.69
42
NEURAUTER Ann-Kathrin
2003
AUT
+14.73
141.97
43
JANOSCH Jasmin
1999
GER
+15.34
146.90
44
TOTH Emese
2003
ROU
+22.70
206.35
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
WEIGL Annika
2002
GER
LASZLO Chantal-Isell
2003
GER
BARTHOLOMEUS Leonie
2003
GER
HAEUSL Franziska
2003
GER
MUEHLFENZL Theresa
2003
GER
SIGURDARDOTTIR Agla Jona
2000
ISL
GRUENER Teresa
2002
AUT
PUTZ Selina
1999
AUT
BLOK Noa
2000
NED
RETTENWENDER Anna
2000
AUT
SCHULHOFER Mairin
2001
AUT
SILANTEVA Anastasiia
1998
RUS
PALLA Victoria
2001
GBR
OBERLADER Carolina
1999
AUT
WALDAUF Sophia
2001
AUT
Did not start 1st run