official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
PERRIER Lucas
1997
FRA
1:23.16
11.38
2
SCHULLER Victor
1995
FRA
+0.08
12.52
3
ALPHAND Nils
1996
FRA
+0.39
16.96
4
PICCARD Roy
1993
FRA
+0.49
18.39
5
KLUFTS Evan
1997
FRA
+0.52
18.82
6
FAVRE Guerlain
2000
FRA
+1.02
25.98
7
ZAZZI Pietro
1994
ITA
+1.30
29.98
8
ARNAUD Baptiste
1996
FRA
+1.60
34.28
9
INNES Iain
1998
GBR
+1.61
34.42
10
CAILLOT Ken
1998
FRA
+1.80
37.14
11
STEUDLE Roy-Alexander
1993
GBR
+1.89
38.43
12
VOLGGER Thomas
1999
AUT
+2.20
42.86
13
COTTINEAU Vito
1997
FRA
+2.29
44.15
14
PASQUIER Thomas
2000
FRA
+2.32
44.58
15
GAYDON CURTILLET Victor
1999
FRA
+2.42
46.01
16
TOMASONI Federico
1997
ITA
+2.53
47.58
17
COLLOMBET Ryan
1998
FRA
+2.97
53.88
18
VINTER Owen
2001
GBR
+3.50
61.46
19
POTH Robert
1997
GBR
+3.68
64.04
20
BANFI Pablo
2001
FRA
+3.69
64.18
21
BESSON Victor
1999
FRA
+3.70
64.33
22
ZAZZARO Giovanni
1999
ITA
+3.97
68.19
23
MATHIS Andreas
1996
AUT
+3.99
68.48
24
KOULA Jan
2000
CZE
+4.07
69.62
25
PAGET Ambroise
1999
FRA
+4.13
70.48
26
BORLET Quentin
2000
FRA
+4.71
78.78
27
WILLS Angus
1999
GBR
+5.30
87.22
28
GUIGONNET Edouard
2001
GBR
+5.38
88.37
29
MOYNIHAN Nicholas
1994
GBR
+5.88
95.52
30
BASTARD Edouard
2002
FRA
+6.09
98.53
31
MILATA Jiri
2000
CZE
+6.16
99.53
32
KUWALL Duncan
1998
GBR
+6.59
105.68
33
CHOMARAT Tom
2002
FRA
+7.04
112.12
34
BUTTERWORTH Thomas
2002
GBR
+7.74
122.14
35
GRAND Hayden
1996
GBR
+8.94
139.31
36
KRABSHUIS Noah
2000
NED
+9.07
141.17
37
GILLETT James
2002
GBR
+10.84
166.50
38
CLARKE Robert
1986
GBR
+13.06
198.27
39
DE POURTALES Louis
2002
GBR
+13.67
206.99
40
SHEPHERD Calum
2000
GBR
+13.91
210.43
41
FRYERS Toby
2002
GBR
+13.97
211.29
42
FIELDER Howard
1983
GBR
+14.83
223.59
43
RICHARDS Alexandre
2002
GBR
+15.15
228.17
44
WATERMAN Sam
2002
NED
+15.39
231.61
45
LUCAS Oliver
2002
GBR
+17.66
264.09
46
BESSELAAR Tobias
2002
NED
+19.16
285.56
Did not finish 1st run
FLUCK Adam
2001
GBR
PINI Max
2002
GBR
HAY Adam
2001
GBR
WINDEN VAN Niels
2002
NED
PETRUK Nazariy
2000
UKR
WALKER UTHEIM Harald
2001
GBR
ABRISHAMI Diaco
2002
GBR
HUDSON Tom
2001
GBR
RANKIN Charles
2001
GBR
CUNNINGHAM Jack
2002
GBR
KOPECKY Adam
2002
CZE
BRUNO Benjamin
1999
GBR
HOLMES Robert
2002
GBR
KICK Euan
1997
GBR
ESTIENNE Quentin
2000
FRA
BIBOLLET Joseph
1998
FRA
PICCARD Daron
1996
FRA
REVIL Patrice
1998
ITA
ETXEZARRETA Adur
1996
ESP
PFANNHAUSER Stefan
1998
AUT
FIVEL Sacha
1998
FRA
TUAIRE Louis
1999
FRA
PERRIER Paul
1995
FRA
GOWER Jack
1994
GBR
Disqualified 1st run
Did not start 1st run