official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
BACHER Fabian
1993
ITA
1:37.60
11.72
2
HOFER Alex
1994
ITA
+0.21
13.27
3
LIBERATORE Federico
1995
ITA
+0.63
16.37
4
COLOMBI Nicolo
1991
ITA
+0.90
18.36
5
SQUASSINO Andrea
1995
ITA
+1.61
23.60
6
LAGIER Jeremie
1998
FRA
+1.67
24.04
7
BAUDIN Loic
1997
FRA
+1.99
26.40
8
ROTA Nicola
1989
ITA
+2.34
28.98
9
PUENTE TASIAS Alejandro
1994
ESP
+2.38
29.28
10
GRATZ Fabian
1997
GER
+2.65
31.27
11
SORIO Francesco
1997
ITA
+2.82
32.52
12
ANDREIS Sebastiano
1997
ITA
+3.54
37.83
13
FRANCESCHETTI Pietro
1993
ITA
+3.59
38.20
14
BLENGINI Alberto
1997
ITA
+3.79
39.68
15
PADELLO Paolo
1997
ITA
+3.86
40.20
16
TESTA Andrea
1991
ITA
+3.93
40.71
17
HELL Damian
1997
ITA
+4.69
46.32
18
SETTE Daniele
1992
SUI
+4.78
46.98
19
CANCLINI Fabiano
1998
ITA
+5.09
49.27
20
DORN Carlo
1998
GER
+6.31
58.27
21
KUHNLE Yannick
1998
GER
+6.37
58.71
22
GENTILLI Francesco
1998
ITA
+6.40
58.93
23
MIZZONI Piergiorgio
1995
ITA
+6.45
59.30
24
ALKIER Justin
1998
CAN
+6.69
61.07
25
NARDI Tommaso
1999
ITA
+7.54
67.34
26
ZAZZARO Giovanni
1999
ITA
+7.70
68.52
27
BONARELLI Aurelio
1997
ITA
+7.84
69.56
28
CORDONE Stefano
1999
ITA
+7.98
70.59
29
KNORPP Griffin
1998
USA
+8.02
70.88
30
BERNARDI Mattia
2000
ITA
+8.49
74.35
31
MAZZOCCO Nicolo
1999
ITA
+8.83
76.86
32
SNYDER Will
1998
USA
+9.39
80.99
33
FLEURANCE Louis
1998
FRA
+9.99
85.42
34
HOFER Michael
1997
ITA
+10.05
85.86
35
YATES Cooper
1997
CAN
+10.20
86.97
36
GRAMM Lukas
2000
ITA
+15.58
126.65
37
FACCIA Stefano
2000
ITA
+16.87
136.17
38
CIRILLI Umberto
1999
ITA
+17.45
140.45
39
INTERMESOLI Giovanni
2000
ITA
+20.24
161.03
40
BRIGUORI Francesco
2000
ITA
+22.02
174.16
41
TEDESCHINI Simone
1995
ITA
+24.23
190.47
Did not finish 2nd run
VASSELLI Fabrizio
1999
ITA
SANTOPRETE Eugenio
2000
ITA
FENELLI Arnaldo
2000
ITA
FACCHINI Elia
2000
ITA
CIOTOLI Simone
1998
ITA
KATO Hajime
1998
JPN
FETSCHER Moritz
1999
GER
MOLING Samuel
1998
ITA
GRAMMEL Anton
1998
GER
PFEIFER Manuel
1998
ITA
SCURI Alessandro
1997
ITA
STEINMAIR Matthias
1997
ITA
CONFORTOLA Matteo
1995
ITA
POMPEI Giovanni
1997
ITA
BICOCCHI Matteo
1997
ITA
SCAGLIONE Giacomo
1997
ITA
CANINS Matteo
1998
ITA
LEKAENE Sacha
1998
FRA
TARANZANO Luca
1998
ITA
YOUNG Joseph
1996
CAN
HIMMELSBACH Fabian
1999
GER
DORSCH Ferdinand
1997
GER
SALARICH Joaquim
1994
ESP
DEL CAMPO Juan
1994
ESP
TUMLER Marco
1988
SUI
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
PIETRANTONI Andrea
2000
ITA
PANDOLFI Edoardo
1999
ITA
SABBADINI Federico
1999
ITA
TEDESCHINI Sandro
2000
ITA
FANUCCI Jacopo
1998
ITA
GORI Pietro
1998
ITA
FROSALI Matteo
1999
ITA
ZANOTTO Alessandro
2000
ITA
LO COCO Domenico
1996
ITA
TENDI COBIANCHI Alessandro
1998
ITA
DI MATTEO Alessandro
1998
ITA
MILANESI Alessandro Martino
2000
ITA
DATI Matteo
1998
ITA
ALLIOD Benjamin
2000
ITA
RODARTE Luke
1998
USA
KROELL Raphael
2000
ITA
HEEL Tobias
1996
ITA
ALLEMAND Daniel
1998
ITA
SIEGMUND Tim
1998
GER
SOMELET Matis
1998
FRA
SCURI Sebastiano
1994
ITA
PARISI Davide
1996
ITA
DZIEDZIC Andrzej
1995
POL
GRECCHI Riccardo
1996
ITA
VAGHI Matteo
1996
ITA
BLANC Alexis
1998
FRA
FRANZOSO Matteo
1999
ITA
AMIEZ Steven
1998
FRA
Did not start 1st run