official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
GEORGIEV Stefan
1977
BUL
1:25.62
18.44
2
POGACNIK Matej
1981
SLO
+0.45
21.59
3
BRAJOVIC Grega
1981
SLO
+0.70
23.35
4
SEDIANKOV Mihail
1982
BUL
+1.96
32.18
5
MEDVESEK Matic
1988
SLO
+2.65
37.01
6
CHRISTOV Dimitar
1983
BUL
+2.80
38.06
7
TODOROV Dean
1983
BUL
+2.97
39.25
8
MALUS Miha
1978
SLO
+3.58
43.53
9
GRASIC Matija
1984
SLO
+4.09
47.10
10
TRIPODAKIS Pavlos
1982
GRE
+4.28
48.43
11
MILICIC Masan
1985
SCG
+4.46
49.69
12
NOVAKOVIC Lazar
1985
SCG
+4.95
53.13
13
SYKARAS Kostas
1984
GRE
+5.60
57.68
14
TSIMIKALIS Stephanos
1985
GRE
+6.11
61.26
15
MUTAVCHIEV Lubomir
1985
BUL
+6.30
62.59
15
BANKOV Borislav
1989
BUL
+6.30
62.59
17
YORDANOV Nikolai
1987
BUL
+6.43
63.50
18
KYRIAKIDIS Anastassios
1983
GRE
+7.08
68.05
19
RISTEVSKI Antonio
1989
MKD
+7.16
68.62
20
TSAKNAKIS Alexandros
1986
GRE
+7.52
71.14
21
MOLLOV Georgi
1986
BUL
+9.25
83.26
22
BOECKLI Daniel
1965
SUI
+9.89
87.75
23
KOSIC Bojan
1990
SCG
+11.03
95.74
24
MITREVSKI Metodija
1987
MKD
+11.59
99.66
25
DEHARI Dardan
1990
MKD
+12.33
104.85
26
PAPADOPOULOS Agisilaos
1987
GRE
+13.11
110.31
27
KOCIC Jovan
1990
SCG
+14.23
118.16
28
KICHEV Pavlin
1990
BUL
+17.09
138.20
29
ELEFTHERIADIS Emmanouil
1990
GRE
+17.91
143.95
30
KATHAROPOULOS Angelos
1990
GRE
+18.21
146.05
31
SAVVIDES Alkis
1989
CYP
+18.66
149.20
32
ANASTASSIADIS Ioannis
1985
GRE
+18.85
150.54
33
SILELOGLOU Kosmas
1989
GRE
+19.85
157.54
34
ISMAILI Aliber
1984
MKD
+20.90
164.90
35
PAPAMICHALOPOULOS Christophoros
1988
CYP
+21.45
168.76
36
PAPATHEODOTOU Panayiotis
1986
CYP
+22.33
174.92
37
MOUSIAS Dimitrios
1990
GRE
+23.69
184.45
38
POPOVSKI Petar
1983
MKD
+24.09
187.26
39
PETRIDIS Konstantinos
1988
GRE
+27.81
213.32
40
STAMATOPOULOS Kostantinos
1986
GRE
+28.99
221.59
41
PASCHALIS Angelos
1989
GRE
+30.68
233.44
42
PAPAKRIVOPOULOS Ioannis
1990
GRE
+32.75
247.94
Did not finish 2nd run
MARKOVSKI Gjorgi
1986
MKD
GOGOS Vasileios
1990
GRE
MILIAS Renos
1989
GRE
KOUROUMALOS Nikolaos
1990
GRE
GRIVEV Nikolai
1989
BUL
PAPADIMITRIOU Ioannis
1982
GRE
RAYTCHEV Ventzislav
1988
BUL
SENN Walter
1987
AUT
VITANOV Aleksandar
1985
MKD
YANAKIEV Zahari
1987
BUL
SCHAFFERER Marco
1984
BIH
VUKOVIC Zelimir
1983
SCG
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
PAPACHATZIS Nikolaos
1990
GRE
MILANOV Antonio
1990
BUL
OLIVIERIS Ioannis
1990
GRE
TRIMERIDIS Iordanis
1990
GRE
COLIN Jeremy
1982
FRA
TETSIS Alexandros
1972
GRE
VALTADOROS Alexandros
1989
GRE
LAZAREVSKI Lazar
1990
MKD
VESOVIC Damjan
1989
SCG
LAZAROV Boris
1985
BUL
GAVRILOV Veselin
1985
BUL
ZLATAREV Stefan
1988
BUL
ABAZA Nadir
1987
BIH
MARKOV Georgi
1979
BUL
ZAJC Luka
1984
SLO
VAN DEN BOGAERT Jeroen
1979
BEL
Did not start 1st run