official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
STIMAC Ida
2000
CRO
1:40.38
29.59
2
GIORDANO Flavia Diletta
2001
ITA
+0.78
35.26
3
HALLER Celina
2000
ITA
+0.93
36.35
4
HAKALA Kia-Emilia
1998
FIN
+1.20
38.32
5
SHKANOVA Maria
1989
BLR
+1.21
38.39
6
WALDAUF Sophia
2001
AUT
+1.58
41.08
7
HOERHAGER Lisa
2001
AUT
+1.79
42.61
8
MOLLIN Axelle
2001
BEL
+1.94
43.70
9
ARAI Mio
1997
JPN
+2.14
45.15
10
KANTOROVA Barbara
1992
SVK
+2.37
46.83
11
ISHIBASHI Miki
1996
JPN
+2.87
50.46
12
PRANTL Sarah
2002
AUT
+3.56
55.48
13
KUNTSCHNER Linda
1999
AUT
+3.64
56.06
14
MOSER Anna
2000
AUT
+4.32
61.01
15
STROLZ Laura
2000
AUT
+4.56
62.75
16
NEUHAUSER Lena
2003
AUT
+4.86
64.93
17
OBERDANNER Sophia
1999
AUT
+5.16
67.12
18
HEIN Diana
2000
AUT
+5.71
71.12
19
SUTTON Zali
2003
AUS
+7.09
81.15
20
GROSS Julia
2001
AUT
+7.29
82.61
21
ELLIS Morgan
2001
USA
+9.04
95.33
22
EHRHART Lena - Maria
2002
AUT
+9.41
98.02
22
ZHBANOVA Angelina
2003
RUS
+9.41
98.02
24
VON GRUENIGEN Nicki
2003
SUI
+10.12
103.19
25
KIESEL Tea
2003
USA
+10.66
107.11
26
DVORNIK Pika
1992
SLO
+10.84
108.42
27
DORULTAN Katalin
2001
HUN
+10.94
109.15
28
SUGIMOTO Himaka
2003
JPN
+11.06
110.02
29
LAMPRECHT Lena
2003
AUT
+12.45
120.13
30
VON SIEBENTHAL Jasmine
2003
SUI
+12.72
122.09
31
NEURAUTER Ann-Kathrin
2003
AUT
+13.00
124.13
32
ESS Nina
2003
AUT
+13.61
128.57
33
GISLADOTTIR Halldora
2000
ISL
+14.12
132.28
34
MAJTENYI Hanna
2001
HUN
+15.29
140.78
35
KNOPOVA Tetiana
2001
UKR
+17.07
153.73
36
HEIJKOOP Germaine
1997
NED
+31.58
259.25
37
PRAAST Birthe
2002
BEL
+38.40
308.85
Did not finish 2nd run
FRITZ Magdalena
2003
AUT
GONZALEZ Alexandra
2003
ESP
GRAMATNIECE Karlina Hedviga
2002
LAT
VYSHNIAK Sofiia
2003
UKR
BOUMANS Mayte
2003
BEL
SIGURDARDOTTIR Agla Jona
2000
ISL
FRITSCHE Linda
2002
SUI
REISER Julia
2003
SWE
BARTHOLOMEUS Leonie
2003
GER
DISCH Laura
2003
GER
SALCHEGGER Melanie
2002
AUT
HEIJDEMANN Roosmieke
2001
NED
KALAN Rebeka
2003
SLO
ZEINDLER Gioia
2002
SUI
JEHLE Chiara
2002
SUI
KRAFT Lisa
2001
AUT
ENHOLM Anna
2000
FIN
DAGBJARTSDOTTIR Katla Bjorg
1999
ISL
GSTREIN Sarah
2002
AUT
GRUENER Teresa
2002
AUT
MITTERDORFER Sophie
2001
AUT
RIEDER Selina
2001
AUT
LARSEN Andrea Skaaland
1999
NOR
WEISSENSTEINER Chiara
2001
AUT
BONDARE Liene
1996
LAT
MASCHERONA Marika
1998
ITA
SOMMEROVA Elese
2001
CZE
PODREPSEK Ula Stella
2000
SLO
DERKS Kiara
2001
NED
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
Did not start 1st run