official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
ALLIOD Benjamin Jacques
2000
ITA
1:38.82
61.04
2
LAVOISIER Damien
2002
FRA
+2.95
82.83
3
PEAQUIN Alessandro
2001
ITA
+3.01
83.28
4
COLLOT Jules
2003
FRA
+4.00
90.59
5
MOY Loup
2001
FRA
+4.09
91.25
6
BERTHOD Stephane
2002
ITA
+4.13
91.55
7
MILANESI Alessandro Martino
2000
ITA
+4.42
93.69
8
SEGALA Filippo
2003
ITA
+4.77
96.28
9
TORNO Francescomaria Ugo
2000
ITA
+5.94
104.92
10
JARDEL Thomas
2003
FRA
+5.97
105.14
11
VARESE Lorenzo Carlo
2001
ITA
+6.68
110.39
12
MAGNETTI Leonardo
2003
ITA
+6.99
112.68
13
CANONICO Tommaso
2003
ITA
+7.13
113.71
14
NIEROZ Yannick
2003
ITA
+7.21
114.30
15
BAL Matteo
2002
ITA
+7.88
119.25
16
COCCOZ Stephan
2002
ITA
+9.88
134.03
17
GERA Federico
2003
ITA
+10.31
137.20
18
PRIOD David
2001
ITA
+12.05
150.06
19
GAIA Edoardo Pietro
2003
ITA
+12.79
155.52
20
COLLINS Oliver
2003
GBR
+13.51
160.84
21
ROLANDO Martino Nicola
2003
ITA
+13.67
162.02
22
CESANA Leonardo
2003
ITA
+14.03
164.68
23
MATTEI Filippo
2003
ITA
+14.13
165.42
23
OTTINO Elia
2002
ITA
+14.13
165.42
25
PERRONI Tommaso Francesco
2001
ITA
+14.50
168.15
26
FUSINAZ Raphael
2001
ITA
+14.57
168.67
27
HAY Adam
2001
GBR
+15.39
174.73
28
PICCHIOTTINO Pietro
2002
ITA
+15.43
175.02
29
OBERT Marco
2003
ITA
+15.47
175.32
30
MALABAILA Filippo
2000
ITA
+16.06
179.68
31
GIANCHINI Nicolo
2003
ITA
+17.86
192.97
32
RAMA Andrea
2003
ITA
+18.11
194.82
33
ALLERA LONGO Alessandro
2003
ITA
+18.46
197.41
34
RIMOLDI Lorenzo
2003
ITA
+18.92
200.81
35
MAIONE Filippo
2003
ITA
+19.23
203.10
36
SABIA Marco
2003
ITA
+24.72
243.65
37
DE PAOLIS Federico
2003
ITA
+26.53
257.02
38
BARBERO Carloalberto
2003
ITA
+35.67
324.54
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
CAPPUCCIO Niccolo
2002
ITA
ZANI Nicolo
2003
ITA
EVOLANDRO Nicholas
2003
ITA
FUMAGALLI Alex
2003
ITA
UCKMAR Santiago
2003
ITA
ROSSETTI Vittorio
2002
ITA
DONNET Herve
1999
ITA
TREVISAN Mattia
1999
ITA
SARRIOD D INTROD Jean-marc
2003
ITA
PORTALURI Tommaso
2002
ITA
CORSELLI Andrea
2003
ITA
FORCINA BARRERO Alessandro
2001
ITA
PANDOLFI Alessandro
2002
ITA
GIACOLETTI Davide
2002
ITA
OREILLER Leonardo
2003
ITA
QUAGGETTO Lorenzo
2002
ITA
HERIN Kristen
2002
ITA
BISSON Thomas
2003
ITA
BUSSANI Luca
2001
ITA
MUSA Filippo Renato
2002
ITA
PANEGOS Davide
2003
ITA
WURGES Guido
2002
BEL
LANFRANCO Niccolo
2000
ITA
ZANDOMENI Augusto
2003
ARG
PIGLIACELLI Nicolo
2001
ITA
RILEY Mitchell
2001
AUS
QUEY Philippe
2003
ITA
ARNALDI Alessandro
2002
ITA
CATIEAU Victorien
2002
FRA
BONIFACE Emile
2002
ITA
HUDSON Tom
2001
GBR
BETHAZ Stephane
2002
ITA
POLESEL Davide
2001
ITA
LAMI Alessandro
2002
ITA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run