official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
AX SWARTZ Fabian
2004
SWE
1:36.85
39.57
2
AHO Saku
1997
FIN
+0.06
40.02
3
LUNDQUIST Philip
2003
SWE
+0.45
42.96
4
ASPLUND Eric
2001
SWE
+0.50
43.34
5
NETINDER Melker
2000
SWE
+0.56
43.79
6
KERANEN Emil
1999
FIN
+0.58
43.94
7
WALLGREN Kalle
1999
SWE
+0.60
44.09
8
POITRAS Pierre-Elliot
2001
CAN
+0.65
44.47
9
FOLKESSON Hjalmar
2000
SWE
+0.69
44.77
10
PALMER Adam
2003
SWE
+0.74
45.15
11
GALLINA Simone
2000
ITA
+0.82
45.75
11
GILLBERG Oskar
2002
SWE
+0.82
45.75
13
LOEF Max
1997
SWE
+0.91
46.43
14
ALARIE Charles-Antoine
2000
CAN
+0.99
47.03
15
HAHLIN Olle
1997
SWE
+1.17
48.39
16
SANTACROCE Francesco
2001
ITA
+1.22
48.77
17
MARTIN Max
2000
USA
+1.34
49.67
18
ERIKSSON ELMROTH Timothy
2002
SWE
+1.46
50.57
19
LANIEL Jeremy
2001
CAN
+1.64
51.93
20
CAMPOSILVAN Filippo
1999
ITA
+1.65
52.01
21
WALLIN Atle
2001
SWE
+1.89
53.82
22
LALONDE Mathys
2000
CAN
+2.44
57.96
23
EKSTRAND Niklas
2003
SWE
+5.42
80.42
24
SCHEFTE Oliver
2001
SWE
+5.45
80.65
25
MANSNER Jesper
2000
FIN
+6.02
84.95
26
LINDHE Wille
2002
SWE
+7.26
94.29
27
NIEMI Kasper
2004
FIN
+8.91
106.73
28
HENRIKSSON Albin
2004
SWE
+8.96
107.11
29
SOEDERLIND Linus
2004
SWE
+10.06
115.40
30
SVENSSON Isac
2003
SWE
+10.11
115.77
31
HUURINAINEN Markus
1999
FIN
+10.74
120.52
32
LIND Lucas
2004
SWE
+10.77
120.75
33
OEHMAN Lowe
2004
SWE
+10.95
122.10
34
WIDMARK Per
2002
SWE
+11.99
129.94
35
MALKER Filip
2004
SWE
+12.00
130.02
36
OEMAN Jonathan
2003
SWE
+12.40
133.03
37
HOLMQVIST Hugo
2003
SWE
+12.43
133.26
38
FJAELLRYD Axel
2003
SWE
+13.84
143.89
39
WESTMAN Max
2004
SWE
+15.12
153.54
40
VITUMS Aksels
2004
LAT
+23.12
213.84
Did not finish 2nd run
VAENJE Edward
2003
SWE
FRANKE Melker
2004
SWE
PROUVOST Lucas
2003
FRA
LUNDSTROEM Jacob
2002
SWE
SKINNARS LOFTEN Linus
2002
SWE
MOLIN Thed
2003
SWE
VAENJE Wilhelm
2000
SWE
HOLMQVIST Oscar
2002
SWE
NILSSON Adam K
2002
SWE
UHLIR Max
2004
SWE
AAKERSTROEM Joel
1999
SWE
MARLER Aidan
2000
CAN
LUNDBAECK Edwin
2001
SWE
EDMARK Hugo
2000
SWE
ROESNAES Anton
2002
SWE
WISEN Christopher
1992
SWE
PETTERSSON Emil
2002
SWE
GRAPE LARSSON David
1995
SWE
NYBERG Emil
2003
SWE
NIEMEYER Nicola
1994
SUI
SKOERELID Jonathan
1997
SWE
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
WALLIN Melker
2004
SWE
HUSS Bjoern
2004
SWE
NYMAN Axel
2003
SWE
FRANKENDAL Carl
2003
SWE
OESTERBERG Leo
2002
SWE
ANGSTROEM Gustaf
2003
SWE
LARSSON Kasper
2003
SWE
HELLSTEN Olle
2004
SWE
JAKOBSEN William
2003
SWE
JOHANSSON Timmy
2001
SWE
CANDERT Joel
2004
SWE
JERNKROK Carl-Isac
2004
SWE
KARBACH Maximillian
2000
SWE
KEMPPAINEN Jesperi
2004
FIN
HEDSTROEM Isac
2000
SWE
LARSSON Albin
2004
SWE
MAZELLIER Etienne
2001
CAN
NILSSON Edvin
1999
SWE
MCADAM Hugh
2000
AUS
ERMESKOG Lucas
2003
SWE
TOERNQVIST David
1998
SWE
SILFAELT Johan
1996
SWE
SILFWERPLATZ Max
2002
SWE
Did not start 1st run