official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
FIOL Sebastien
1998
SUI
1:38.07
42.59
2
STEINMAIR Matthias
1997
ITA
+0.29
44.72
3
ROSSI Patrick
1996
ITA
+0.68
47.58
4
PLATTER Filip
1997
SWE
+0.85
48.83
5
AICHNER Franz
1998
ITA
+1.19
51.33
6
GATTO Francesco
1999
ITA
+1.53
53.82
7
ROGEN Alex
1997
ITA
+1.55
53.97
8
PRANTL Patrick
1997
ITA
+1.65
54.70
9
KIENREICH Julian
1996
AUT
+2.52
61.09
10
ALLEGRINI Riccardo
2000
ITA
+3.10
65.35
11
PRANTL Manuel
1999
ITA
+3.90
71.22
12
ZISCHG Martin
1998
ITA
+4.56
76.07
13
KROELL Raphael
2000
ITA
+4.62
76.51
14
LIPBURGER Manuel
2000
AUT
+4.88
78.42
14
MOSER Michael
1998
ITA
+4.88
78.42
16
LUNGER Aron
2000
ITA
+5.67
84.22
16
SATTO Daniel
1999
ITA
+5.67
84.22
18
VALENTI Luca
1997
ITA
+6.57
90.82
19
BELLANTE Manuel
1999
ITA
+6.60
91.05
20
KNEISSL Noah
2000
ITA
+6.95
93.61
21
TSCHANHENZ Manuel
2000
AUT
+7.29
96.11
22
AVESANI Gabriel
1999
ITA
+7.36
96.62
23
RIZZI Lukas
2000
ITA
+8.04
101.62
24
TENDI COBIANCHI Alessandro
1998
ITA
+10.42
119.09
25
RABENSTEINER Max
1998
ITA
+10.51
119.75
26
FRANCESCHINI Philip
1999
ITA
+10.65
120.78
27
ANDREATTA Claudio
2000
AUT
+10.84
122.17
28
LEITNER Raphael
2000
ITA
+11.20
124.82
29
GALIANI Alex
1999
ITA
+11.32
125.70
30
EGGER Dominik
2000
ITA
+13.15
139.13
31
GUECI Giacomo
2000
ITA
+13.37
140.75
32
GROSSRUBATSCHER Alex
2000
ITA
+14.38
148.16
33
VITALI Giuseppe
1997
ITA
+17.20
168.87
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
TELFSER Jonas
2000
ITA
LEONARDI Daniel
2000
ITA
KERSCHBAUMER Harald
2000
ITA
MAFFEI Giovanni
1999
ITA
PAPA Nicolo
2000
ITA
MASE Aleardo
1998
ITA
MONTHALER Noah
2000
ITA
INNERHOFER Aron
2000
ITA
CASEROTTI Stefano
1998
ITA
CASTERMANS Max
1998
LUX
CARLINI Tommaso
1999
ITA
BRUNO Benjamin
1999
GBR
DA RIN Matteo
1999
ITA
WILLEMS Armin
1996
NED
SCHWABL Stefan
1999
ITA
STAMPFL Niklas
1999
ITA
OSCH Matthieu
1999
LUX
PALUSELLI Patrick
1999
ITA
STARK Alexander
1998
ITA
JANSER Johannes
1997
ITA
CIOTOLI Simone
1998
ITA
POLIG Benjamin
1999
ITA
MORODER Johannes
1999
ITA
OBERHAUSER Martin
1998
ITA
SCHENNACH Alexander
1999
AUT
WILLEMS Bjoern
1996
NED
DAVARE Mattia
1999
ITA
STAFFLER Gabriel
1998
ITA
CASON Mattia
1999
ITA
POLIG Fabian
1998
ITA
MITTERRUTZNER Max
1998
ITA
NARDELLI Martin
1998
ITA
PERATHONER Pauli
1999
ITA
PFEIFER Manuel
1998
ITA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run