official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
ABOLTINA Agnese
1996
LAT
1:36.87
24.08
2
HENNING Emelie
1999
SWE
+0.88
30.62
3
GASMANN-BROTT Rikke
1991
NOR
+1.02
31.66
4
FORD Julia
1990
USA
+1.67
36.49
5
HAMNES Ingrid
1998
NOR
+2.63
43.63
6
AXELSSON Fanny
1998
SWE
+3.15
47.49
7
LORD Madison
1997
USA
+3.29
48.53
8
MORAVCIKOVA Sona
1999
SVK
+3.41
49.43
9
KAMENICKA Daniela
1996
SVK
+3.46
49.80
10
JANCOVA Tereza
1999
SVK
+4.59
58.20
11
WASEK Katarzyna
1996
POL
+4.86
60.20
12
NEMCOVA Klaudia
2000
SVK
+5.28
63.32
13
MORENO BECERRA Cande
2000
AND
+5.96
68.38
14
KINNEBERG Birgit
1999
NOR
+7.46
79.53
15
TORNERO Nuria
1997
ESP
+8.00
83.54
16
GILLIS Sarah
1999
USA
+9.69
96.10
17
SANDEGGEN Saga
1998
NOR
+9.91
97.74
18
RYGH Jenny
2000
NOR
+9.99
98.33
19
JENSON Erica
1998
USA
+11.15
106.95
20
PATRICKSSON Anniken Philippa
1997
NOR
+11.50
109.56
21
ROEYNSTRAND Anniken
1999
NOR
+12.21
114.83
22
MILLANG Maria
2000
NOR
+12.72
118.62
23
LARSEN Emilie
1999
DEN
+13.54
124.72
24
ABAD Celia
2000
ESP
+14.44
131.41
25
KRISTOFFERSEN Helene
2000
NOR
+14.50
131.85
26
RYAN Emma
2000
IRL
+15.56
139.73
27
PEDERSEN Tiril Soendervik
2000
NOR
+16.22
144.64
28
BERGE Ylva
1999
NOR
+16.57
147.24
29
MELBYE Karen Tjelta
2000
NOR
+18.38
160.69
30
GILLARD Amelia
2000
NZL
+18.70
163.07
31
KROGH Madeleine
2000
NOR
+19.53
169.24
32
TORGERSEN Mina
2000
NOR
+20.09
173.40
33
BREKKAN Johanne
2000
NOR
+21.46
183.58
34
HREHOROVA Evelyn
1996
SVK
+24.83
208.63
35
KOJEN Aurora
2000
NOR
+26.40
220.30
36
EGGAR Katrine Groth
1999
NOR
+28.93
239.11
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
LARSSON Alice
2000
SWE
TRUDEAU Hannah
2000
USA
GALBRAITH Helena
2000
GBR
ANTONIOLI Ruby
2000
USA
DRISCOLL Maggie
1999
USA
BROENS Ida Sofie Bunsov
1999
DEN
NAKACHI Maya Simkowitz
2000
JPN
STAVSETH Emma Kihle
2000
NOR
FALKSETE Ylva Tone
2000
NOR
MYKING Susanne Bjoroey
1999
NOR
ROSTADSAND Synne Johanne Eikeland
1999
NOR
RYGH Johanne
1998
NOR
GORDO Rocio
1999
ESP
MOLTZAU Serine
2000
NOR
OVERAAS Frida
1999
NOR
RABO Mina Sofie
1999
NOR
BELIO Irati
1999
ESP
TVIBERG Rikke
1996
NOR
SANCHEZ-CRUZAT Alicia
1999
ESP
STAVSETH Veslemoey Kihle
1998
NOR
VARNE Bergitte
1999
NOR
JIMENEZ Marta
1996
ESP
MIJARES RUF Claudia
1999
AND
GANDARIAS Sofia
1997
ESP
NYBERG Martine Fosmo
1999
NOR
LOPEZ Clara
1996
ESP
NAWROCKI Rachel
1997
USA
HORGEN Catharina Astrup
1999
NOR
OLSSON Lisa
1998
SWE
GRIMSRUD Tiril
1998
NOR
RAMENTOL Sara
1996
AND
SOEFTELAND Helena Hoerte
1998
NOR
DVORNIK Pika
1992
SLO
ANDERSEN Saskia
1997
NOR
OTONICAR Ziva
1999
SLO
BAUER Alexandra
1998
SWE
KERVEN Michelle
1998
SWE
SHKANOVA Maria
1989
BLR
KRAJEWSKA Daria
1998
POL
Did not start 1st run
Not permitted to start 1st run