official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
RAZZOLI Giuliano
1984
ITA
1:22.98
10.95
2
RUELAND Simon
1997
AUT
+0.03
11.21
3
BONVIN Anthony
1994
SUI
+0.33
13.85
4
SALARICH Joaquim
1994
ESP
+0.34
13.94
5
GORI Francesco
1997
ITA
+0.51
15.44
6
DEL CAMPO Juan
1994
ESP
+0.58
16.05
7
TREMMEL Anton
1994
GER
+0.61
16.32
8
BISSIG Semyel
1998
SUI
+0.69
17.02
8
VAN DEN BROECKE Dries
1995
BEL
+0.69
17.02
10
SCHMIDIGER Reto
1992
SUI
+0.72
17.28
11
HELL Damian
1997
ITA
+1.14
20.98
12
CANZIO Pietro
1998
ITA
+1.27
22.12
13
PFOEDERL Nikolaus
1998
GER
+1.37
23.00
14
VAN LOON Patrick
1998
ITA
+1.93
27.93
15
MOSCHINI Lorenzo
1997
ITA
+2.08
29.25
16
VERBEKE Tom
1997
BEL
+2.11
29.51
17
STEINMAIR Matthias
1997
ITA
+2.31
31.27
18
GRATZ Fabian
1997
GER
+2.50
32.94
19
FETSCHER Moritz
1999
GER
+2.52
33.12
20
IOZZELLI Davide
1999
ITA
+2.58
33.65
21
NAIRZ Gabriel
1999
AUT
+2.62
34.00
22
ZVEJNIEKS Miks
1995
LAT
+2.75
35.14
23
ALAERTS Kai
1989
BEL
+2.89
36.37
24
FROST Roman
1999
GER
+2.95
36.90
25
BORSBOOM Olaf
1995
NED
+3.27
39.72
26
DORN Carlo
1998
GER
+3.42
41.04
27
BATTISTI Alberto
2001
ITA
+3.74
43.85
28
SKOREPA Jan
1996
CZE
+4.10
47.02
29
NARDI Tommaso
1999
ITA
+4.47
50.27
30
ALLEMAND Daniel
1998
ITA
+4.52
50.71
31
DYRBYE NAESTED Casper
1996
DEN
+4.59
51.33
32
KRAUSE Werner
2000
GER
+4.76
52.83
33
SCHENNACH Alexander
1999
AUT
+4.92
54.23
34
JARVIKARE Henrik
1999
FIN
+5.23
56.96
35
OSCH Matthieu
1999
LUX
+5.88
62.68
36
HORTENSIUS Tom
2001
NED
+6.71
69.98
37
PISANESCHI Niccolo
2001
ITA
+7.27
74.91
38
KROTA Filip
2000
CRO
+7.58
77.63
39
GRAVIER Tiziano
2002
ARG
+7.61
77.90
40
JAPARIDZE Besarion
1998
GEO
+8.48
85.55
41
PIROZZI Nicolas
2002
CHI
+8.57
86.34
42
KEKESI Marton
1995
HUN
+8.72
87.66
43
BRUNO Benjamin
1999
GBR
+9.24
92.24
44
EBERL Florian
1999
AUT
+9.47
94.26
45
ZLATKOVIC Veselin
2001
SRB
+9.88
97.87
46
MINIC Mateja
2000
SRB
+10.11
99.89
47
ABRISHAMI Diaco
2002
GBR
+10.44
102.79
48
STEFANESCU Alexandru Stefan
1999
ROU
+10.81
106.05
49
SOROKMANIUK Illia
2001
UKR
+11.57
112.73
50
VERVOORT Max
1996
NED
+16.57
156.72
51
SZOKE Hunor
2002
ROU
+17.27
162.88
52
WATERMAN Sam
2002
NED
+21.49
200.00
53
BENCZE Marton
2002
ROU
+21.99
204.40
54
GATTI Matteo
2001
SMR
+22.32
207.31
55
TAMAGNINI Alberto
2002
SMR
+22.35
207.57
56
BICOKU Marsel
1997
ALB
+28.99
265.98
Did not finish 2nd run
RAMOS Manuel
2002
POR
VERIGA Vasil
1998
ALB
EPIPHANIOU Andreas
1999
CYP
BORDI Ioan Alexandru
2001
ROU
KAKKOURAS Giorgos
1998
CYP
BERNEY Joan
2000
ESP
PETKOV Viktor
1999
MKD
ZOGRAFOS-MANOS Emmanouil
2000
GRE
DANCIU Raul
2000
ROU
CHRISTEY David
1999
GBR
RICCUCCI Alessandro
1997
ITA
SCHIPPERS Rik
2000
NED
CORDONE Stefano
1999
ITA
MENCACCINI Lorenzo
1998
ITA
SOMWEBER Andre
1998
AUT
TARANZANO Luca
1998
ITA
NIEMEYER Nicola
1994
SUI
STOCKINGER Jonas
1999
GER
STANISIC Strahinja
1995
SRB
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
OLTEANU Horea Andrei
2001
ROU
KACO Mathieu
2000
ALB
USTA Berkin
2000
TUR
KOSIC Bojan
1990
MNE
OLTEANU Mihnea Ioan
1999
ROU
KARAPETYAN Ashot
1999
ARM
THORDARSON Georg Fannar
1999
ISL
TERZIC Dino
2000
BIH
PELTOLA Olli
1998
FIN
JAPHARIDZE Soso
1996
GEO
SALIHOVIC Eldar
1999
MNE
SZOLLOS Benjamin
1996
ISR
NORRIS Kieran
1995
IRL
PLONER Manuel
2001
ITA
ANTONIOU Ioannis
1995
GRE
WINKELHORST Steffan
1992
NED
ANNEWANTER Manuel
1995
AUT
Disqualified 1st run
Did not start 1st run