official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
LUNDBAECK Gustav
1993
SWE
1:26.72
13.62
2
GRYM Hannes
1996
SWE
+0.39
16.90
3
ASK Jesper
1994
SWE
+0.81
20.44
4
KARLBERG Lukas
1999
SWE
+0.84
20.69
5
GRAHN Dan Axel
1994
SWE
+1.11
22.96
6
JONSSON William
2001
SWE
+1.71
28.01
7
MANKINEN Miikka
1997
FIN
+2.29
32.90
8
PERSSON Jacob
1998
SWE
+2.33
33.23
9
SILFAELT Johan
1996
SWE
+2.83
37.44
10
JOHANSSON Filip
1999
SWE
+4.21
49.06
11
WALLGREN Kalle
1999
SWE
+4.25
49.40
12
FORSMAN Rickard
2000
SWE
+4.33
50.07
13
BERGLUND Gusten
2000
SWE
+4.54
51.84
14
TOERNQVIST David
1998
SWE
+4.58
52.17
15
MARKLUND Emil
1999
SWE
+4.92
55.04
16
CHYC Alex
1999
POL
+4.94
55.20
17
LINDBERG Jon Mikkel
2000
FIN
+5.82
62.61
18
ROESNAES Anton
2002
SWE
+6.02
64.30
19
SCHEFTE Oliver
2001
SWE
+6.20
65.81
20
BERGKLINT-TOERNROS Oliver
1998
SWE
+6.21
65.90
21
EDMARK Hugo
2000
SWE
+6.62
69.35
22
KERVEN Christopher
2000
SWE
+6.91
71.79
23
FJAELLBERG William
1998
SWE
+7.27
74.82
24
LUNDQVIST Kevin
2001
SWE
+7.41
76.00
25
SEGELMAN David
2001
SWE
+7.48
76.59
26
LINDHE Wille
2002
SWE
+7.65
78.02
27
BODEN Victor
2000
SWE
+7.82
79.45
28
LINDEROTH NAGY Jonathan
1999
SWE
+7.84
79.62
29
SULKAKOSKI Oskari
2000
FIN
+7.90
80.12
30
LARSSON Mikael
2000
SWE
+8.61
86.10
31
ANDERSSON Lukas
2000
SWE
+8.90
88.54
32
WALLIN Atle
2001
SWE
+8.92
88.71
33
SILFWERPLATZ Max
2002
SWE
+9.08
90.05
34
PEJOK Maans
2001
SWE
+9.36
92.41
35
NILSSON Fredrik
2002
SWE
+10.09
98.56
36
LUNDBAECK Otto
2002
SWE
+10.36
100.83
37
LINDSTROEM Aron
2000
SWE
+11.35
109.16
38
NILSSON Adam K
2002
SWE
+11.93
114.05
39
VON AXELSON Fredrik
2002
SWE
+13.68
128.78
40
ALFREDSON Johannes
2000
SWE
+13.83
130.04
41
LOETHMAN Egil
2001
SWE
+23.55
211.86
Did not finish 2nd run
SKINNARS LOFTEN Linus
2002
SWE
NORDQVIST Douglas
2001
SWE
GRAN Herbert
2001
SWE
JOHANSSON Timmy
2001
SWE
SELLING Kevin
2001
SWE
DALMALM Joel
2000
SWE
WAHLUND Melvin
2002
SWE
SOMMAR Hjalmar
2000
SWE
MANSNER Jesper
2000
FIN
PEDERSEN Simon
1999
SWE
OREDSSON Erik
2001
SWE
STOKKEDAL Oliver
2002
NOR
EDVINSSON Mattias
1997
SWE
HEDSTROEM Isac
2000
SWE
SEHLBERG Alexander
1998
SWE
RIDDARSTROEM Peter
1994
SWE
BYE Ludvig Stamnes
1998
NOR
SKOERELID Jonathan
1997
SWE
HANDOLIN Juho
1997
FIN
OLSSON Alfred
2000
SWE
HEDENBERG Wilhelm
1995
SWE
JOHANSSON Emil
1988
SWE
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
MALMBERG Pontus
2001
SWE
WIKSTROEM Pelle
2001
SWE
OESTERBERG Leo
2002
SWE
WIKESTAD Martin
1999
SWE
JOHANSEN Sebastian
2001
NOR
BORNEMAR Marcus
1999
SWE
LINDSTROEM Filip
2000
SWE
VON AXELSON Johan
2000
SWE
WALLMAN Philip
2000
SWE
DAHL Kristian
2001
NOR
BARTH Andreas
1999
SWE
SANDELGAARD Leo
2001
SWE
BORGENSTAM Ludvig
2000
SWE
ANDERSSON Jonathan
1999
SWE
HJELLBAKK Oddbjoern
2002
NOR
SANDIN VAENJE Wilhelm
2000
SWE
OLSSON Linus
2001
SWE
LUNDBAECK Edwin
2001
SWE
JOKIAHO Oskari
2000
FIN
HUURINAINEN Markus
1999
FIN
BERGMAN Johan
1998
SWE
LOEF Max
1997
SWE
BACKMAN Hugo
1996
SWE
FOLKESSON Hjalmar
2000
SWE
LANDSHOLM Andreas
1999
NOR
CASSMAN Anthon
1993
SWE
CASSMAN Oscar
1998
SWE
AHO Saku
1997
FIN
Disqualified 1st run
Did not start 1st run