official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
MAES Sam
1998
BEL
1:34.15
15.26
2
DA VILLA Davide
1995
ITA
+1.10
23.67
3
CANINS Matteo
1998
ITA
+1.29
25.13
4
GORI Francesco
1997
ITA
+1.92
29.94
5
STEINMAIR Matthias
1997
ITA
+2.02
30.71
6
ZVEJNIEKS Miks
1995
LAT
+2.75
36.29
7
LAINE Tormis
2000
EST
+2.92
37.59
7
KOEHLER Joel
1997
GER
+2.92
37.59
9
KOTZMANN Adam
1993
CZE
+3.81
44.40
10
NARDI Tommaso
1999
ITA
+3.96
45.54
11
BUSTA Julian
1997
AUT
+4.19
47.30
12
BLENGINI Alberto
1997
ITA
+4.21
47.46
13
LEFEVRE Basile
2000
BEL
+4.32
48.30
14
MOLING Samuel
1998
ITA
+4.56
50.13
15
PYJAS Pawel
1999
POL
+5.35
56.17
16
SERI Gianluca
1997
ITA
+5.54
57.63
17
BARBU Alexandru
1987
ROU
+5.96
60.84
18
RIZZI Lukas
2000
ITA
+5.99
61.07
19
POLIG Fabian
1998
ITA
+6.03
61.37
20
PLONER Manuel
2001
ITA
+6.13
62.14
21
SIRVIO Salomo
2001
FIN
+6.16
62.37
22
NIEMINEN Miikka
2001
FIN
+6.35
63.82
23
PIETIKAINEN Teemu
2001
FIN
+6.46
64.66
24
GRANDJEAN Eliot
2000
BEL
+6.71
66.57
25
MADER Robin
2000
ITA
+8.69
81.72
26
GAGLIANO David
2001
AUT
+9.39
87.07
27
EBERL Florian
1999
AUT
+9.45
87.53
27
LEITNER Raphael
2000
ITA
+9.45
87.53
29
GUEM Franz
2001
AUT
+9.52
88.06
30
VAN CEULEBROECK Dries
2000
BEL
+9.78
90.05
31
MOEHRING Roy
1999
NED
+10.19
93.19
32
PUTZER Simon
2001
ITA
+10.42
94.95
33
TATZ Marc
2000
ITA
+10.72
97.24
34
SCHILDERMANS Steve
1996
BEL
+12.71
112.46
35
DAZ Martino
2001
ITA
+14.26
124.31
36
SHEPHERD Calum
2000
GBR
+17.78
151.23
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
VAN DE VEN Thomas
2001
BEL
PFURTSCHELLER David
2001
AUT
SINGER Lukas
2001
AUT
WAITT Stuart
1999
GBR
AUSSERHOFER Michael
2000
ITA
HOELZER Elias
2000
AUT
BOUMANS Santi
2000
BEL
DE DECKER Yoeri
2000
BEL
EMBREGTS Ferry
1998
NED
THALER Thomas
2000
AUT
KUWALL Duncan
1998
GBR
ZERHOCH Dominik
2001
GER
KICK Euan
1997
GBR
KLIMA Adam
2001
CZE
POHJOLAINEN Jesper
2001
FIN
COLLINI Filippo
2000
ITA
BATTISTI Alberto
2001
ITA
GATTO Francesco
1999
ITA
PELTOLA Olli
1998
FIN
KUKKONEN Niko
2000
FIN
OSCH Matthieu
1999
LUX
OUVIN Jan
1999
CZE
DYRBYE NAESTED Casper
1996
DEN
PERATHONER Pauli
1999
ITA
DZIEDZIC Andrzej
1995
POL
HABDAS Piotr
1998
POL
HYSKA Martin
1994
SVK
HELL Damian
1997
ITA
ZINGERLE Alex
1992
ITA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run