official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
FRANZOSO Matteo
1999
ITA
1:28.11
24.36
2
GRATZ Fabian
1997
GER
+2.42
44.41
3
CANINS Matteo
1998
ITA
+2.44
44.58
4
BENDOTTI Matteo
2001
ITA
+3.22
51.04
5
FRANZONI Giovanni
2001
ITA
+3.38
52.36
6
DORN Carlo
1998
GER
+3.49
53.27
7
GRAMSHAMMER Mario
1999
AUT
+3.62
54.35
8
PYJAS Pawel
1999
POL
+3.69
54.93
9
OBERHAMBERGER Simon
2000
AUT
+4.00
57.50
10
ROSSUM VAN Max
1998
NED
+4.02
57.67
11
KUNZ Florian
2000
SUI
+4.05
57.91
12
BOEHM Gianluca
2000
SUI
+4.35
60.40
13
KRAUSE Werner
2000
GER
+4.48
61.48
14
KIENREICH Julian
1996
AUT
+4.94
65.29
14
CHABLOZ Yannick
1999
SUI
+4.94
65.29
16
SCHMETZER Ole
2000
GER
+5.03
66.03
17
ZERHOCH Dominik
2001
GER
+5.36
68.77
18
METTLER Josua
1998
SUI
+6.27
76.31
19
STANISIC Strahinja
1995
SRB
+6.33
76.80
20
STREIBL Marius
2001
GER
+7.54
86.83
21
THIELE Severin
2001
GER
+7.81
89.07
22
MICHALIK Michal
2000
POL
+8.17
92.05
23
ROHRMOSER Lucas
2002
AUT
+8.36
93.62
24
GRAMMEL Anton
1998
GER
+8.41
94.04
25
AMMAN Sebastian
2000
GER
+9.44
102.57
26
VOGT Luis
2002
GER
+9.88
106.22
27
PFURTSCHELLER David
2001
AUT
+10.04
107.54
28
WALCH Fabio
2003
AUT
+10.42
110.69
29
ORRELL Jamie
2002
GER
+10.77
113.59
30
BOECK Niklas
2003
AUT
+11.09
116.24
31
SCHWARZ Maximilian
2002
GER
+11.32
118.15
32
TABERNIG Nicolas
2003
AUT
+12.05
124.20
33
LJUTIC Tvrtko
2002
CRO
+12.08
124.44
34
TSCHAN Fynn-Jorgen
2003
GER
+12.45
127.51
35
RAINER Thomas
2003
AUT
+12.86
130.91
36
VON STEUN Vincent
2001
GER
+13.14
133.23
37
HERZOG Fabian
2003
GER
+13.19
133.64
38
HENK Timo
2001
GER
+13.30
134.55
39
SCHOCH Jonas
2003
GER
+13.83
138.94
40
BONACALZA Joaquin
2002
ARG
+17.99
173.41
Did not finish 2nd run
OTA Kenzo
2003
GER
FRIBERT Henrik
2001
GER
SOROKMANIUK Illia
2001
UKR
ENDSTRASSER Felix
2003
AUT
IRMEN Ayk
2003
GER
RIGGENMANN Paul
2003
GER
SCHMID Simon
2001
GER
BORAK Jan
2001
CZE
GAGLIANO David
2001
AUT
SAGMEISTER Felix
2001
AUT
GINI Silvano
2002
SUI
NANTSCHEV Simon
1998
GER
GASSER Lukas
2001
AUT
NEFF Alois
2001
GER
ZULAUF Gael
2000
SUI
HAUSSMANN Maximilian
2001
GER
MOLING Samuel
1998
ITA
GENASCI Kevin
1999
SUI
TARANZANO Luca
1998
ITA
GRODECKI Jan
2000
POL
WITTE Linus
2001
GER
FETSCHER Moritz
1999
GER
SOMWEBER Andre
1998
AUT
SPOERRI Nick
2000
SUI
TORVINEN Turo
2000
FIN
SPARR Maurus
1998
SUI
MEISSL Christoph
2000
AUT
HABDAS Piotr
1998
POL
KUNZ Delio
1999
SUI
SJOBERG Marlon
1997
FIN
DORNAUER Armin
2000
AUT
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
HAUSER David
2003
GER
ALVAREZ Lucas
1995
ESP
BRUCH-WAGNER Simon
2001
GER
JUSE Felix
2003
GER
KOSIC Bojan
1990
MNE
KLEIN Jonathan
2003
GER
KIRBATOV Illia
2001
UKR
GOESSL Florian
2002
GER
MAST Marc
2002
GER
KOPECKY Adam
2002
CZE
WACHTER Lukas
2002
AUT
KAGLEDER Matthias
2003
GER
BOLZ Simon
2003
GER
JEVREMOVIC Raso
1998
SRB
GRAEFE Philipp
2002
GER
SCHIESTL Markus
2002
AUT
AMMAN Hannes
2002
GER
LINDENMAYER Felix
2002
GER
SENNHOFER Marinus
2002
GER
NOVAK Oskar
2000
CZE
WOLF Simon Luca
2001
GER
KOULA Jan
2000
CZE
GEISSLER-HAUBER Max
2002
GER
BARTOLOME Alexander
2001
AUT
ZUCCARINI Giulio
1997
ITA
NARDELLI Martin
1998
ITA
LEHTO Elian
2000
FIN
PROIOS Ioannis
1995
GRE
FROST Roman
1999
GER
SKOREPA Jan
1996
CZE
DELLA VITE Filippo
2001
ITA
PASSRUGGER Lukas
2001
AUT
NORYS Frederik
1996
GER
Disqualified 1st run
Did not start 1st run