official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
BRAATHEN Lucas
2000
NOR
1:31.48
9.66
2
LINDSTOEL Joachim Jagge
1997
NOR
+0.65
14.85
3
EIDE Peder Dahlum
1994
NOR
+1.13
18.68
4
KINDEM Kaspar
2000
NOR
+1.45
21.23
5
SOLHEIM Fabian Wilkens
1996
NOR
+1.71
23.31
6
MCGRATH Atle Lie
2000
NOR
+1.77
23.78
7
WINDINGSTAD Tobias
1995
NOR
+1.88
24.66
8
TEFRE Mathias
1999
NOR
+2.08
26.26
9
ZIMMER Oscar
2001
NOR
+3.19
35.12
10
SOLBAKKEN Mikkel
1999
NOR
+3.28
35.83
11
VOELLO Gustav Rosberg
1999
NOR
+3.48
37.43
12
HOFSTEDT Adam
2002
SWE
+3.68
39.03
13
AMDAHL Andreas Soensterud
2001
NOR
+4.16
42.86
14
NERSNAES Peder
2000
NOR
+4.50
45.57
15
WAHLQVIST Filip
2001
NOR
+4.53
45.81
16
SMITH Andreas Unhjem
2000
NOR
+4.65
46.77
17
BREIVIK Odin Vassbotn
1998
NOR
+4.80
47.96
18
SKAARDAL Niklas
2002
AUT
+5.02
49.72
19
HEGELE Georg
1996
GER
+5.27
51.71
20
MARTIN Max
2000
USA
+5.33
52.19
21
ROESNAES Anton
2002
SWE
+6.09
58.26
22
NAESS Iver Cornelis Walday
2001
NOR
+6.46
61.21
23
WIIK Maximillian
2002
NOR
+6.63
62.57
24
SANDIN VAENJE Wilhelm
2000
SWE
+6.78
63.76
25
MJELDE Joachim
1999
NOR
+7.32
68.07
26
AAHS Albin
2002
SWE
+8.02
73.66
27
FINNE Torkild
1999
NOR
+8.36
76.37
28
MYKLEBUST Sindre
2002
NOR
+8.67
78.85
29
SOLLI Robin
2001
NOR
+9.43
84.91
30
FOSSEIDBRAATEN Johan
2000
NOR
+9.51
85.55
31
KIRKEBOEEN Mikkel
2001
NOR
+9.76
87.54
32
FELDE Reiel Daling
2000
NOR
+11.20
99.03
33
HOEL Christian Owesen
2000
NOR
+11.62
102.39
34
GILLARD Thomas
2001
NZL
+12.61
110.29
35
MYKING Henrik Bjoroey
2002
NOR
+16.06
137.82
36
STRAUME Fredrik August
2002
NOR
+16.07
137.90
37
MONDSCHEIN Julius
2002
NOR
+16.09
138.06
38
KARAHAN Cinar Sabri
2002
TUR
+31.84
263.74
Did not finish 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
OLESEN Oskar Vie
2002
NOR
BJOERGE Daniel
2002
NOR
GUNNARSSON-SLETTEN Magnus
2002
NOR
WRENKLER Adam
2002
SWE
BAESEN Hugo
2000
SWE
HELGAKER Torjus
2002
NOR
HAGEN Emil
2001
NOR
TOERLEN Snorre
2002
NOR
MANGER Martin
2002
NOR
LASMARIAS Anton
2001
SWE
GJERALDSTVEIT Eirik
2001
NOR
KNUDSEN Henrik
2002
NOR
PETTERSSON Emil
2002
SWE
WALKER UTHEIM Harald
2001
GBR
NORHEIM Oliver
2002
NOR
STENERSEN Sivert
2000
NOR
GROENHOLM David
2000
SWE
ROEYNSTRAND Johan
2000
NOR
NORDIN Linus
2000
SWE
GUDMUNDSSON Gisli Rafn
1986
ISL
LUNDQUIST Fabian
2000
SWE
SOLBERG Eirik Hystad
2002
NOR
OESTBY Vermund
2000
NOR
BERGMANN Felix
2001
NOR
NORDBY Eskil Thormodsen
2001
NOR
SOMMERSETH Mathias
2000
NOR
AAMBAKK Sondre Rekkedal
2000
NOR
DANIELSEN Ulrik Rykhus
2000
NOR
KROKEN Elias Sigurd
2002
NOR
STYREN Magnus Berge
2002
NOR
RIIBER Nikolai
2000
NOR
GISKAAS Eirik Schau
2002
NOR
JOHANSEN Alexander
1998
NOR
LANGAARD Mons
2001
NOR
FINNE Carl
2001
NOR
HAUG Fredrik Willumsen
2001
NOR
HJARTARSON Odin
1997
SWE
REMSOEY Mikkel
2002
NOR
MOELLER Fredrik
2000
NOR
BREIVIK Joergen Hedenstad
2000
NOR
SOLBAKKEN Marius
1998
NOR
BERGMARK Jacob
2000
SWE
JOESSUND Karl-Erik
2000
NOR
SOEVIK Christian Oliveira
2001
NOR
BYE Ludvig Stamnes
1998
NOR
VEISTEN Patrick Haugen
1994
NOR
SNORRASON Sturla Snaer
1994
ISL
GUNLEIKSRUD Halvor Hilde
2000
NOR
NORMANNSETH Wilhelm
2000
NOR
STEEN OLSEN Alexander
2001
NOR
BRUDEVOLL Bjoern
1997
NOR
STRAND Andreas
1998
NOR
DICK Lukas
1996
GER
MONSEN Marcus
1995
NOR
WASMEIER Lukas
1994
GER
Did not start 1st run