official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
EID Hunter
2001
USA
1:49.55
42.86
2
DALMALM Gustav
1999
SWE
+0.53
46.39
2
GALDIOLO Francesco
1998
ITA
+0.53
46.39
4
SNYDER Bennett
2001
USA
+0.76
47.92
5
ROMANIN Nathan
2001
CAN
+0.89
48.79
6
YATES Cooper
1997
CAN
+1.03
49.72
7
SOLA Heming
2003
CAN
+1.12
50.32
8
ATHANS Marcus
2000
CAN
+1.14
50.46
9
MOZEN Isaac
2001
USA
+1.31
51.59
10
MINTEGUI Ibon
1999
ESP
+1.52
52.99
11
COLOMBI Francesco
2000
ITA
+1.56
53.26
12
BOCOCK Scott
2000
USA
+1.58
53.39
13
GOSS Harrison
1998
USA
+1.60
53.52
14
SAMPSON Mitchell
2000
USA
+1.85
55.19
15
HAKOSHIMA Henry
1998
USA
+1.91
55.59
16
GONZALEZ Ander
1997
ESP
+1.92
55.65
17
SNYDER Will
1998
USA
+1.93
55.72
18
GAMAN Ryuji
2002
JPN
+2.22
57.65
19
MJELDE Joachim
1999
NOR
+2.58
60.05
20
TIMM Dylan
2002
CAN
+2.62
60.32
21
VAN SOEST Gerrit
2001
CAN
+2.99
62.78
22
HART Karsten
2004
USA
+3.12
63.65
23
SCHAEDE Jack
2002
USA
+3.41
65.58
23
TURNER Teagan
2003
USA
+3.41
65.58
25
BARNWELL Gunnar
2001
USA
+3.56
66.58
26
BATHUM Blake
2000
USA
+3.81
68.25
27
HANNA Colin
2004
USA
+5.47
79.31
28
HISLOP Sam
2002
USA
+6.24
84.44
29
HOLTENMAN Johan
2002
USA
+6.71
87.57
30
GALLOWAY Nils
2004
USA
+7.30
91.50
31
HODGKINS Ford
2004
USA
+7.39
92.10
32
UNGER Caleb
2003
USA
+7.45
92.50
33
STAUDENMAYER Zack
2004
USA
+7.65
93.84
34
NGUYEN Louis
1999
USA
+7.88
95.37
35
PANTELICK Charlie
2004
USA
+11.26
117.89
36
HAGEN Grant
2003
USA
+11.52
119.62
37
PARSONS Zack
2002
USA
+11.67
120.62
38
SNYDER Charlie
2002
USA
+11.93
122.36
39
BRENNWALD Stefan
2004
USA
+12.78
128.02
40
GOODBODY Stuart
2004
USA
+13.05
129.82
41
HORSCH Caleb
2002
USA
+13.07
129.95
42
HANRAHAN Ian
2004
USA
+14.61
140.22
43
SMITH Oliver
2002
USA
+15.44
145.75
44
MESSNER Chilli
2002
USA
+16.40
152.14
45
ROBILLARD Luca
2002
USA
+17.32
158.27
46
LEGARZA Caedon
2004
USA
+20.47
179.26
47
MCDONALD Max
2000
AUS
+21.22
184.26
48
HOLTON Zac
2004
USA
+21.86
188.53
49
SHKLOVSKI Gregory
2003
USA
+25.17
210.58
50
STEWART Miles
2003
USA
+27.82
228.24
Did not finish 2nd run
SWALLOW Dalton
2001
USA
SMITH Andreas Unhjem
2000
NOR
PIGUILLEM Sergi
1999
ESP
LEAR Evan
2003
USA
FARWIG Jake
2004
USA
HASSMAN Kjetil
2004
USA
LEWISON William
2002
USA
HARPER Colin
2003
USA
MCCOURTIE Christian
2004
GBR
BOLUS Preston
2004
USA
SICKLER Thomas
2003
USA
BEATTY Ryan
2003
USA
ROGERS Jakob
2003
USA
DANIELSEN Ulrik Rykhus
2000
NOR
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
ROBERTS Emmett
2004
USA
BUTLER Charlie
2003
CAN
GONZALEZ Mateo
1999
ESP
LEITNER Brandon
2002
USA
GOLDEN Christopher
2001
USA
HILL Dawson
1999
CAN
KARLEN Bjorn
2004
USA
BROCKWAY Oliver
2003
USA
TANG Calcy Ning-Chien
2004
TPE
PARCO Carson
2003
USA
POLSTER Tay
2003
USA
PANOS Demitri
2003
USA
DU Patrick
2004
USA
FRANCIS Tyler
2004
USA
SNYDER-SMITH Owen
2003
USA
PAREKH Lucas
2003
USA
SPADARO Jackson
2003
USA
WEAVER T J
2003
USA
HUNT Espen
2004
USA
BROWN Levi
2004
USA
ANDERSON Michael
2002
USA
GIACOBAZZI Luke
2004
USA
GROSSMAN Buey
2002
USA
BARWICK Graham
2003
USA
GOLDEN Timothy
2003
USA
ABUHAIDAR Jack
2004
USA
LOUCHHEIM Carter
2002
USA
DEXTER William
2001
USA
TAYLOR Carson
2001
USA
THOMAS Dylan
2002
USA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run