official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
STEEN OLSEN Alexander
2001
NOR
1:41.90
27.58
2
SOEVIK Christian Oliveira
2001
NOR
+1.98
41.76
3
ZIMMER Oscar
2001
NOR
+2.01
41.98
4
GUNLEIKSRUD Halvor Hilde
2000
NOR
+2.06
42.34
5
MOELLER Fredrik
2000
NOR
+2.08
42.48
6
BREIVIK Odin Vassbotn
1998
NOR
+2.17
43.13
7
STAUTLAND Aidan
1998
NOR
+2.39
44.70
8
SLETTALOEKKEN Joergen
2001
NOR
+2.46
45.20
9
MARTIN Max
2000
USA
+2.81
47.71
10
JOESSUND Karl-Erik
2000
NOR
+3.07
49.57
11
SMITH Andreas Unhjem
2000
NOR
+3.11
49.86
12
AAGESEN Tinius
2001
NOR
+3.15
50.15
13
STYREN Magnus Berge
2002
NOR
+3.16
50.22
14
STAURSET Isak
1999
NOR
+3.35
51.58
15
GILLBERG Oskar
2002
SWE
+3.36
51.65
16
HOEIBY Mathias
2003
NOR
+3.54
52.94
17
MAALOEY Espen
1995
NOR
+3.56
53.08
18
SOLBERG Eirik Hystad
2002
NOR
+3.76
54.52
19
LUNDQUIST Philip
2003
SWE
+3.89
55.45
19
STRAND Simen
1999
NOR
+3.89
55.45
21
HOFSTEDT Adam
2002
SWE
+4.01
56.31
22
GISKAAS Eirik Schau
2002
NOR
+4.49
59.75
23
KVENO Eirik Ranheim
2000
NOR
+4.53
60.03
24
HOLTER Mikael Oscar
2002
NOR
+4.66
60.96
25
LANGAARD Mons
2001
NOR
+4.90
62.68
26
KJELSLI Victor Rygh
2002
NOR
+6.59
74.79
27
TAKLO Jorgen Aaroen
2001
NOR
+7.49
81.24
28
BERGMANN Felix
2001
NOR
+7.66
82.46
29
HALLBERG Eduard
2003
FIN
+7.76
83.17
30
KARBACH Maximillian
2000
SWE
+8.22
86.47
31
JOHANSEN Alexander
1998
NOR
+9.79
97.71
32
RIIBER Nikolai
2000
NOR
+9.92
98.65
33
WIIK Maximillian
2002
NOR
+10.03
99.43
34
MYKLEBUST Sindre
2002
NOR
+10.48
102.66
35
STRAND Sebastian
2002
NOR
+11.07
106.88
36
HAUG Fredrik Willumsen
2001
NOR
+13.74
126.01
37
OESTERHUS Thomas
2002
NOR
+15.09
135.68
38
OLESEN Oskar Vie
2002
NOR
+24.27
201.45
Did not finish 2nd run
HELGAKER Torjus
2002
NOR
KNUDSEN Henrik
2002
NOR
JOHANSEN Daniel
2003
NOR
FRYDENLUND-LARSSON Carl Mathias
2003
NOR
STRAUME Fredrik August
2002
NOR
STAURSET Iver
2002
NOR
FREDRIKSEN Marius
2002
NOR
KRISTOFFERSEN Marius
2003
NOR
BODEN Victor
2000
SWE
FELDE Reiel Daling
2000
NOR
FOSSEIDBRAATEN Johan
2000
NOR
SELLAEG Simen
2003
NOR
ERMESKOG Lukas
2003
SWE
HEDSTROEM Isac
2000
SWE
BROENDMO Jon Gunnar
2000
NOR
FALKSETE Esten Riise
1997
NOR
Did not finish 1st run
HANSEN Tobias
2003
ISL
HANSSON Benjamin
2003
SWE
BORG Arvid
2002
SWE
BUGGE Andreas Haugdal
2003
NOR
MANGER Martin
2002
NOR
NORDLANDER Sebastian
1999
SWE
GRAFF Magnus Sande
2001
NOR
FREDRIKSON David
2001
SWE
AAMBAKK Sondre Rekkedal
2000
NOR
STENERSEN Sivert
2000
NOR
LARSEN Mathias Skaaland
2003
NOR
FITZGERALD Rory
2000
GBR
SKOGSTAD Peder
2002
NOR
HUNSHAMMER Adrian Minde
2002
NOR
KROKEN Elias Sigurd
2002
NOR
NAESS Iver Cornelis Walday
2001
NOR
WAHLQVIST Jesper
2002
NOR
DANIELSEN Ulrik Rykhus
2000
NOR
WAHLQVIST Filip
2001
NOR
VOSS-SCHRADER Erik
2000
SWE
STRAND Andreas
1998
NOR
FAUSA Louis Gustav
2000
NOR
Did not start 1st run