official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
GRAND Rabea
1984
SUI
1:41.96
6.00
2
GINI Sandra
1982
SUI
+0.48
8.82
3
WIRTH Barbara
1989
GER
+1.38
14.12
4
GOODMAN Anna
1986
CAN
+1.67
15.83
5
MAIR Marianne
1989
GER
+1.85
16.89
6
DUERR Katharina
1989
GER
+2.70
21.89
7
CURTONI Irene
1985
ITA
+3.25
25.13
7
PERSYN Karen
1983
BEL
+3.25
25.13
9
ACTON Brigitte
1985
CAN
+3.43
26.18
10
LOESETH Mona
1991
NOR
+3.64
27.42
11
NOENS Nastasia
1988
FRA
+3.79
28.30
12
DE LEYMARIE Florine
1981
FRA
+4.04
29.77
13
DAUM Alexandra
1986
AUT
+4.52
32.60
14
ABDERHALDEN Marianne
1986
SUI
+4.59
33.01
15
STIEPEL Isabelle
1990
GER
+4.63
33.25
16
BARTHET Anne-Sophie
1988
FRA
+5.01
35.48
17
KURFUERSTOVA Eva
1977
CZE
+5.15
36.31
18
GMUER Miriam
1986
SUI
+5.27
37.01
19
TROJER Karoline
1984
ITA
+5.46
38.13
20
NIGG Marina
1984
LIE
+5.81
40.19
21
FEIERABEND Denise
1989
SUI
+5.88
40.60
22
RUBIN Fanny
1990
FRA
+6.08
41.78
23
NOESIG Michaela
1988
AUT
+6.11
41.96
24
BARIOZ Taina
1988
FRA
+6.18
42.37
25
SANTON Aurelie
1982
FRA
+6.21
42.54
26
CANDIAGO Giulia
1986
ITA
+6.65
45.13
27
PRAMSTALLER Sara
1988
ITA
+7.76
51.66
28
MIHOVILOVIC Nina-Katarina
1988
SLO
+8.39
55.37
29
AGUILANIU Aude
1988
FRA
+8.48
55.90
30
ROMAR Tii-Maria
1986
FIN
+8.53
56.20
31
BAILET Margot
1990
FRA
+8.66
56.96
32
HACKL Karin
1989
AUT
+10.53
67.97
33
KMOCHOVA Tereza
1990
CZE
+11.46
73.44
34
CARRERAS Claudia
1988
ESP
+11.96
76.38
35
VAN BUYNDER Isabel
1991
BEL
+21.09
130.11
Did not finish 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
HECTOR Sara
1992
SWE
JUAREZ Sofie
1991
AND
CLEMENTE Mireia
1987
ESP
BOSELLI Martina
1989
ITA
ROBNIK Tina
1991
SLO
THOMAS Louise
1988
GBR
CURTONI Elena
1991
ITA
BENZONI Marta
1990
ITA
MARCONI Anna
1985
ITA
PERNET Caroline
1989
FRA
LAUGIER Alizee
1990
FRA
GUTIERREZ Mireia
1988
AND
PARDELLER Sarah
1988
ITA
HOERL Stefanie
1986
AUT
RYLEY Kate
1989
CAN
PHELAN Brittany
1991
CAN
PREFONTAINE Marie-Pier
1988
CAN
ROSS Laurenne
1988
USA
BREM Eva-Maria
1988
AUT
KLUS Aleksandra
1986
POL
DREV Ana
1985
SLO
ALTACHER Margret
1986
AUT
BORDEAU Julie
1987
FRA
FORD Julia
1990
USA
MIELZYNSKI Erin
1990
CAN
BERTRAND Marion
1984
FRA
ROUTHIER Eve
1988
CAN
RUBENS Shona
1986
CAN
CAMASTRAL Aita
1983
SUI
TRIENDL Katrin
1987
AUT
GRANT Sterling
1987
USA
SCHILD Bernadette
1990
AUT
GAGNON Marie-Michele
1989
CAN
GASIENICA DANIEL Agnieszka
1987
POL
PUENCHERA Jessica
1982
SUI
ZAKOURILOVA Petra
1978
CZE
VIDONI Tamara
1986
FRA
PERNER Nina
1986
GER
LOESETH Nina
1989
NOR
HOELLBACHER Verena
1987
AUT
HUEBNER Monica
1990
GER
LOESETH Lene
1986
NOR
THALMANN Carmen
1989
AUT
Disqualified 1st run
Did not start 1st run