official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
ZABYSTRAN Jan
1998
CZE
1:46.09
6.00
2
TRIKHICHEV Pavel
1992
RUS
+0.01
6.07
3
FALAT Matej
1993
SVK
+1.14
13.84
4
KATO Seigo
1998
JPN
+1.50
16.32
5
KRYZL Krystof
1986
CZE
+1.92
19.21
6
OHKOSHI Ryunosuke
1988
JPN
+2.08
20.31
7
WAKATSUKI Hayata
1999
JPN
+2.27
21.62
8
KUZNETSOV Ivan
1996
RUS
+2.73
24.78
9
JASICZEK Michal
1994
POL
+2.75
24.92
10
ANDRIENKO Aleksander
1990
RUS
+2.80
25.27
11
NARITA Hideyuki
1993
JPN
+2.85
25.61
12
HONG Dongkwan
1995
KOR
+3.22
28.16
13
MATSUMOTO Tatsuki
1996
JPN
+3.41
29.46
14
STRAND Simen
1999
NOR
+3.75
31.80
15
DRUGOV Yuriy
1995
RUS
+3.91
32.90
16
MIYAMOTO Shinya
1992
JPN
+3.98
33.39
17
OVCHINNIKOV Aleksey
1997
RUS
+4.17
34.69
17
PARK Je-yun
1994
KOR
+4.17
34.69
19
ALEKHIN Nikita
1998
RUS
+4.29
35.52
20
SHIN Masanori
1993
JPN
+4.34
35.86
21
NAKAMURA Shun
1995
JPN
+4.53
37.17
22
KAZAZAEV Nikita
2001
RUS
+4.69
38.27
23
SOLBAKKEN Marius
1998
NOR
+4.75
38.68
24
SOLBAKKEN Mikkel
1999
NOR
+4.78
38.89
25
OSIPOV Vladislav
1999
RUS
+8.51
64.56
26
SIMONOV Daniil
1998
RUS
+8.56
64.90
27
MAKAROV Denis
1999
RUS
+10.21
76.25
28
SVITKOV Gennadiy
1997
RUS
+10.84
80.59
29
TRYASOV Leonid
2000
RUS
+12.25
90.29
30
FEDORIAN Fedor
2002
RUS
+14.74
107.43
31
KLEBLEEV Timur
2002
RUS
+19.97
143.41
32
ZAPOROZHSKII Aleksandr
2002
RUS
+27.26
193.57
Did not finish 2nd run
KHAVRONOV Vasily
2002
RUS
KHROMOV Alexey
2001
RUS
DZHIOEV Kirill
1999
RUS
KRAVCHENKO Grigory
2002
RUS
KABLUKOV Konstantin
1999
RUS
BILMAK Georgii
2000
RUS
TENISHEV Danila
2001
RUS
POPOV Nikolai
2002
RUS
MASLENNIKOV Ivan
1997
RUS
ZHUDIN Oleg
1999
RUS
KASHINTCEV Artem
1999
RUS
BREITFUSS KAMMERLANDER Simon
1992
BOL
ENDZHIEVSKIY Anton
1996
RUS
AIHARA Shiro
2001
JPN
KYUNG Sung Hyun
1990
KOR
YUASA Naoki
1983
JPN
Did not finish 1st run
TUKHTAEV Komiljon
1997
UZB
PRAVILOV Ilya
2002
RUS
HAIDUKOV Artem
2002
RUS
KAZAKOV Pavel
2001
RUS
ASTAPOV Dmitrii
1999
RUS
BURMISTROV Evgeny
2000
RUS
SHISHKIN Vitaly
2002
RUS
SAZONOV Egor
2000
RUS
ZVERIAN Roman
2002
RUS
LI Sergey
2002
RUS
MOGILIUK Aleksandr
2001
RUS
CHENTSOV Ivan
1998
RUS
ZHURAVCHENKO Stepan
2000
RUS
CHERNOV Nazar
2001
RUS
KOZHEVNIKOV Denis
2001
RUS
KUDRIAVTCEV Aleksandr
2001
RUS
MIKHAILOV Aleksandr
2001
RUS
KONKOV Aleksey
1998
RUS
PRIKHODCHENKO Vadim
1998
RUS
WAHLQVIST Filip
2001
NOR
BARKOV Daniil
2000
RUS
RIABITCA Konstantin
1997
RUS
VOROBEV Denis
1997
RUS
MITSUI Kyohei
1993
JPN
MAYTAKOV Sergei
1990
RUS
PYSHKIN Dmitrii
2000
RUS
YOKOYAMA Ryutaro
1997
JPN
EFIMOV Simon
1996
RUS
KIM Dong Woo
1995
KOR
KHOROSHILOV Alexander
1984
RUS
CHRISTENSEN Simen Ramberg
1993
NOR
KOYAMA Yohei
1998
JPN
Disqualified 1st run
Did not start 1st run