official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
SELVAAG Josefine
1998
NOR
2:18.59
31.66
2
JEWETT Abi
2000
USA
+0.29
33.77
3
WATTENMAKER Gwen
2001
USA
+0.87
38.00
4
SANDERBERG Fanny Cathrine
1998
NOR
+1.67
43.83
5
OLSSON Lisa
1998
SWE
+1.73
44.27
6
BIELE Parker
1999
USA
+2.02
46.38
7
SCHOEPKE Sandra
1997
USA
+2.03
46.45
8
REICHHELM Nina
1999
USA
+2.34
48.71
9
LEBBY Stephanie
1997
USA
+2.62
50.75
10
DEKKO Madeleine
1998
USA
+2.64
50.90
11
WEST Hannah
1998
USA
+2.79
51.99
12
WOODHOUSE Emma
1996
CAN
+3.17
54.76
13
DESROCHERS Rachael
1997
USA
+3.21
55.05
14
METZGER Camryn
1999
CAN
+3.27
55.49
15
LAFFIN Emilia
1997
FRA
+3.39
56.37
16
FORGET Arianne
2003
CAN
+4.04
61.10
17
LORD Madison
1997
USA
+4.15
61.90
18
HALL Emma
2000
USA
+4.36
63.43
19
MATTSSON Ava
1998
USA
+4.44
64.02
19
UTTER Kathleen
1997
USA
+4.44
64.02
21
SPENCE Erin
1996
USA
+4.84
66.93
22
NAWROCKI Rachel
1997
USA
+5.37
70.79
23
COUTU Tess
1998
USA
+5.40
71.01
24
YUBERO Sofia
1999
USA
+5.46
71.45
25
WILLASSEN Anna
1997
NOR
+6.10
76.11
26
LEVEY Nadine
2000
USA
+6.14
76.41
27
MCCORMACK Rylee
2000
USA
+6.53
79.25
28
BAILEY Lucia
1998
USA
+6.77
81.00
29
JONES Caroline
2001
USA
+7.39
85.52
30
CANTIN Claudia
2001
USA
+7.54
86.61
31
STAUDENMAYER Sophia
2001
USA
+8.66
94.77
32
OBRIEN Mikaela
1998
CAN
+9.27
99.22
33
FLACHBART Lili
2001
USA
+9.62
101.77
34
GAUL Sammie
2001
AUS
+9.74
102.64
35
REYNOLDS Andrea
2001
USA
+9.82
103.23
36
TRUDEAU Samantha
2002
USA
+10.21
106.07
37
GILLIS Sarah
1999
USA
+10.37
107.23
38
NEU Magnolia
2000
USA
+10.66
109.35
39
SIMPSON Zoe
1998
USA
+10.69
109.57
40
HUNSAKER Hannah
1995
USA
+11.07
112.33
41
SMITH Gabrielle
1998
CAN
+11.09
112.48
42
RYAN Emma
2000
IRL
+11.61
116.27
43
GAILIUNAS Kara
1997
USA
+11.94
118.67
44
HUST Rosie
1998
USA
+12.14
120.13
45
GARFIELD Maia
2002
USA
+12.27
121.08
46
SCHIBLI Lila
1999
USA
+12.50
122.76
47
HARRIS Katy
1997
USA
+13.12
127.27
48
ORDWAY Alexis
2002
USA
+14.94
140.54
49
OLMO Carmela
2000
ESP
+15.77
146.59
Did not qualify for 2nd run
REGRUT Caitlin
2001
USA
AUER Sarah
1997
USA
CLARK Courtney
1997
USA
COUTURE Courtney
1998
USA
SMITH Rachel
1999
USA
DAVIS Madeline
1999
USA
NAWROCKI Alexx
1997
USA
DIVINE Becca
2001
USA
BOUCHARD Elise
1998
USA
LIEBLEIN Cassie
1999
USA
BEAUVAIS Laura
2003
CAN
HUMPHREYS Ashley Rose
2000
USA
BRUCE Anna
1998
USA
MASON Sydney
2000
CAN
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
Did not start 1st run