official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
CAZZANIGA Davide
1992
ITA
1:14.71
14.08
2
SCUSSEL Federico
2001
ITA
+0.39
20.29
3
DE VETTORI Matteo
1993
ITA
+0.70
25.23
4
ALPHAND Nils
1996
FRA
+0.83
27.30
5
RIZZI Martino
2000
ITA
+0.87
27.94
6
FRANZONI Giovanni
2001
ITA
+0.94
29.05
7
GATTO Francesco
1999
ITA
+1.02
30.33
8
CAILLOT Ken
1998
FRA
+1.23
33.67
9
BONARDI Alessio
1998
ITA
+1.33
35.26
10
ARNAUD Baptiste
1996
FRA
+1.38
36.06
11
MADDII Andrea
1999
ITA
+1.43
36.86
12
OLIVERAS Marc
1991
AND
+1.62
39.88
13
ROSSI Andrea
1996
ITA
+1.80
42.75
14
HOERL Christopher
1989
MDA
+1.92
44.66
15
SPIEGL Michael
1997
AUT
+1.98
45.62
16
DALMASSO Giacomo
2000
ITA
+2.29
50.56
17
MITTERMAIR Hugo
1998
ITA
+2.39
52.15
18
TALACCI Simon
2001
ITA
+2.40
52.31
19
NORDLANDER Sebastian
1999
SWE
+2.45
53.10
20
TEDDE Michael
1998
ITA
+2.65
56.29
21
ABBRUZZESE Marco
2002
ITA
+2.67
56.61
21
LINDBERG Malte
1997
SWE
+2.67
56.61
23
CASON Mattia
1999
ITA
+2.81
58.84
24
DE CARLI Federico
2000
ITA
+3.01
62.02
25
STEINTHALER Georg
2000
AUT
+3.04
62.50
26
PAGET Ambroise
1999
FRA
+3.08
63.14
27
D AMICO Edoardo
2002
ITA
+3.15
64.25
28
CASAGRANDE Tommaso
2000
ITA
+3.23
65.53
29
STEUDLE Roy-Alexander
1993
GBR
+3.54
70.47
30
FACCHINI Elia
2000
ITA
+3.59
71.26
31
MATHIS Andreas
1996
AUT
+3.63
71.90
32
FRANZONI Alessandro
2001
ITA
+3.77
74.13
32
SARTORI Andrea
1998
ITA
+3.77
74.13
34
NARDI Tommaso
1999
ITA
+3.79
74.45
34
VARGAS BOURGUET Matias
1996
AND
+3.79
74.45
36
STIEVANO Andrea
1999
ITA
+4.13
79.86
37
LOCHMANN Simon
1999
ITA
+4.44
84.80
38
STROEM Olle
2000
SWE
+4.65
88.15
39
PARTH Max
2002
ITA
+4.96
93.08
40
DE MARTIN TOPRANIN Francesco
2000
ITA
+5.24
97.54
41
SMALDORE Aiace
2001
ITA
+5.34
99.14
42
MORASCHINELLI Pietro
2000
ITA
+5.61
103.44
43
ZANELLA Tommaso
2002
ITA
+5.81
106.62
44
RANZI Maximilian
2001
ITA
+5.92
108.38
Did not finish 1st run
CUSIN Samuele
2000
ITA
AVALLONE Umberto
2001
ITA
COSTELLA Niccolo
2001
ITA
WEISSENSTEINER Philipp
2000
ITA
CLAUS Luca
2002
ITA
NARDO Alessio
1998
ITA
KACIC Maximilian
2000
AUT
EGGER Dominik
2000
ITA
TIMON Alberto
2001
ITA
PERETTI Andrea
1998
ITA
GURINI Federico
2000
ITA
VANINO Giovanni
1999
ITA
PIZZATO Matteo
2000
ITA
HAHLIN Olle
1997
SWE
BACKMAN Hugo
1996
SWE
RESINELLI Luca
1999
ITA
GAYDON CURTILLET Victor
1999
FRA
KNOLLSEISEN Tobias
1998
ITA
PRANTL Manuel
1999
ITA
VON APPEN Sven
1997
CHI
PLATTER Filip
1997
SWE
GRYM Elias
1998
SWE
KLUFTS Evan
1997
FRA
FIVEL Sacha
1998
FRA
PLAISANCE Matis
1998
FRA
ZAZZI Pietro
1994
ITA
PERRIER Lucas
1997
FRA
ARZT Sebastian
1991
AUT
VAGHI Matteo
1996
ITA
ZUECH Dominik
1996
ITA
ALPHAND Sam
1997
FRA
KOHLER Marco
1997
SUI
Disqualified 1st run
Did not start 1st run