official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
SARACCO Carlotta
1999
ITA
1:47.60
28.31
2
HALLER Celina
2000
ITA
+0.06
28.72
3
BRECHE Clarisse
2001
FRA
+0.09
28.92
4
TSCHURTSCHENTHALER Vera
1997
ITA
+0.17
29.46
5
STIEGLER Resi
1985
USA
+0.52
31.84
6
LINGG Charlotte
1999
LIE
+0.61
32.45
7
MIDALI Roberta
1994
ITA
+0.72
33.19
8
MCFARLANE Caitlin
2002
FRA
+0.76
33.47
9
LJUTIC Zrinka
2004
CRO
+0.86
34.14
10
POGNEAUX Chiara
2002
FRA
+1.09
35.70
11
MASCHERONA Marika
1998
ITA
+1.44
38.08
12
MATHIOU Sophie
2002
ITA
+1.48
38.35
13
UNTERHOLZNER Petra
1999
ITA
+1.54
38.76
14
SANDULLI Elena
2000
ITA
+1.74
40.11
15
PERRUCHON Martina
1996
ITA
+2.43
44.80
16
SINIGOI Caterina
2003
ITA
+2.75
46.97
17
SCHATTBACHER Josefina
1998
AUT
+3.10
49.34
18
PIAGGIO Martina
2001
ITA
+3.67
53.21
19
CAROLLI Chiara
2001
ITA
+3.90
54.77
20
SZOLLOS Noa
2003
ISR
+3.96
55.18
21
WIESER Emma
2003
ITA
+4.29
57.42
22
CAROLLI Francesca
2004
ITA
+4.30
57.48
23
GUERINONI Alessia
2002
ITA
+4.37
57.96
24
LAMBORAY Tea
2001
FRA
+4.49
58.77
25
BLANGERO Gaia
2001
ITA
+5.13
63.11
26
BANCHI Martina
2003
ITA
+5.63
66.51
27
POZZI Romina
1998
ITA
+7.01
75.87
28
SISKOVA Laura
2004
CZE
+8.13
83.47
29
BEAUVAIS Laura
2003
CAN
+8.18
83.81
30
MERCURI Laura
1996
SUI
+8.35
84.96
31
VUKADINOVA Eva
2001
BUL
+8.58
86.52
32
TABARELLI Alexia
2003
ITA
+8.59
86.59
33
ZEINDLER Gioia
2002
SUI
+8.74
87.61
34
OLIVIER Victoria
2004
AUT
+8.95
89.03
35
MARANGON Martina
2003
ITA
+9.94
95.75
36
COIN Maria Elena
2004
ITA
+11.11
103.68
37
LEGATO Michela
2003
ITA
+12.79
115.08
38
COLOMBO Sofia
2004
ITA
+14.92
129.53
39
CREMONESE Asia
2004
ITA
+22.76
182.72
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
RIGHI Virginia
2004
ITA
PROFETI Alice
2004
ITA
JEDLICKOVA Sara
2004
CZE
PEROUTKOVA Barbora
2004
CZE
TRAXEL Florine
2004
SUI
BUERGLER Viktoria
2004
AUT
DE CONTI Virginia
2004
ITA
CODALONGA Gabi
2004
ITA
CAPELLI Gaia
2004
ITA
TRENTIN Giulia Maria
2004
ITA
PESCOSTA Ottavia
2002
ITA
SABBADINI Alessia
2003
ITA
BRISTOT Rebecca
1999
ITA
VODRAZKOVA Barbora
2003
CZE
KALELA Ella
2001
FIN
NEGRI Elisa Maria
2003
ITA
CANDINAS Gianna
2003
SUI
RIER Lea
2002
ITA
ANTONUCCI Giulia
2002
ITA
CABRIN Lea
2002
SUI
CATTANEO Gaia
2001
ITA
LABASTOVA Alena
2002
CZE
BIAGGI Erica
1993
ITA
SCHWENCKE Matilde
2003
CHI
RIMOLDI Mariachiara
2002
ITA
CURRADO VIETTI Giulia
2002
ITA
ROTA Laura
2000
ITA
PALAMARA Gaia
2002
ITA
MOSCA Domenica
2000
SUI
SCHULER Vivien
2001
SUI
FORGET Arianne
2003
CAN
CITTONE Chiara
2000
ITA
BACHMANN Nina
2001
ITA
CHEVRIER Axelle
2001
FRA
SOCQUET DAGOREAU Julia
2000
FRA
LUGON MOULIN Laurine
2001
FRA
MARCORA Carlotta Maria Clara
1999
ITA
STEINMAIR Laura
2000
ITA
SOMMEROVA Elese
2001
CZE
ALLEMAND Sara
2000
ITA
DAVID Candice
2000
FRA
GIORDANO Flavia Diletta
2001
ITA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run