official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
HANSSON William
2001
SWE
1:30.38
14.98
2
BRAENDHOLM Jesper
1999
SWE
+0.92
22.41
3
SJOBERG Marlon
1997
FIN
+1.19
24.59
4
CASSMAN Anthon
1993
SWE
+1.27
25.24
5
KARLBERG Lukas
1999
SWE
+1.39
26.21
6
OLSSON Alfred
2000
SWE
+1.48
26.93
7
HEDENBERG Wilhelm
1995
SWE
+1.55
27.50
8
HOLMGREN Oscar
1997
SWE
+1.56
27.58
9
GRYM Hannes
1996
SWE
+1.57
27.66
10
KAAHRE Rickard
1991
SWE
+1.65
28.31
11
MANKINEN Miikka
1997
FIN
+1.69
28.63
12
LINDQVIST Axel
2000
SWE
+1.82
29.68
13
AHO Saku
1997
FIN
+2.00
31.13
14
SILFAELT Johan
1996
SWE
+2.15
32.35
15
HEDELIN Olof
1998
SWE
+2.35
33.96
16
HANDOLIN Juho
1997
FIN
+2.46
34.85
17
PERSSON Jacob
1998
SWE
+2.53
35.41
18
RIDDARSTROEM Peter
1994
SWE
+2.67
36.55
19
BREIVIK Odin Vassbotn
1998
NOR
+2.72
36.95
20
WALLGREN Kalle
1999
SWE
+2.74
37.11
21
WIKSTROM Wilhelm
2000
FIN
+2.85
38.00
22
TAPANAINEN Jaakko
2002
FIN
+2.96
38.89
23
FOLKESSON Hjalmar
2000
SWE
+3.27
41.39
24
BERGMARK Jacob
2000
SWE
+3.32
41.80
25
SKOERELID Jonathan
1997
SWE
+3.36
42.12
26
NIEMINEN Miikka
2001
FIN
+3.48
43.09
27
MARKLUND Emil
1999
SWE
+4.79
53.67
28
ROESNAES Anton
2002
SWE
+5.53
59.65
29
ALM Alexander
2001
SWE
+5.90
62.63
30
ANDERSSON Lukas
2000
SWE
+6.09
64.17
31
BODEN Victor
2000
SWE
+6.34
66.19
32
LINDHE Wille
2002
SWE
+6.64
68.61
33
SCHEFTE Oliver
2001
SWE
+6.94
71.03
34
GUSTAFSSON Rasmus
2002
FIN
+7.07
72.08
35
LUNDBAECK Edwin
2001
SWE
+7.15
72.73
36
EDMARK Hugo
2000
SWE
+7.19
73.05
37
DALMALM Joel
2000
SWE
+7.87
78.55
38
BERLIN Linus
2001
SWE
+7.90
78.79
39
SANDIN VAENJE Wilhelm
2000
SWE
+8.16
80.89
40
JORAELV Filip
2001
SWE
+8.63
84.68
41
FJAELLBERG William
1998
SWE
+9.27
89.85
42
UHRAS Benjamin
1999
SWE
+9.71
93.41
43
MOBERG Erik
2001
SWE
+9.97
95.51
44
KUFAAS Simen
1997
NOR
+10.25
97.77
45
PEDERSEN Simon
1999
SWE
+10.57
100.35
46
FOSSER Vincent
2001
SWE
+10.81
102.29
47
FINNSTROM Jakob
2002
FIN
+11.24
105.77
48
AATAMILA Lauri
2000
FIN
+13.76
126.12
49
KULP Erik
2002
FIN
+16.10
145.02
50
OESTERBERG Leo
2002
SWE
+16.98
152.13
Did not finish 2nd run
EK John
2002
SWE
NORDELL Andreas
1999
SWE
LOETHMAN Egil
2001
SWE
WRENKLER Adam
2002
SWE
ISAKSSON Hampus
2002
SWE
SKINNARS LOFTEN Linus
2002
SWE
GUSTAFSSON Emil
2001
SWE
GRAN Herbert
2001
SWE
LUNDBAECK Otto
2002
SWE
LUND Oskar
2000
SWE
MALMBERG Pontus
2001
SWE
BORGENSTAM Ludvig
2000
SWE
WAHLUND Melvin
2002
SWE
PERSSON Andre
1999
SWE
PEJOK Maans
2001
SWE
BERGMAN Johan
1998
SWE
LINDBERG Jon Mikkel
2000
FIN
LANGAARD Mons
2001
NOR
BERGKLINT-TOERNROS Oliver
1998
SWE
LOEF Max
1997
SWE
CHYC Alex
1999
POL
KUKKONEN Niko
2000
FIN
TOERNQVIST David
1998
SWE
AAKERSTROEM Joel
1999
SWE
GABRIELSSON Bjoern
1991
SWE
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
WALLMAN Fabian
2002
SWE
VON AXELSON Fredrik
2002
SWE
ALFREDSON Johannes
2000
SWE
SOEDERBERG Oscar
2001
SWE
NILSSON Adam K
2002
SWE
GROENHOLM David
2000
SWE
KIISKI Dan
2002
FIN
SILFWERPLATZ Max
2002
SWE
HOLMQVIST Oscar
2002
SWE
JOHANSSON Timmy
2001
SWE
OEHMAN Edvin
2000
SWE
HUURINAINEN Markus
1999
FIN
JOHANSSON Filip
1999
SWE
PALOSAARI Joel
2001
FIN
HJARTARSON Odin
1997
SWE
NILSSON Didrik
1997
SWE
HAHTELA Henri
2001
FIN
SEHLBERG Alexander
1998
SWE
BYE Ludvig Stamnes
1998
NOR
DALMALM Gustav
1999
SWE
CASSMAN Oscar
1998
SWE
POHJOLAINEN Jesper
2001
FIN
Did not start 1st run