official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
WASMEIER Lukas
1994
GER
1:53.90
13.45
2
WINKELHORST Steffan
1992
NED
+0.76
19.99
3
ZINGERLE Alex
1992
ITA
+1.20
23.77
4
CATER Martin
1992
SLO
+1.45
25.93
5
POPOV Albert
1997
BUL
+1.80
28.94
6
WALDER Sebastian
1997
AUT
+1.90
29.80
7
KLINE Bostjan
1991
SLO
+1.92
29.97
8
KOSI Klemen
1991
SLO
+2.39
34.01
9
PASINI Giovanni
1994
ITA
+2.40
34.10
10
KOGLER Tobias
1996
AUT
+2.54
35.30
11
KOTZMANN Adam
1993
CZE
+2.85
37.97
12
FLORJANCIC Ven
1996
SLO
+2.93
38.66
13
SPILAR Zan
1997
SLO
+3.03
39.52
14
PAULUS Daniel
1994
CZE
+3.26
41.50
15
RUPNIK Matevz
1997
SLO
+3.27
41.59
16
HEGELE Georg
1996
GER
+3.28
41.67
17
SCHUSTER Michael
1998
AUT
+4.33
50.71
18
DE ZAN Diego
1999
ITA
+4.79
54.66
19
NIKIC Leon
1999
CRO
+4.88
55.44
20
HAAS VAN DER Spike
1997
NED
+4.92
55.78
21
DVORNIK Jaka
1997
SLO
+4.94
55.95
22
FLASCHBERGER Marco
1999
AUT
+5.74
62.84
22
STRAKA Jan
1997
CZE
+5.74
62.84
24
REVUCKY Samuel
1999
SVK
+5.81
63.44
25
RICCUCCI Alessandro
1997
ITA
+5.97
64.82
26
KRSMANOVIC Luka
1997
CRO
+6.19
66.71
27
MICHALIK Michal
2000
POL
+6.89
72.73
28
NARALOCNIK Nejc
1999
SLO
+7.02
73.85
29
PASCINSKI Tadej
1999
SLO
+7.04
74.02
30
BENC Patrik
1997
CZE
+7.34
76.60
31
WILLS Angus
1999
GBR
+7.52
78.15
32
BOZIC Borut
2000
SLO
+7.58
78.67
33
SCHIPPERS Rik
2000
NED
+8.00
82.28
34
GOBEC Matjaz
1999
SLO
+8.10
83.14
35
LEONSAARI Antti
1997
FIN
+8.19
83.92
36
KATRENIC Henrich
1998
SVK
+9.13
92.00
37
TSUGUI Yuya
1990
JPN
+9.75
97.34
38
LEEK David
2000
NED
+10.67
105.26
39
GABRIJEL Anze
2000
SLO
+11.07
108.70
40
RONNER Jan
2000
AUT
+11.15
109.39
41
BRANTUSA Miha
1999
SLO
+11.42
111.71
42
LUXCEY Thomas
1991
FRA
+11.46
112.05
42
KOMSIC Dario
2000
CRO
+11.46
112.05
44
KASTELIC Aljaz
2000
SLO
+11.86
115.49
45
KROTA Filip
2000
CRO
+13.10
126.16
46
O NEILL Jack
1999
GBR
+14.58
138.90
47
TROUP Kieran
2000
GBR
+14.65
139.50
48
BLOM Ivar
1999
NED
+16.61
156.36
49
TERZIC Dino
2000
BIH
+19.22
178.82
50
STEGNE Andrej Nicholas
1998
SLO
+21.28
196.54
Did not finish 2nd run
SIROKI Lovro
1999
CRO
LEP Marcel
2000
AUT
KOSIK Tomas
2000
SVK
SEVELA Petr
1998
CZE
FONDA Jakob
1999
SLO
GOLOB Janez
1995
SLO
SCHMIDT Alexander
1999
AUT
MIDDLETON Fraser
1998
GBR
CUFAR Anze
1998
SLO
TUONONEN Henry
1997
FIN
DZIEDZIC Andrzej
1995
POL
SENCAR Dusan
1996
SLO
MANFRINI Marco
1992
ITA
MOSCHINI Lorenzo
1997
ITA
ZIMMERMANN Paul
1993
AUT
Did not finish 1st run
KASPERKEVIC Viliam
2000
SVK
STAA VAN Stan
2000
NED
HADZISULEJMANOVIC Arnes
1999
SLO
CIHLAR Karlo Valentin
1999
CRO
BREITFUSS Maximilian
1999
AUT
NOVAK Oskar
2000
CZE
POLAK Luka
1997
SLO
NAPOTNIK Jan
1997
SLO
LOKMIC Emir
1997
BIH
MARTISCHNIG Mario
1997
AUT
NARDI Tommaso
1999
ITA
PERKO Rok
1985
SLO
REVELSBY Sindre Breivik
1994
NOR
BELTRAME Andrea
1997
ITA
PANCUR Luka
1995
SLO
ZUCCARINI Giulio
1997
ITA
FRANCESCHETTI Pietro
1993
ITA
Did not start 1st run
Disqualified for Over Quota